Środa 1 Kwietnia 2020r. - 92 dz. roku,  Imieniny: Grażyny, Zygmunta

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 29.08.19 - 12:21     Czytano: [433]

O Księdzu spod Giewontu

Panie Sekielski, Panie Smarzowski, a może by tak film o "Księdzu spod Giewontu"?

"Kler" i "Tylko nie mów nikomu". Dwa "dzieła", które uderzają w Kościół, księży, katolików. Wyolbrzymienie najgorszych "grzechów Kościoła" i podkoloryzowanie. Fajnie, sprzeda się, ludzie to kupią, bo wcisnąć da im się wszystko...

Czy w Kościele można spotkać księży homoseksualistów i pedofilów? Zapewne tak. Czy to zjawisko masowe? Na pewno nie. Może warto więc czasami nakręcić film o kapłanach, którzy swoimi czynami pokazują jak wspaniałymi są ludźmi i że kapłaństwo traktują bardzo poważnie?

Otóż od kilku dni cała Polska mówi o ks. Jerzym Kozłowskim. 31-latek wraz z wiernymi z Dzierżoniowa udał się na wycieczkę na Giewont. Gdy na Giewoncie uderzyły pioruny, ksiądz Jerzy Kozłowski był jedną z pierwszych osób, które pomagały poszkodowanym turystom. Udzielał rannym błogosławieństwa, uspokajał ich, zapewniając, że pomoc w Tatry już nadchodzi.

Być może nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że podczas wspólnych modlitw i odpuszczania turystom grzechów 31-letni ksiądz aż trzy razy został... trafiony piorunem!

Pierwsza błyskawica uderzyła duchownego w plecy, poważnie go raniąc. Był zakrwawiony i poparzony jednak nie zamierzał rezygnować ze wspólnych modlitw i spowiedzi. Za chwilę uderzył w niego drugi, trochę lżejszy piorun, a następnie trzeci, który powalił go na ziemię. Ksiądz Kozłowski pamięta, że poczuł „przeraźliwe zimno i strach”, jednak nie odstąpił od posługi rannym, którą przerwali dopiero ratownicy zabierając go ze szlaku i transportując do szpitala w Zakopanem. Obecnie duchowny przebywa w szpitalu, gdzie odwiedzili go już jego znajomi księża z parafii.

Może warto byłoby na temat takich postaw księży nakręcić jakiś film? Może stworzyć dobry dokument? Może wpompować w taką produkcję grube miliony? Tylko po co, prawda? Na dobro nie ma popytu. Liczą się skandale, seks, afery. Na to jest zapotrzebowanie. Straszne.

Spisane z Facebooka
Sebastian Czapliński BLOG

Wersja do druku

Olenka - 31.08.19 11:52
Widze w Polsce tylko dwoch rezyserow, ktorzy moga dokonac wielkiego dziela - nakrecic film o Ksiedzu i Krzyzu na Giewoncie!
Albo Piotr Zarebski - rezyser filmu "Wiezniarki" (zobacz dzial Polonia, Kworum), a moze i Grzegorz Braun rezyser wielu filmow, m.in "TW BOLEK". Wierze, ze kiedys taki film powstanie!

Lubomir - 31.08.19 9:34
W przeszłości z duchowieństwem walczyli jedynie czerwoni. W ostatnich latach do antyreligijnej falangi dołączyli: różowi, zieloni i tęczowi. Religijny i cywilizacyjny analfabetyzm jest dla nich wszystkich 'wartością'. Jak wyjaśnił Robert Biedroń: 'fundusze na naszą działalność otrzymujemy z Niemiec'. Niemcy zawsze byli zainteresowani niszczeniem Polski, włącznie z niszczeniem naszego wizerunku w świecie. Zatem, wywrotowcy i sodomici, zasilani rozbójniczym, post hitlerowskim kapitałem - nie mogą nas zbytnio dziwić

Wszystkich komentarzy: (2)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

01 Kwietnia 1930 roku
PLL LOT uruchomił pierwsze połączenie międzynarodowe. Były to loty do Bukaresztu z lotniska mokotowskiego


01 Kwietnia 1893 roku
Młodzi działacze Ligi Polskiej (Roman Dmowski, Zygmunt Balicki) utworzyli Ligę Narodową


Zobacz więcej