Piątek 27 Listopada 2020r. - 332 dz. roku,  Imieniny: Franciszka, Kseni

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 09.09.19 - 20:29     Czytano: [613]

„Spotykamy się na biurku”

Brak znajomości prezentowanej listy kandydatów, pomyłki i ogólny bałagan – tak wyglądała prezentacja listy kandydatów Koalicji Obywatelskiej do Sejmu w okręgu łódzkim. TVN przerwało transmisję z konferencji.

– Dwójką na liście jest Iwona Śledzińska-Katarasińska. Osoba, która jest z wielkim doświadczeniem parlamentarnym, z pełnym duchem… – mówił działacz łódzki PO prezentujący tamtejszych kandydatów. Przerwał, bo kilka osób zwróciło mu uwagę, że drugie miejsce na liście zajmuje wiceprezydent miasta, Krzysztof Piątkowski.

– Ja znam lepiej tę listę niż ty – ocenił Piątkowski, zwracając się do swojego współpracownika, zaś Śledzińska-Katarasińska oświadczyła, że „zamarła”. Jednak gdy wiceprezydent miasta rozpoczął przemowę, poszło mu nie lepiej. Kiedy powiedział, że „spotkaliśmy się na biurku”, realizator TVN24 przerwał transmisję.

Zanim materiał zniknął z anteny, wiceprezydent miasta zdążył wyjaśnić, że mówiąc o biurku miał na myśli podwórko.

Listę KO w Łodzi otwiera dziennikarz Tomasz Zimoch – jego wystąpienie miało miejsce bezpośrednio przed fragmentem konferencji prezentowanym powyżej. Startujący z drugiego miejsca Krzysztof Piątkowski został w 2011 r. usunięty z szeregów Prawa i Sprawiedliwości, gdy jako radny poparł likwidację placówek edukacyjnych, prowadzoną przez ówczesny rząd PO-PSL. Przeciw „platformianej rzezi szkół” ostro protestowali rodzice w całej Polsce.

Iwona Śledzińska-Katarasińska również kandyduje z okręgu łódzkiego, ale jej przydzielono trzecie miejsce na liście. Wiele osób zarzuca jej antysemityzm. Ostatnio przypomniał o tym działacz LGBT Jacek Kochanowski.

Chodzi o publikacje Śledzińskiej-Katarasińskiej z czasów antysemickiej nagonki rozpętanej przez Władysława Gomułkę w ramach wewnątrzpartyjnej walki w 1968 r. Obecna posłanka i kandydatka KO pisała wówczas o „ideologach i praktykach syjonizmu, którzy próbują oszukać własne i świata sumienie” i „w swoim brudnym zacietrzewieniu łączą się pod znakiem gwiazdy Dawida”.

TVPInfo

Wersja do druku

Lubomir - 10.09.19 9:14
Najwyraźniej antypolonizm kandydatów jest wskazany, ale żeby zwracać uwagę na Syjon, to w pewnych kręgach nie mieści się w głowach. Może po ludzku odkryją jeszcze męczeństwo Palestyny, Libanu, Iraku i Syrii...? A może nawet zechcą zablokować opróżnianie ziem Bliskiego i Środkowego Wschodu - z osiadłych tam od początku świata narodów? Nie można dopuścić polskich patriotów do wpływu na przyszłość Polski, Polaków, polskości i cywilizacyjnej kolebki ludzkości i chrześcijaństwa. Chyba jedynie tak można interpretować niektóre zachowania

Wszystkich komentarzy: (1)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

27 Listopada 1994 roku
Norwegowie po raz drugi odrzucili w referendum możliwość przystąpienia do UE.


27 Listopada 1095 roku
Papież Urban II na synodzie w Clermont wezwał do udziału w wyprawie zbrojnej do Ziemi Świętej (I wyprawa krzyżowa)


Zobacz więcej