Niedziela 20 Października 2019r. - 293 dz. roku,  Imieniny: Ireny, Kleopatry

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 21.12.18 - 12:01     Czytano: [729]

Ogromna nadwyżka w budżecie

O tym, że po listopadzie w budżecie jest nadwyżka, wiadomo już od pewnego czasu. Ale wielkość tej nadwyżki okazała się niespodzianką. Wyniosła nowiem aż 11,1 mld zł, podczas gdy Ministerstwo Finansów informowało po październiku o nadwyżce w wysokości 6,5 mld zł.

Nadwyżka w budżecie państwa wyniosła aż 11,1 mld zł po listopadzie – wynika z danych o szacunkowym wykonaniu budżetu państwa. Dochody budżetu państwa po listopadzie wyniosły 343,4 mld zł, zaś wydatki – 332,3 mld zł.

I wygląda, że to wydatki są przyczyną tak dobrego wykonania budżetu. Są one niższe aż o prawie 65 mld zł w stosunku do ustawy budżetowej, gdzie wydatki zaplanowano na 397,2 mld zł. Jednak resort finansów zwraca uwagę, że wykonanie wydatków jest na podobnym co w roku ubiegłym poziomie (ok. 84 proc. planu). Z kolei dochody wyniosły 343,4 mld zł w stosunku do 355,7 mld zł w budżecie.

Jak wynika z danych MF, dochody budżetu przez 11 miesięcy 2018 r. były o 20,1 mld zł wyższe niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. W tym dochody podatkowe wzrosły o 25,6 mld zł.

Resort wyliczył, że w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego dochody z podatku VAT były wyższe o 7,6 proc. (tj. ok. 11,2 mld zł), dochody z podatku akcyzowego i podatku od gier były wyższe o 5,2 proc. (tj. ok. 3,3 mld zł), z PIT – aż o 13,9 proc. (tj. ok. 6,5 mld zł), a dochody z podatku CIT były wyższe o 16,4 proc. (tj. ok. 4,5 mld zł).

wGospodarce

Wersja do druku

W. panasiuk - 24.12.18 4:10
Pani Oleńko wiele spokoju życzę i pogody ducha

Ania - 23.12.18 9:59
http://michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=4371

"Oskar Szyja Karliner, który zanim jeszcze zdążył ukończyć studia prawnicze, był szefem prokuratury w Poznaniu, a potem nawet został I prezesem Najwyższego Sądu Wojskowego. Kiedy zaś ukończył studia ("Towarzyszu rektorze, na którym roku studiów jestem? - Na drugim, towarzyszu prezesie. - Oj słabo się staracie, rektorze, słabo!") został nawet szefem Zarządu Sądownictwa Wojskowego. Na tych wszystkich stanowiskach ubroczył sobie ręce krwią polskich patriotów aż po łokcie. Toteż po 1956 roku został z niezawisłego sądownictwa przeniesiony na stanowisko dyrektora Zespołu Współpracy Międzynarodowej w Biurze Pełnomocnika Rządu ds. Wykorzystania Energii Jądrowej. Synekura, że tylko żyć, nie umierać! I dopiero w roku 1968 tę synekurę utracił i nawet wyrzucono go z partii. Tego męczeństwa nie mógł już wytrzymać, więc "wypędził się" do Izraela ze wszystkim, co sobie w latach dobrego fartu uzbierał. Nawiasem mówiąc, po latach, jego synom polskie paszporty wręczył osobiście prezydent Lech Kaczyński. "

Oskar Karliner razem z Henrykiem Holderem po wojnie stworzyli sądową machinę do mordowania Polaków. Dokładnie opisała to Maria Turlejska w książce "Skazani na śmierć i ich sędziowie".
Jak przeczytałam, że prezydent Kaczyński osobiście wręczył polskie paszporty synom tego zbrodniarza to czegoś tu nie rozumiem.

Olenka - 23.12.18 9:30
Zlosliwosc, zlosliwosc, panie Wladyslawie. CO gorsze juz nie umiarkowana... Z nadzieja, ze w SWIETO odpocznie pan na chwile. I tego panu zycze!!!!

W. Panasiuk - 22.12.18 15:58
MariaN. To, że "koleżanka po piórze" panią pochwaliła nie oznacza, że ma pani we wszystkim rację. Wielu mieliśmy jasnowidzów i ten okres bezpowrotnie minął. Pisze pani bzdury powtarzane jako propaganda w mediach. Okrągły stół, to nie tylko komuniści, była tam również prawica, a bliżej p. Kaczyński i nie tylko. Dobra zmiana ściśle przestrzega postanowień okrągłostołowych dlatego nie będzie żadnych cel +. Po co nakręcamy ludzi bezwiednie zasłyszanymi, przetartymi sloganami? Pisze pani to samo od trzech lat i żadnej retoryki. Polityka to fakty, nie domniemania. Najłatwiej kogoś nazywać podłym człowiekiem, ale trzeba mieć ku temu podstawy. Każdemu wolno pisać, ale piszący powinien wiedzieć co pisze. Było tu już kilku mądralińskich lizusów i jakoś sami ucichli. Za miskę zupy droga pani potrafimy zrobić wszystko. Może władza nie kradnie, ale ochoczą dłonią trwoni niepotrzebnie pieniądze na lewo i prawo. Chyba nie muszę pisać na co, choć o tym mało się mówi. Spokojnych świąt i logicznej myśli.

Ania - 22.12.18 10:24
Zła komunistyczna władza to chwaliła się ile wybudowała Polakom mieszkań, jakie powstały zakłady, co wymyślili polscy naukowcy a tu mamy chwalenie się, że po złupieniu Polaków podatkami mamy do rozdysponowania sporo kasy.
Tak myślałam po co to i doszłam do wniosku, że czekają nas kolejne wydatki na "bezpieczeństwo" czyli zakup demobilu z Usraela i finansowanie operacji Tort Trump. Na Ukrainie Poroszenko-Walzman nie ma nawet dziesięć procent poparcia, co zamierza zrobić żeby znowu zdenerwować Rosjan to już niebawem się okaże.
Wtedy "polska" propaganda odpowiednio przygotuje Polaków do zwiększenia wydatków na "bezpieczeństwo" a demokratyczna władza wzorem Fidela Kastro sprowadzi na nas amerykańskie bomby atomowe i jeszcze za nie zapłaci kolejnym kredytem.
Na stronie Wikipedii jest napisane, że wybuch statku przewożącego płynny gaz spowoduje taką katastrofę jak wybuch CZTERDZIESTU AMERYKAŃSKICH BOMB ATOMOWYCH ZRZUCONYCH NA HIROSZIMĘ a wynajęte tankowce mają wozić nam najlepszy amerykański płynny gaz. Kurs dwa razy po dziesięć tysięcy kilometrów w jedną stronę na pusto a szkoda bo mogłby wozić polskie kartofle do Ameryki w zamian za gaz.
Oczywiście Polacy nie mają i nie będą mieć doświadczenia w ochronie statków przewożących płynny gaz dlatego jakaś obca firma będzie musiała się tym zajać i oczywiście ubezpieczyć a to są dodatkowe koszty ale nigdzie nie przeczytamy ile w rzeczywistości to nas kosztuje.
Kilka dni temu dostałam pismo z PGNIGE, że podnieśli cenę gazu.

MariaN - 21.12.18 18:04
Jest kasa bo nareszcie wladza nie kradnie i nie daje innym kraść. I dlatego kasta okrągłostołowa jest wściekła, dlatego tak co niektórzy tak nienawidzą Kaczyńskiego. Takie to proste, wystarczyło nie kraść...Czekamy na program Cela+

Ania - 21.12.18 12:34
Podwyżki podatków i wymyślanie nowych opłat widać nabiło kasy do demokratycznego budżetu.
W mojej okolicy padło kilka zakładów i co mnie martwi, od nowego roku nie będę mogła kupować mięsa i wędlin u znajomego masarza. Po czterdziestu latach pracy odchodzi na żebraczą emeryturę, 1/3 policyjnej emerytury.

Wszystkich komentarzy: (7)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

20 Października 1677 roku
Urodził się Stanisław Leszczyński, król polski w latach 1704–09.


20 Października roku
Międzynarodowy Dzień Kontrolera Ruchu Lotniczego


Zobacz więcej