Niedziela 20 Października 2019r. - 293 dz. roku,  Imieniny: Ireny, Kleopatry

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 11.07.19 - 13:30     Czytano: [400]

PO już wie, że przegra

Chodzi już tylko o to, by jak najmniej przegrać. Nowy szef kampanii wyborczej PO do Sejmu, poseł Krzysztof Brejza, który przez 4 lata wyłącznie agresywnie atakował i nieudolnie próbował obalić rząd PIS, właśnie zapowiedział; „wypruwanie żył” i „chodzenie od płotu do płotu” na tzw. prowincji, którą politycy PO, Nowoczesnej przez lata tak bardzo pogardzali i wyszydzali. Taki szef sztabu wspólnie z posłem Bartoszem Arłukowiczem, to recepta na klęskę wyborczą.

Dziś PO, po klęsce w wyborach do europarlamentu zapowiada w lipcu nowy program wyborczy. Dnia 12 lipca ma nastąpić kolejne, nowe otwarcie PO, czekają nas obietnice świetlanej przyszłości i powrotu „Zielonej Wyspy”, bo na powrót na białym koniu Donalda Tuska, nie liczą już nawet w PO. Sztab wyborczy PO, czy nieco nawet większej koalicji zaproponuje nam podobno „lepszą służbę zdrowia”, choć przecież już wiele lat temu PO w kampanii wyborczej też obiecywała sprawne, tanie lecznictwo, oddłużone szpitale, dobrze opłacanych lekarzy i pielęgniarki - oczywiście PO zapewni Polakom „sprawniejsze szkoły”, choć jeszcze kilka miesięcy temu ci sami politycy wspierali jak mogli anarchię i strajki nauczycieli jako nowy, genialny sposób na obalenie rządu PIS. Sami też przez lata nie dokonywali podwyżek w szkolnictwie i oświacie. Szef kampanii PO poseł Krzysztof Brejza zapewnia też, że będzie „mniej węgla w ogóle, a nie tylko tego z Rosji”, dzięki politykom totalnej opozycji będzie mnóstwo czystego powietrza, ale też ciemno i głucho po zachodzie słońca, bo już dziś mamy deficyt energii elektrycznej, a szybki rozwój Polski (PKB w okolicach 4-5 proc.) będzie tylko zwiększał zapotrzebowanie na energię i samymi wiatrakami i słoneczkiem, zwłaszcza jesienią i zimą tyle tera-watów się nie ukręci.

Tu nawet jednoosobowy protest klimatyczny nastolatki przed Sejmem nie pomoże. To tym bardziej ciekawe, że według totalnej opozycji i speców PO od gospodarki, polski węgiel kamienny jest brudny i zanieczyszcza atmosferę, więc chcą zamknąć wszystkie kopalnie na Śląsku do 2050 roku, natomiast niemiecki węgiel brunatny jest czysty i zdrowy i to my mamy się podporządkować Niemcom i Brukseli w ich wizji rozwojowej Europy i sprawić, by pozwolili nam bardziej ekologicznie się rozwijać, choć niewątpliwie dużo wolniej. W ogóle to sztab wyborczy PO obiecuje „mniej śmieci” i „więcej bezpieczeństwa”, choć politykom, bardzo zbliżonym do PO nie podobał się sposób zatrzymania bezwzględnego zabójcy 10-latki z Mrowin, bo nie zdążył założyć butów przed zatrzymaniem przez policję i RPO. Tak w ogóle to mnóstwo „dobrego” obiecuje ugrupowanie, które jest kompletnie niewiarygodne i od co najmniej 4 lat nie ma nawet cienia jakiegokolwiek, sensownego programu społeczno-gospodarczego, poza jednym: obalić rząd PIS, bo PIS jest zły, a PO dobre i szlachetne. Tyle tylko, że okazuje się i to nie od dziś, że ci „wybitni spece” od gospodarki i finansów z PO ze skrajnie skompromitowanym „sztukmistrzem z Londynu” Jan-Vincent Rostowskim, byłym ministrem finansów praktycznie nic nie potrafią, nie widzieli, nie słyszeli, tacy zarobieni byli, no może poza agresją, złorzeczeniem, megalomanią i brakiem odpowiedzialności za własne czyny. I ataki na 500 Plus, przekop Mierzei czy budowę CPK to nie jedyne przykłady niekompetencji, zawiści i frustracji, tym bardziej, że PO już zapowiedziało likwidację IPN-u, CBA i TVP, a przy okazji być może też zdrowego rozsądku, przyzwoitości czy prawdomówności i dotrzymywania obietnic wyborczych.

PO proponuje dziś „przejrzyste i niskie podatki”, choć podnieśli VAT do 23 proc., proponuje „odpartyjnione przedsiębiorstwa”, choć sami obsadzali spółki SP swoimi ministrami, a wymieniali nawet sekretarki, deklarują dziś, gdy nie rządzą i jeszcze długo rządzić nie będą „zachęty do dłuższej aktywności zawodowej”, choć gdy rządzili z zaskoczenia podnieśli wiek emerytalny Polaków do 67 lat. O takich postawach politycznych jakie reprezentuje dziś PO mówi się „kto ich nie zna, ten ich kupi”. Może na plażach wysp Hula Gula ktoś jeszcze kupi te bajki PO z mchu i paproci. O tym jaki to majstersztyk gospodarczy przekonamy się 12 lipca gdy zaprezentuje go sztab wyborczy PO. Jak na razie to same propagandowe hasła, cyniczne frazesy, zaklinanie rzeczywistości, bajanie, a przede wszystkim robienie dobrej miny do złej gry, bo tam przy płotach polskich wsi i małych miasteczek po ostatnich wyczynach opozycji - nie tylko w Węgrowie - wspieraniu i tolerowaniu profanacji Kultu Maryjnego, zakłócania mszy, atakowania i szargania polskich symboli religijnych z Matką Boską i Jasną Górą na czele i owszem czekają na sztabowców PO, Nowoczesnej, ale i PSL-u, czekają Polacy, ale raczej z widłami i wodą święconą, żeby z nich diabła wygonić, bo nic mądrego i nic dobrego dla Polski i Polaków od wielu lat nie uczynili. Kargule z PO i KO, lepiej nie podchodźcie od płota do płota, bo czeka was tam niemiła niespodzianka i wyłącznie smutna, tęczowa jesień. Przez lata PO pracowało na to, by im kompletnie nie wierzyć, a i z piasku bicza się nie ukręci.

Zapraszamy na profil Janusz Szewczak na Facebooku!

Janusz Szewczak
Polski analityk gospodarczy, nauczyciel akademicki i publicysta, poseł na Sejm VIII kadencji
wPolityce

Wersja do druku

Kujawiak - 20.07.19 6:59
Panu Romanowi cos sie pokrecilo. Ten R. Brejza, to prezydent Inowroclawia, nie z Bydgoszczy, Natomiast posel Krzysztof Brejza z Bydgoszczy o ktorym pisze pan posel Janusz Szewczak, to syn Ryszarda , czlonek PO juz od 2005 roku, ktory jako przewodniczacy kampanii wyborczej PO zapowiada to i owo i obiecuje m.in gruszki na wierzbie.

2+2=4 - 19.07.19 14:39
1.Tadeuszu dobrze, ze wrociles na Kworum ale i wroc do kraju i urwij ten leb wczesniej niz prawica to zrobi. Im wczesniej tym lepiej!
2. Jestes przeciez prawicowcem
3 "W koncu pewnie, jak zawsze" co to za dziwolag - podaj przyklad!
4."Zabiera sie dosc pozno", lepiej pozno niz wcale - sam przyznajesz, ze "prawica sie zabiera"! A wiec gdzie tu sens!

Tadeusz - 18.07.19 17:02
Prawica PiS dość póżno zabiera się za czerwonych rabusiów Polski!
W końcu pewnie - jak zawsze afery pokryje cisza! Czyli urywa się łeb
sprawom!

Niuńka - 18.07.19 9:08
A jakie lody kręci tata Brejzy jako burmistrz? Ho, ho szkoda gadać.
Widać, że Platforma Oszustów dobrała się jak w korcu maku.
Komisja ds. wyłudzeń podatku VAT ma ogłosić swój końcowy raport.
Z przecieków wiadomo, że będą wnioski do prokuratury na wysoko postawionych byłych i obecnych członków tej złodziejskiej bandy rabusiów.

Roman - 13.07.19 2:37
Ten towarzysz R.Brejza z Bydgoszczy sam nie wie czym on jest?
Raz gra prawicowca,to znów lewicowca! To jest osobnik o dwóch
gębach! Tam,gdzie pachnie flotą bywa patriota! !!

Wszystkich komentarzy: (5)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

20 Października 1655 roku
W Kiejdanach książę Janusz Radziwiłł zerwał unię Litwy z Koroną i podpisał pakt wiążący Wielkie Księstwo Litewskie ze Szwecją


20 Października 2012 roku
W wieku 61 lat zmarł Przemysław Gintrowski, muzyk i kompozytor, legendarny bard antykomunistycznego podziemia


Zobacz więcej