Środa 3 Czerwca 2020r. - 155 dz. roku,  Imieniny: Anatola, Leszka, Tamary

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 09.09.19 - 20:29     Czytano: [565]

„Spotykamy się na biurku”

Brak znajomości prezentowanej listy kandydatów, pomyłki i ogólny bałagan – tak wyglądała prezentacja listy kandydatów Koalicji Obywatelskiej do Sejmu w okręgu łódzkim. TVN przerwało transmisję z konferencji.

– Dwójką na liście jest Iwona Śledzińska-Katarasińska. Osoba, która jest z wielkim doświadczeniem parlamentarnym, z pełnym duchem… – mówił działacz łódzki PO prezentujący tamtejszych kandydatów. Przerwał, bo kilka osób zwróciło mu uwagę, że drugie miejsce na liście zajmuje wiceprezydent miasta, Krzysztof Piątkowski.

– Ja znam lepiej tę listę niż ty – ocenił Piątkowski, zwracając się do swojego współpracownika, zaś Śledzińska-Katarasińska oświadczyła, że „zamarła”. Jednak gdy wiceprezydent miasta rozpoczął przemowę, poszło mu nie lepiej. Kiedy powiedział, że „spotkaliśmy się na biurku”, realizator TVN24 przerwał transmisję.

Zanim materiał zniknął z anteny, wiceprezydent miasta zdążył wyjaśnić, że mówiąc o biurku miał na myśli podwórko.

Listę KO w Łodzi otwiera dziennikarz Tomasz Zimoch – jego wystąpienie miało miejsce bezpośrednio przed fragmentem konferencji prezentowanym powyżej. Startujący z drugiego miejsca Krzysztof Piątkowski został w 2011 r. usunięty z szeregów Prawa i Sprawiedliwości, gdy jako radny poparł likwidację placówek edukacyjnych, prowadzoną przez ówczesny rząd PO-PSL. Przeciw „platformianej rzezi szkół” ostro protestowali rodzice w całej Polsce.

Iwona Śledzińska-Katarasińska również kandyduje z okręgu łódzkiego, ale jej przydzielono trzecie miejsce na liście. Wiele osób zarzuca jej antysemityzm. Ostatnio przypomniał o tym działacz LGBT Jacek Kochanowski.

Chodzi o publikacje Śledzińskiej-Katarasińskiej z czasów antysemickiej nagonki rozpętanej przez Władysława Gomułkę w ramach wewnątrzpartyjnej walki w 1968 r. Obecna posłanka i kandydatka KO pisała wówczas o „ideologach i praktykach syjonizmu, którzy próbują oszukać własne i świata sumienie” i „w swoim brudnym zacietrzewieniu łączą się pod znakiem gwiazdy Dawida”.

TVPInfo

Wersja do druku

Lubomir - 10.09.19 9:14
Najwyraźniej antypolonizm kandydatów jest wskazany, ale żeby zwracać uwagę na Syjon, to w pewnych kręgach nie mieści się w głowach. Może po ludzku odkryją jeszcze męczeństwo Palestyny, Libanu, Iraku i Syrii...? A może nawet zechcą zablokować opróżnianie ziem Bliskiego i Środkowego Wschodu - z osiadłych tam od początku świata narodów? Nie można dopuścić polskich patriotów do wpływu na przyszłość Polski, Polaków, polskości i cywilizacyjnej kolebki ludzkości i chrześcijaństwa. Chyba jedynie tak można interpretować niektóre zachowania

Wszystkich komentarzy: (1)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

03 Czerwca 1925 roku
Pierwszy raz do niepodległej Polski przyjechała laureatka Nagrody Nobla Maria Curie-Skłodowska.


03 Czerwca 1989 roku
Chiński rząd wysłał oddziały wojska w celu usunięcia protestujących z placu Tiananmen w Pekinie.


Zobacz więcej