Sobota 29 Lutego 2020r. - 60 dz. roku,  Imieniny: Lecha, Lutomira

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 28.05.19 - 18:04     Czytano: [290]

Jerzy Stopa


Przedstawmy Jerzego Stopę ze Skarżyska- Kamiennej

Nasz kolega w Radzie do Spraw Działaczy Opozycji Antykomunistycznej oraz Osób Represjonowanych z Powodów Politycznych.Jerzy Stopa, mieszkaniec Skarżyska – Kamiennej, to człowiek dla którego dobro naszego miasta jak też i naszego kraju jest rzeczą priorytetową i nadrzędną. Działa on w strukturach miasta jako radny, dlatego też będzie mógł on służyć swoim priorytetom jak najlepiej.

Zaszczyt dla Jurka i dla regionu świętokrzyskiego


Jerzy Stopa, został wybrany do Rady do Spraw Działaczy Opozycji Antykomunistycznej oraz Osób Represjonowanych z Powodów Politycznych. Jak zatem widzimy, Jerzy został członkiem wspomnianej Rady przy Szefie Urzędu do wyżej wspomnianych spraw jako osoba zasłużona i wyjątkowa. Akt powołania wręczył mu minister Jan Kasprzyk.

Słusznie powołany na to stanowisko

Jerzy Stopa był działaczem NSZZ „Solidarność”. Był on również członkiem Komisji Zakładowej „Solidarność” w strukturach PKP w skarżyskiej Lokomotywowni. Po wprowadzeniu stanu wojennego, Jurek działał w obrębie nielegalnie istniejącego związku „Solidarność”. W latach 1983 do 1986, objęty on został kontrolą operacyjną przez Wydział V Rejonowego Urzędu Spraw Wewnętrznych w Skarżysku-Kamiennej. Od dnia 30 sierpnia do 16 października 1982 roku, pan Stopa był internowany, odsiadując karę pozbawienia wolności w więzieniu Kielce-Piaski. Dziś jest on radnym gminy Skarżysko- Kamienna, a społecznie dba o Izbę Tradycji Kolejowej usytuowanej przy dworcu PKP w Skarżysku.

Jurek Gratulacje!!!

Ewa Michałowska – Walkiewicz

Wersja do druku

W Panasiuk - 31.05.19 0:45
Pan Jan dobrze pisze, gdyby tak więcej było krytyki, a mniej nawiedzonych może rząd by bardziej zrozumiał czego ludzie od niego oczekują. Nie można wszystkich bolączek kupić za te plusy. Potrzebujemy godziwej zapłaty za pracę i wielu pilniejszych rzeczy od państwa.

Jan Orawicz - 30.05.19 18:24
Kiedy czysty Naród Polski zabierze się za rozrachunek w Polsce z czerwonymi
łotrami,którzy wiernie służyli wschodniemu zaborcy Polski pod nazwą CCCP?
No kiedy wreszcie obudzi się ta sprawiedliwość? Czyżby polscy prawi patrioci stracili pamięć z powodu amnezji?! Ile jeszcze skomuszalców pracuje sobie -bardzo spokojnie w różnych ministerstwach i terenowej administracji
państwowej! Oni są nadal na stanowiskach kierowniczych,a ci,co walczyli o
wolną Polske zostali odsunięci na margines!Oj partio PiS kto ciebie tak mocno
zaślepił,że nie widzisz tego,co powinnaś widzieć i wykonywać! A lata lecą,a
z latami wzrasta przykre spojrzenie prawych Polakow na tę w/w ważną
sprawę! Brak słów na tę niesprawiedliwość!!!

Wszystkich komentarzy: (2)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

29 Lutego 1960 roku
W Maroku miało miejsce trzęsienie ziemi, w wyniku którego zginęło ponad 3000 osób.


29 Lutego 1792 roku
Urodził się Gioacchino Rossini, kompozytor włoski, autor m.in. oper "Cyrulik sewilski", "Wilhelm Tell", "Kopciuszek"


Zobacz więcej