Wtorek 20 Października 2020r. - 294 dz. roku,  Imieniny: Ireny, Kleopatry

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 26.09.19 - 13:32     Czytano: [683]

Dział: EKOInformacje

Strajk Klimatyczny Rozumu

Super-wagary inaczej Strajk Klimatyczny Młodzieży - nowa mega-manipulacja, ale i nowa religia dla niewierzących, bo jeśli nie wierzy się w Boga, to można uwierzyć we wszystko, zwłaszcza w pseudonaukę, fejsokrację oraz bajki z mchu i paproci, o powszechnym raju na ziemi.

Patrząc na smutną dziewczynkę ze Szwecji w ONZ, najwyraźniej pozbawioną radosnego dzieciństwa, która nie zbawi klimatu, warto przypomnieć, że już w XIII w. różni oszuści organizowali Krucjaty Dziecięce, które czystością serca i niewinnością miały wyzwolić Ziemię Świętą z rąk muzułmanów, a skończyło się to wielką tragedią. Dziś to kolejna krucjata, tyle że w dżinsach i ze smartfonem w ręku, która ma uratować naszą planetę, bo katastrofa klimatyczna jest podobno już tuż za rogiem.

Podobne katastroficzne bajki głosili już 50 lat temu mądrale z Klubu Rzymskiego. Już 20-30 lat temu światu i ludziom miało zabraknąć wody, żywności, ropy, gazu, srebra i złota. Inni wielcy ekofanatycy, eurogłupcy i tacy wybitni politycy, jak choćby wiceprezydent USA Al Gore bez najmniejszej żenady twierdzili, że do 2014 r. roztopią się wszystkie lodowce i zginą miliony ludzi oraz znikną całe kraje, choć środowisku wiceprezydent H. Clinton nie przeszkadzało to w korzystaniu z usług różnych wróżów i chiromantek. Jakoś nikt z tych „nowoczesnych” naukowców od Globalnego Ocieplenia, a może raczej Globalnego Ogłupienia, tym pogubionym i skołowanym dzieciakom, które swą wiedzę ograniczają głównie do internetu i smartfona nie wytłumaczył uczciwie i sensownie, że nie tylko i nie przede wszystkim CO2 jest jedynym winowajcą, ale emisja gazów w ogóle, że są nadal na świecie wulkany, które wybuchają, trzęsienia ziemi, metan, wielkie stada bydła i trzony chlewnej, które odpowiadają za 16-18 proc. światowej emisji gazów cieplarnianych, że to więcej niż emitują wszystkie samochody na świecie, że jest prąd zatokowy - Golfstrom, że jest kwestia przebiegunowania ziemi i to co ostatnio obserwujemy - odchylenie się osi obrotu ziemi, bo Chińczycy wylali już tyle betonu u siebie, a Hindusi wypompowują spod ziemi tyle wody dla celów gospodarczych, że nasza planeta zmienia swój ciężar i wszystko to razem wpływa na zmianę klimatu, tak jak od wieków cykle klimatyczne: ochłodzenia i ocieplenia.

Warto też przypomnieć przedstawicielom tej krucjaty w dżinsach, adidasach i ze smartfonami w ręku, których produkcja pochłania na świecie miliony litrów czystej wody, internet zaś i systemy online oraz centra obliczeniowe generują tak gigantyczne ilości prądu na świecie oraz olbrzymie ilości CO 2, jak całe kraje, że trzeba by z czegoś zrezygnować jak przystało na prawdziwych obrońców klimatu. Niewielu też strajkujących w obronie klimatu i przeciw rzekomemu, gwałtownemu ociepleniu zechce pewnie przesiąść się ze swych SUV-ów na osły i kucyki lub używać wyłącznie per pedes niż samolotów, chodzić spać z kurami, o zmroku, mieć czysto, cicho i ciemno i chłodno w zimie, zastąpić jedzenie mięsa kiełbasą z robaków i owadów, żywić się kiełkami.

Nie da się przestać oddychać, ale i mądrze myśleć o przyszłości i racjonalnej ochronie środowiska. Niewątpliwie warto mieć otwarty umysł w każdym wieku, ale nie na tyle otwarty, by wypadał z niego mózg, co nie oznacza, że nie warto dbać o przyrodę i zasoby naturalne. Trzeba sadzić lasy, a nie je podpalać, trzeba produkować mniej zabójczych chemikaliów i środków ochrony roślin, chronić pszczoły, oszczędzać wodę, trzeba pić z butelki i szklanki, wyeliminować plastik, mniej marnować żywności, słuchać rad babci i dziadka. Trzeba mniej używać klimatyzacji, mniej produkować pralek lodówek i sprzętu AGD, oszczędnie gospodarować zasobami, a przede wszystkim samodzielnie i krytycznie myśleć, bo nauka bywa omylna. Nie dajmy się zwariować, czyńmy wszystko z umiarem, bo jak mawiał wielki, polski poeta A.Fredro „Głupoty wielka potęga ziemię burzy, piekła sięga”.

Zapraszamy na profil Janusz Szewczak na Facebooku!

Janusz Szewczak
Polski analityk gospodarczy, nauczyciel akademicki i publicysta, poseł na Sejm VIII kadencji
wPolityce

.........................................................Wersja do druku

Lubomir - 28.09.19 12:21
Na Bliskim i Środkowym Wschodzie nawet bombardowanie i podpalanie szybów naftowych nie ociepla klimatu. Podobnie klimatu nie ociepla węgiel spalany w Krajach Niemieckich. Wszystko najwyraźniej zależy od tego, gdzie paliwo łączy się z tlenem

Wszystkich komentarzy: (1)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

20 Października roku
Międzynarodowy Dzień Kontrolera Ruchu Lotniczego


20 Października 1947 roku
Przywódca PSL Stanisław Mikołajczyk potajemnie opuścił kraj.


Zobacz więcej