Sobota 29 Lutego 2020r. - 60 dz. roku,  Imieniny: Lecha, Lutomira

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 18.07.19 - 19:15     Czytano: [579]

Niewiarygodny doradca

Niewykluczone, że główny ekonomista PO dr A. Rzońca, cień prof. L. Balcerowicza wykończy PO jeszcze do jesieni - pozwólcie mu tylko mówić.

Ekspert ekonomiczny PO i KO dr A. Rzońca na forum programowym POKO znów próbował wytłumaczyć Polakom, że żaba ma jednak sierść i wszyscy, którzy twierdzą inaczej się mylą. A, przecież przewodniczący PO G. Schetyna w swym wystąpieniu czyli mózgowej burzy mówił o zdrowym rozsądku w POKO. I choć tym razem było bez wielkiego rozmachu i dr A. Rzońca, główny strateg ekonomiczny PO nic już nie mówił o 100 mld zł deficytu, to mimo ewidentnych sukcesów gospodarczych i finansowych Polski, wysokich wskaźników i notowań w różnych światowych rankingach, wzroście PKB w I kw. o 4,6 proc., najniższym bezrobociu od 30 lat czy wreszcie zakupie 100ton złota przez NBP, to mimo to ogłosił, że „Polska gospodarka jest chora, ale choroba dopiero się ujawni jak przyjdzie kryzys” i właśnie dlatego PO jeszcze dołoży po 500-614zł, nawet tym Polakom, którzy zarabiają po 4,5tyś zł.

Jak widać nic nie będzie odebrane, co będzie przez PO obiecane, bo oni już mogą tylko obiecywać, żadnej siły sprawczej w gospodarce i finansach Polski, na szczęście już nie mają i długo już mieć nie będą. To nie polska gospodarka jest chora doktorze Rzońca, to PO i totalna opozycja oraz neoliberalne recepty szoku bez terapii im. prof. L. Balcerowicza były i są ciężko chore, a wasze recepty dla polskich finansów i gospodarki wręcz zabójcze. Tym razem loża szyderców z POKO słuchała doktora bez entuzjazmu z niedowierzaniem, a na twarzach polityków PO i Nowoczesnej widać było jedynie smutek, zwątpienie, a nawet strach, bo nikt już z nich nie wierzy, że ich Nowy Porządek Gospodarczy kiedykolwiek nastąpi. Hasło dr A Rzońcy i PO ”żeby praca się opłacała” wydaje się wyjątkowo absurdalne w wydaniu tego właśnie środowiska, żeby przypomnieć choćby wypowiedzi wicepremier rządu PO-PSL E.Bieńkowskiej, że „tylko idiota lub złodziej pracuje za 6tyś zł”. Dr A.Rzońca mówił o spadku zarobków nauczycieli w momencie podwyżki wynagrodzeń dla tej grupy zawodowej o 15 proc. oraz że PO nie pozwoli wzmocnić pozycji polskiej firmy petrochemicznej w Europie w wyniku połączenia Orlenu z Lotosem, problem w tym, że KE może pozwolić. Tak baja ostatnia nadzieja ekonomiczna PO dr A.Rzońca. Może warto PO i przewodniczącemu G.Schetynie przypomnieć fraszkę Jana Kochanowskiego „Na Baltazara”; „Nie dziw żeć głowa Baltazarze chora. Siedziałeś wedle głupiego doktora”.

Zapraszamy na profil Janusz Szewczak na Facebooku!

Janusz Szewczak
Polski analityk gospodarczy, nauczyciel akademicki i publicysta, poseł na Sejm VIII kadencji
wPolityce

Wersja do druku

Michał Sybirak - 30.07.19 14:26
PLAN NAPRAWY POLSKI

Wstęp
I. POZYCJA MIĘDZYNARODOWA
II. SYSTEM POLITYCZNY
III. SYSTEM PRAWNY
IV. BEZPIECZEŃSTWO NARODOWE
V. OCHRONA ŻYCIA I ZDROWIA
VI. GOSPODARKA
VII. KOŚCIÓŁ
Gorszyciele
System oświaty
Zakończenie
https://urbietorbi-apokalipsa.net/pl/bl/pnp.html

Jan Orawicz - 28.07.19 2:34
Rolo nie masz odwagi pisać pod swoim autentycznym nazwiskiem?!
A no,bo wiesz o tym,że nie mógłbyś łgać w tym swoim pisaniu! Nie
martw się o PiS,bo te PRAWĄ PARTIĘ stworzyli PRAWWI POLACY,a
nie byli rodzimi sługusy byłego ZSRR z partii PZPR ,ZSL,SD.
Radzę nie rezygnować z odwagi!

Rolo - 26.07.19 6:35
Zejdźcie na ziemię Polaczki prawaczki . Czas wspierać ludzi pracujących , którzy harują na te wszystkie programy socjalne . Jak ktoś uczciwie zarabia 4-5 tys. to dlaczego ma nie płacić niższych podatków ? Potrzebne są rozwiązania dla tych co chcą pracować i zarabiać. PiS i jego wyborcy chcą wszystko za darmo albo tanie. Wystarczy ,że będziemy mieli wysokie zarobki i nie musi wszytko być tanie. No ale wtedy kwiat narodu elyta nierobów z Podlasia będzie musiała ruszyć cztery litery do pracy.

2+2=4 - 25.07.19 10:05
Odnosnie wpisu wpisu pana "Regina S." i komentarza p. Kujawiaka!
1.Wydarzenia w Polsce pedza do przodu, a szczegolnie teraz przed wyborami, a wiec trudno polapac sie o co aktualnemu "panu Reginowi S." chodzi???
2. Aby napisac cos o "dygotkach" prawicy PiS nalezy uspokoic przed takim wpisem wlasne dygodki i "telepania", ktore pan "Regin S." ukazuje na Kworum pod innymi ksywkami.
3. Nalezy tez napisac kiedy i gdzie - fakty - kiedy to mialy miejsce PODLIZUNKI premiera RP.
4. Kolejna dawka kitu zaserwowana przez faceta w postaci "pana Regina" i w tej... w ktorej zdazylismy go juz poznac wyklucza go z grona prawdomownych i "PRAWYCH POLAKOW"!!!!

Kujawiak - 24.07.19 18:32
Regine S. (he, he) po odejsciu pewnego pana z Kujaw, ktory tez uwielbial "podlizunki" nalezy serdecznie powitac. Klasa z klasa i bez klasy. I tak rosnie nam tu armia ksywek...

Lubomir - 24.07.19 13:17
Kiedy nie ma własnych służb, to obce wywiady podrzucają nam swoich agentów i kreują ich na rożnych 'polityków', 'naukowców' i 'partyjniaków'. Ci perfekcyjnie są chronieni, żeby czasami włos nie spadł z ich głów. Historia z tzw. 'solidarnością' i tzw. platformą obywatelską - nie chwyciła nad Pregołą. Tam ludzie nie dali się nabrać na intrygi Berlina i jego agentów. W Polsce zakusy obcych intrygantów próbował osłabiać JPII , polski Kościół i obóz patriotyczny, jednak w starciu z profesjonalnymi sabotażystami - bilans bardzo często wypadł niekorzystnie. Wizerunkowo wygrała Polska ale de facto - zrujnowane zostały biura konstrukcyjne, zakłady przemysłowe i polskie marki. Proces destrukcji sfery innowacyjności i przemysłu wydaje się być wciąż kontynuowany

Regina S - 24.07.19 0:50
No cóż,ta krasna banda-granda jest od lat nietykalna!!
Polska prawica PiS ma dygotki na słowa Rozrachunku z
z czerwonymi złodziejami,których jest sporo na wielu ważnych
stanowiskach kierowniczych w gospodarce Polski,a nawet w
Rządzie RP! Pan Premier Morawiecki kilka dni temu pogłaskał
serduszka lewactwu z PO jako potrzebnej lewicowej partii!
Zapewne wielu PRAWYCH POLAKÓW ta dziwna wypowiedż
premiera przykro zaskoczyła!!Moi znajomi nazwali to to
Podlizunkiem Premiera w stosunku do lewicy PO!.

Kojak - 23.07.19 22:22
TRATATA, TRATATA, TATA ? DLACZEGO PSEDOPROFESOR BALCIEROWICZ Z TYM PSEUDODOKTOREM NIE MA POSTWIONYCH EWIDENTYCH I OCZYWIOSTYCH I ABSOLUTNIE BEZDYSKUSYJNYCH ZARZUTOW KRYMINALNYCH ! ILOSC PARAGRAFOW JEST TRUDNA DO ZLICZENIA ! PANIE SZEWCZAK GADAC GADAC A JEDNOCZESNIE CHRONIC PRZESTPECOW TYPU BALCEROWICZ I KOLESIE PRZED JAKAKOLWIEK ODPOWIEDZIALNOSCIA KRYMINALNA KTORA JEST TOTALNIE I ABSOLUTNIE OCZYWISTA ! TO CHYBA SCHIOZOFRENIA ?

Wszystkich komentarzy: (8)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

29 Lutego 1402 roku
W katedrze na Wawelu odbył się ślub króla Władysława Jagiełły z Anną Cylejską, wnuczką Kazimierza III Wielkiego


29 Lutego 1792 roku
Urodził się Gioacchino Rossini, kompozytor włoski, autor m.in. oper "Cyrulik sewilski", "Wilhelm Tell", "Kopciuszek"


Zobacz więcej