Poniedziałek 18 Stycznia 2021r. - 18 dz. roku,  Imieniny: Beatrycze, Małgorzaty, Piotra

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 06.07.19 - 19:13     Czytano: [447]

Segregacja


Szanowni Państwo!Segregowanie odpadów jest obowiązkowe zgodnie z unijną dyrektywą. Rafał Trzaskowski jest wrażliwy na unijne polecenia, więc niby coś w tym kierunku robi. Kazał wydrukować z milion ulotek, tłumaczących jak wygląda plastik, szkło, czym się one różnią od papieru i jak je od siebie oddzielać. W ten sposób próbował przekonać każdego mieszkańca do czegoś, do czego jest on od dawna przekonany. Tu i ówdzie pojawiają się nawet osobne kontenery na szkło, żeby mieszkańcom się zdawało, że ich segregacja ma jakiś sens.

Można by w ten sens i dobrą wolę o dbałość środowiska uwierzyć, gdyby Niemcy nie byli zainteresowani składowaniem w Polsce toksycznych odpadów, a ich interes formacja, z której wywodzi się Prezydent Warszawy, zawsze przedkłada nad dobro Polaków. Afera wyszła na jaw za poprzedniego rządu, ale nic mi nie wiadomo, żeby ten proceder został zatrzymany. Mam nadzieję, że obecny rząd nie chwali się ukróceniem tego kantu, bo w przeciwieństwie do afery VAT-owskiej ukrócenie tej pierwszej finansów by nie poprawiło, a może nawet pogorszyłoby?

Prezydent Warszawy ma jednak niewątpliwe poważne zasługi w segregacji. Tęczowe parady pod jego auspicjami segregują przecież ludzi na równych, równiejszych i najrówniejszych. Do tych ostatnich należy niewątpliwie elita zboczeńców i ich opiekunów. Zajmowanie się śmieciami na różne sposoby można interpretować.

Pozdrawiam i do następnej soboty
Małgorzata Todd

KOMENTARZ DO FELIETONU

Ad. Oblicze zbrodni 26/2019 (417)

Szanowna Pani Małgorzato

Nasilił się ostatnio w polskich mediach proceder epatowania krajowców zbrodniami „z najwyższej półki”. Można by pomyśleć, że to efekt sezonu ogórkowego. Jednak to coś więcej – po prostu media usadowione w naszym kraju i te rodzime dzielnie dołączają do światowego trendu – produkcji informacji nieistotnych. Te „informacje” to sensacyjne newsy, plotki i nowinki z życia „wyższych sfer” oraz (niestety) pokazywanie tragedii ludzi mające na celu tylko jedno – wprowadzenie oglądaczy-słuchaczy w stan permanentnej ekscytacji nie pozwalającej im myśleć racjonalnie – w kategoriach ogólnych, bez podjęcia choćby próby samodzielnego wnioskowania oraz doszukiwania się przyczyn i skutków występowania danych zdarzeń. Jednym słowem by ludzie, jak to ktoś ładnie ujął, poprzestawali na dostrzeganiu pojedynczych drzew w lesie, a zupełnie nie widzieli tego lasu (czyli by widzieli oderwany od realiów pojedynczy przypadek, a nie widzieli zjawiska). Sprawa Kristiny całkowicie się wpisuje w taki rodzaj newsa – poinformowano nas o mordzie, a nie pokuszono się o podanie tła społecznego tej tragedii – a jest ono bardzo wymowne – jak Pani słusznie zauważyła. Zapewne ta sprawa trochę wymknęła się spod kontroli tym mediom, które chciały na niej żerować przez kilka najbliższych tygodni, podobnie jak sprawa, którą swego czasu żyła cała Polska – „zmaltretowanej” przez Arabów Magdy, która rzuciła się z okna egipskiego szpitala. Obydwie te sprawy podryfowały nie w tym kierunku „co trzeba”, bo prócz wywołania sensacji miały udowodnić z góry założoną tezę. To rzucanie publice „na żer” ludzkiej tragedii pod pozorem pochylania się nad nią z troską, tak naprawdę jest zwyczajnym pasożytowaniem na niej z bezpardonowym naruszaniem prywatności pojedynczych ludzi nią doświadczonych. Poprzez między innymi takie zabiegi „informacyjne” realizuje się chytreńki plan zgotowany nam przez wielkie ponadnarodowe medialne korporacje, a tak naprawdę przez ich mocodawców – czyli TYCH CO TO WIEDZĄ LEPIEJ jak świat ma być urządzony.

Serdecznie Panią pozdrawiam – Ewa Działa-Szczepańczyk

.........................................................

.....................................................................................................
.....................................................................................................


Małgorzata Todd zaprasza na łamy kolejnego wydania KABARETU INTERNETOWEGO, gdzie możecie Państwo przeczytać i obejrzeć całość. A jest to wielka uczta dla ducha i kompendium wiedzy z wielu dziedzin życia, nie tylko POLITYKI: Apele, Petycje, Audiobooki, Ciekawe filmy na You Tube, Gościnne występy, Kącik Muzyczny, Zaułek Sztuki, Ogłoszenia ITD…

6 lipca 2019 r. | Nr 27/2019 (418)

Wersja do druku

Lubomir - 20.07.19 21:52
Cóż, tematyka śmieciowa zawsze przypadała w udziale tym, co kiepsko szła im nauka. Dzisiaj robi się z branży śmieciowej elitę, dyktującą wszystkim codziennie: co mają robić z tym, co zostaje im po każdym dniu. Coraz lepiej ma się lobby producentów 'nieśmiertelnych' opakowań plastykowych. I gdzie tu logika? Oczywiście znakomicie czują się w tej tematyce niemieckie firmy, a raczej niemieckie mafie śmieciowe. Niemcy swój odwieczny system segregacji rasowej przenieśli teraz na segregację niemalże wszystkiego. Chowanie odpadów radioaktywnych i toksycznych, stało się ich narodowym biznesem, zakrzykiwanym 'zieloną propagandą' . Teraz pewnie segregacji dopilnuje 'nadzorca Europy', eks-minister niemieckiej obrony czy raczej niemieckiej inwazji w Europie...

Wszystkich komentarzy: (1)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

18 Stycznia 1928 roku
Urodził się Franciszek Pieczka, aktor filmowy i teatralny.


18 Stycznia 1654 roku
Ugoda perejasławska, została zawarta pomiędzy Rosją a Kozakami podczas powstania Chmielnickiego


Zobacz więcej