Czwartek 9 Lipca 2020r. - 191 dz. roku,  Imieniny: Hieronima, Palomy, Weroniki

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 26.09.19 - 14:32     Czytano: [643]

Szkodzą Polsce

Premier Mateusz Morawiecki stwierdził, że „PO ma wpisane w DNA bylejakość i lenistwo”, wydaje się że po ostatniej wizycie w Brukseli przewodniczącego PO Grzegorza Schetyny i Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, kandydatki na premiera i deklaracji powiązania wypłaty należnych Polsce środków unijnych z kwestią tzw. praworządności - maski opozycji całkowicie opadły.

Przewodniczący PO bez żadnej żenady i ogródek stwierdził w Brukseli:

Nasze zadanie jest tutaj jednoznaczne.

To przecież nic innego jak apel o nie przyznawanie Polsce lub blokowania należnych nam środków z funduszy unijnych, a to można traktować jako działalność antypaństwową i antypolską. Mistrzowie tracenia pieniędzy Polaków, jak widać, nie chcą dopuścić do tego, byśmy zyskali to co się należy każdemu z państw członkowskich.

Czy to jest ten prawdziwy plan dla Polski PO i KO, o którego przedstawienie apelował ostatnio premier Jacek Sasin?

Pamiętajcie drodzy wyborcy, że każde 1 euro mniej dla Polski w unijnym budżecie w latach 2021-2027 to będzie zasługa szkodników z PO, a to będzie się przekładać na portfel każdego Polaka. To musiałoby oznaczać mniej pieniędzy na polską wieś, dla polskich przedsiębiorców, na naukę, drogi i mosty.

Czynienie tego w środku kampanii wyborczej przez szefostwo PO wydaje się być czystym samobójstwem politycznym i oznacza przekaz do polskich wyborców, że PO i KO zrobi wszystko, byśmy otrzymali mniej pieniędzy byle by tylko zaszkodzić polskiemu rządowi. Trzeba najwyraźniej stracić rozum i instynkt samozachowawczy żeby w szczycie kampanii wyborczej udowadniać jak bardzo formacja Schetyny i Kidawy-Błońskiej jest niebezpieczna i szkodliwa dla polskich interesów, nie tylko w sferze uporczywego przedstawiania na arenie międzynarodowej złej i nieprawdziwej opinii o Polsce, ale również dla portfeli Polaków i rozwoju gospodarczego Polski.

PO i KO już zaszkodziły tempu dobrze przebiegających dotychczas rokowań dotyczących wielkiej, polskiej paliwowej fuzji Orlenu i Lotosu, ale jak widać knują dalej tak bardzo nie chcąc dopuścić do budowy polskiego modelu Państwa Dobrobytu jak i wzmocnienia pozycji polskich firm i spółek SP na europejskim rynku. Tak bardzo widać zasmakowali i przywiązali się przez lata do owego, półkolonialnego systemu gospodarczego z tanią siłą roboczą i skrajnym wyzyskiem pracownika. To coś więcej niż tylko „stała narracja opozycji, która próbuje Polskę znieważyć na arenie międzynarodowej” - jak to trafnie zauważył premier Jacek Sasin, to chęć świadomego zaszkodzenia Polsce i Polakom. Miejmy nadzieję, że wielu polskim wyborcom działania PO i KO w Brukseli otworzą oczy na to, że wspierając tę właśnie formację szkodzi się samemu sobie.

Zapraszamy na profil Janusz Szewczak na Facebooku!

Janusz Szewczak
Polski analityk gospodarczy, nauczyciel akademicki i publicysta, poseł na Sejm VIII kadencji
wPolityce


Wersja do druku

KUJAWIAK - 05.10.19 1:20
Szanowny Panie tym razem Orawiczu, domagasz sie od Redakcji Kworum tego samego czego domaga sie jeszcze dwch takich co chca zawlaszczyc sobie Kworum dla swoich bredni, ktore ich zdaniem sa kulturalne. Nie wiem dlaczego piszac bzdury o prawicy i PiSie ukryles sie pod ksywa Roman, aby poczuc sie bezpiecznie, a teraz rozzalony wrociles NA kWORUM do starej ksywy. Okienko dla przypomnienia ci, ZLOSLIWOSCI jak ludzi Bogu ducha winnych szkalowales w tym m.in. i mnie jest zbyt male - dlatego w wolnym czasie bede ci wypisywal w odcinkach, A ty jakos trzym... sie.

Jan Orawicz - 04.10.19 3:36
Mam Prośbę do Szanownej Redakcji Kworum,by nie publikowała na moją
osobę brednie wypisywane przez osobnika z Solca Kujawskiego,który kryje swoje nazwisko,by go nie rozpoznać! Uważam,że nie zasłużyłem sobie na takie podłe ataki, ze strony jakiegoś- bez kultury osobnika! Dziwię się Redakcji,że
pozwala takiemu osobnikowi na tego rodzaju podłe ataki na mnie!!! Czy ja
kiedykolwiek wymyślałem jakięś złośliwki na pismo Kworum?!

Lubomir - 03.10.19 9:45
Niedawno przeczytałem zestawienie zasobów złota, posiadanych przez banki centralne państw europejskich. Na pierwszym miejscu są zdecydowanie Niemcy, ze stanem 3367 ton tego kruszcu. Polska ma zaledwie 228,6 ton. Zatem zrabowane Europie złoto, nadal jest własnością rodaków rabusia wszech czasów, Adolfa Hitlera. Nic zatem dziwnego, że Niemcy mają z czego opłacać marionetki -
robiące niemiecką politykę w innych państwach europejskich. Znane są powiązania wielu politycznych figurantów, z niemieckimi fundacjami prywatnymi i rządowymi. To dzięki takim figurantom, Niemcy kreowani są na zbawców Europy, odcinających się od 'nazizmu', 'nazistów' i kosmicznego 'Nazistanu'.

KUJAWIAK - 01.10.19 12:11
Szanowny Janie Romanie, sprawa jest niezwykle skomplikowana, bo nie tak dawno byles piewca PiS i prawicy, ale jak to zwykle bywa za Wieka Woda sa przyplywy i odplywy, no i ty odplynales, tylko z Internetu nic nie znika...ale czy to powod aby czuc sie niebezpiecznie? Staram sie ciebie zrozumiec, bo to z jednej strony hakerzy, z drugiej komunisci-ateisci a jeszcze z trzeciej twoje internetowe popisy na czesc prawicy i PiSu, a ze klopoty chodza juz czworkami, to na dodatek znosza tez wizy do Ameryki!!! Moze sie tak zdarzyc, ze ktos sobie z Solca za Wode wyskoczy, cos tam chlapnie jezorem o tobie i trzeba bedzie znowu zmieniac ksywe! Rzeczywiscie jestes w sytuacji trudnej, nie do pozazdroszczenia. Ale jakos sie tam trzym, Janie Romanie. Pozdrawiam

Roman - 30.09.19 17:52
Szanowny Panie Lubomirze Polska Prawica PiS popisuje się
głaskaniem skomuszalców itp. szkodników rozwoju Polski!
Kadry Rządowe nie oczyszczone z czerwonych osobników,
którzy są hamulcowymi prawideł rozwoju gospodarczego
Polski! Brak słów na ten przykry temat! Dla bezpieczeństwa
nazwisko zastępuję pseudonimem!

Lubomir - 30.09.19 10:16
Komunistyczny popapraniec zainstalowany w polskiej oświacie, znów zapowiada rebelię. To przestaje być śmieszne. Kiedy cały naród skupia się na wyborach, towarzysz Broniarz z nową siłą zapowiada sabotaż polskiego szkolnictwa. Jak długo jeszcze towarzysze będą niszczyć dzieci tych, co autentycznie Polski bronią i Polskę żywią? Co mają dzieciom i szkole do zaoferowania? Związek quasi małżeński z kolegą, z małpą, z kozą albo ulubionym psem? Na pewno nie zaproponują młodym ludziom nauki greckiej czy rzymskiej filozofii, retoryki, życia w rodzinie, czy edukacji obywatelskiej a religię potraktują jako wroga publicznego numer jeden. A poszedł ty do komunistycznych Chin, czcić Marksa, Lenina i Mao!

Lubomir - 28.09.19 12:06
Skupiamy uwagę na 'peło', gdy tymczasem stworzeni na obraz i podobieństwo Juliana Marchlewskiego - buszują po Polsce i pozyskują swój przyszły elektorat. Komuchy dokonali spustoszenia wśród młodych Polakach. Dzisiaj towarzysz Czarzasty i podobni antypolacy mogą liczyć na głosy zagubionych i zaniedbanych naszych młodych rodaków. Edukacja obywatelska położona została na łopatki. Zniszczono niemalże wszystkie autorytety. Komunistyczny łgarz znów wyrasta na charyzmatycznego kaznodzieję. Obiecuje to na co liczą naiwni. Polityka naiwna najwyraźniej ciągle ma swój naiwny elektorat. Szkoda, że nie nastąpiła w Polsce i Europie całkowita delegalizacja partii i stowarzyszeń komunistycznych

Wszystkich komentarzy: (7)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

09 Lipca 1945 roku
Zmarła Maria Pawlikowska-Jasnorzewska, poetka, córka Wojciecha Kossaka.


09 Lipca 1521 roku
Na Wawelu zawieszono dzwon Zygmunta. Jak mówi legenda, dzwon został odlany ze zdobytych armat.


Zobacz więcej