Środa 19 Czerwca 2019r. - 170 dz. roku,  Imieniny: Gerwazego, Sylwii

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 23.12.18 - 17:25     Czytano: [417]

BOŻE NARODZENIE 2018

W ciszy betlejemskiej stajenki Boże Słowo stało się Ciałem. Wraz z Maryją i Józefem kontemplujemy tę niepojętą Tajemnicę. Nowonarodzonemu złóżmy w darze wszystkie nasze słabości i tęsknoty. Niech serca nasze otworzą się na nadzieję płynącą z betlejemskiej groty i niech żyją jej przesłaniem.
Drogim Czytelnikom i współredagującym GI KWORUM, Błogosławionych Świąt Narodzenia Pańskiego oraz Szczęśliwego Nowego 2019 Roku życzy Redakcja.Świat cały taki zajęty, nie widzą, nie czują
ślepcy, że znów śpi Dzieciątko Święte,
w ubogiej jak co rok Stajence.

K. Iłłkowiczówna

W noc Bożego Narodzenia podążam myślą do Was, Kochani, i z każdym pragnę przełamać się opłatkiem, byśmy spotkali się w tym znaku chleba.

Boże Narodzenie jest wyrazem miłości Boga do człowieka, miłości, dzięki której stajemy się Jego przyjaciółmi. Ta przyjaźń pozwala nam ufnie patrzeć w przyszłość.

Zaprośmy Chrystusa w nasze polskie życie – do rodzin, by były Bogiem silne, do środowisk pracy, by i w nich ujawniła się nasza chrześcijańska postawa, do ludzi doświadczonych cierpieniem i przeżywających ból osamotnienia. Niech Chrystus zagości również w sercach polskiej młodzieży, aby nie zagubiła się w labiryntach XXI wieku.

Do Betlejem mamy wędrować przez całe życie; ale szczególnie w tę świętą Noc podejdźmy w ciszy i skupieniu do Nowonarodzonego Chrystusa: każdy z nas, kto zagubił Go w monotonii codzienności i komu przysłania Go nuda, kto czuje się zbyt mądry, komu dokucza samotność i kto pogrążony jest w rozpaczy. Każdy, kto pragnie Go i szuka. Niech Chrystus będzie dla nas pociechą i nadzieją, byśmy umieli na nowo podjąć trud godnego życia.

Nie poddawajmy się więc zwątpieniu. Niech mimo przeciwności radość będzie w sercach nas wszystkich, bo Chrystus jest naszą siłą i nadzieją na ostateczne zwycięstwo. W Nim dobro zatryumfowało nad złem, miłość nad nienawiścią, wolność nad zniewoleniem i przemocą.

Oby w Nowym Roku 2019 życie nasze było prawdziwie chrześcijańskie, a praca bardziej owocna. Z całego serca kierują te życzenia w przededniu tegorocznych Świąt i ubogacam je kapłańskim błogosławieństwem w imię Chrystusa.

o. Kazimierz M. Lorek
Święta

Za oknem zima straszy
Wiatr zamiata, śniegu przybywa
Tu i tam mróz pomalował szyby
Chcesz przyjść na świat
Czy to odpowiednia pora
Tylu cie nie zna, o tobie zapomniało
Żyją swym życiem, zbyt pochłonięci
Gonią przed siebie, czasu im brak
Teraz poczuli zapach świąt

Stoły w wigilijny wieczór obfite
A ty maleńki gościu gdzieś tam
Chciałbyś tu być, wśród bliskich
Przy stole gościnnym zasiąść
Zabrakło nakrycia dla ciebie
Czy zapomnieli o tobie Jezu
Dla nich przychodzisz na świat
Ale stroiki, choinki zasłoniły istotę
Święta ubrały się w prezenty.


Hania Piątek

Wersja do druku

MariaN - 24.12.18 21:27
W ten wigilijny wieczór, calej redakcji i wszystkim komentującym mądrze i czasem głupawo, wszystkiego najlepszego z okazji urodzin Jezusa Chrystusa, króla świata i całej ludzkości. Niech ludzie staną sie mądrzy i serdeczni dla innych, niech dobro zawsze zwycięża a miłość scala na wieki

Olenka - 24.12.18 13:42
Naucz nas NOWONARODZONY, DZIELIC SIE POLSKIM CHLEBEM - JAK OPLATKIEM - MILOSCIA I ZYCZLIWOSCIA ZE WSZYSTKIMI - a zwlaszcza z tymi, wsrod ktorych zyjemy. Obdarz miloscia i zgoda nasze rodziny - w tym i ta KWORUMOWSKA-POLSKA - bo przeciez wszyscy do tego samego celu dazymy - ABY POLSKA BYLA POLSKA - silna, wolna swa jednoscia.
Radosnych SWIAT!
Olenka wraz z Rodzina

W. Panasiuk - 24.12.18 3:07
Życzę spokojnych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia całej Redakcji i Czytelnikom.

Lubomir - 23.12.18 19:03
Radosnych Świąt Bożego Narodzenia i szczęśliwego Roku 2019 - całemu Zespołowi Redakcyjnemu oraz wszystkim Piszącym, Czytającym i Komentującym

Wszystkich komentarzy: (4)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

19 Czerwca 1963 roku
Odbył się I Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu. W pierwszej edycji zwyciężyli Ewa Demarczyk i Bogdan Łazuka.


19 Czerwca 1669 roku
Królem Polski został Michał Korybut Wiśniowiecki.


Zobacz więcej