Piątek 26 Kwietnia 2024r. - 116 dz. roku,  Imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 27.10.19 - 13:54     Czytano: [1213]

Dział: Interwencje

W obronie Pani Dyrektor (Aktualizacja)





Aktywiści spod tęczowego sztandaru po raz kolejny sięgają po środki administracyjne, aby zamknąć usta swoim oponentom. Jesteśmy świadkami szykanowania osób, które nie zgadzają się na roszczenia środowisk LGBT i sprzeciwiają się promowanie tej ideologii w przestrzeni publicznej.

Tym razem na celowniku działaczy LGBT znalazła się pani Elżbieta Gieraga, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 w Łęczycy. Placówkę prowadzi od trzech lat. W zeszłym roku kierowana przez nią szkoła zajęła II miejsce w plebiscycie „Szkoła Roku” organizowanym przez lokalne gazety.

W maju br. z okazji Międzynarodowego Dnia Walki z Homofobią grupa uczniów z najstarszych klas zaczęła przychodzić na zajęcia z przypinkami w barwach środowisk LGBT. Pani Dyrektor natychmiast zareagowała i napisała do rodziców prośbę, aby ich dzieci nie demonstrowały poglądów związanych z tą ideologią. Na skutek donosu jednego z rodziców do burmistrza, ten złożył wniosek o kontrolę pracy pani dyrektor do łódzkiego Kuratorium Oświaty.

Pani Elżbieta wskazuje, że nie nakazała dzieciom zdejmować przypinek, ale skierowała prośbę do rodziców, by manifestowanie sympatii dla ruchów LGBT nie odbywało się w szkole. Zaznacza też, że jest osobą tolerancyjną, ale jest przeciwna ich promocji w tej przestrzeni.

Po wizytacji kurator całościowo negatywnie ocenił pracę pani Elżbiety jako dyrektora.Największe zarzuty miał nie tyle wobec prowadzenia placówki, ale… sposobu prowadzenia przez nią zajęć przedmiotowych. Dla wielu osób znających sprawę nie ulega wątpliwości, że przyczyną tej niesprawiedliwej oceny – choć, oczywiście, nie wprost – jest jej jednoznaczny sprzeciw wobec promocji środowisk LGBT.
Obecnie pani Elżbieta musi ustosunkować się do zarzutów zawartych we wstępnej ocenie Kuratorium. Jeśli jej odwołanie nie zostanie uwzględnione – straci pracę.

Nie pozostawajmy bierni! Zaapelujmy do burmistrza Łęczycy i łódzkiego Kuratorium Oświaty, aby nie ulegali presji środowisk LGBT i odstąpili od karania pani Dyrektor za działania w obronie dzieci przed promowaniem ryzykownych zachowań seksualnych!



Apel do Kuratorium Oświaty

Grzegorz Wierzchowski
Łódzki Kurator Oświaty


Szanowny Panie Kuratorze!

Oburzają mnie szykany pod adresem dyrektor 4 Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Łęczycy, pani Elżbiety Gieragi, jak również negatywna ocena jej pracy jako kierownika tej placówki.

Trudno mi uwierzyć, że osoba, która profesjonalnie prowadzi placówkę szkolną, otrzymując z tego tytułu wyróżnienia (II miejsce w plebiscycie Szkoła Roku w 2018 r. organizowanym przez lokalne gazety), nagle jest poddawana kilkukrotnej doraźnej kontroli, w rezultacie której okazuje się nie dopełniać swoich podstawowych obowiązków.

Trudno też nie zauważyć, że te działania nastąpiły wkrótce po jednoznacznym sprzeciwie pani Gieragi na promocję ideologii LGBT wśród dzieci i młodzieży w prowadzonej przez nią placówce.

W oczach większości rodziców pani dyrektor zachowała się właściwie, nie zgadzając się na promocję ideologii LGBT w szkole. Pod płaszczykiem tolerancji jest to bowiem walka o podważenie społecznej roli małżeństwa i rodziny, jak również o akceptację praktyk seksualnych ryzykownych dla zdrowia i rozwoju dzieci. Ta tematyka nie powinna mieć w jakimkolwiek stopniu miejsca w szkole, a zwłaszcza wśród osób poniżej 15 roku życia.

Przypadek pani Gieragi przypomina głośne sprawy prof. Aleksandra Nalaskowskiego z toruńskiego UMK i pana Krystiana Frelichowskiego, nauczyciela ze Złej wsi Wielkiej, którzy za krytykę działań środowisk LGBT, stanęli w obliczu utraty pracy.

Dlatego stanowczo apeluję do Pana o nieuleganie presji ani manipulacji środowisk LGBT! Większość społeczeństwa, zapewne też mieszkańców Łęczycy, sprzeciwia się ich roszczeniom, przede wszystkim nadawaniu związkom osób tej samej płci statusu małżeństw i prawa do adopcji dzieci.

Domagam się także pozytywnego rozpatrzenia odwołania pani Gieragi i wydania rzetelnej opinii uwzględniającej całokształt jej pracy na rzecz dzieci i młodzieży, opinii nienaznaczonej sympatią dla roszczeń ruchów LGBT!

Z poważaniem
PODPISZ APEL


.........................................................
Z ostatniej chwili:
29.10.2019r.


Oświadczenie Łódzkiego Kuratora Oświaty

W związku z informacjami pojawiającymi się w przestrzeni publicznej dotyczącymi oceny pracy Pani Elżbiety Gieragi, Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 4 oraz apelem umieszczonym na stronie Centrum Życia i Rodziny przedstawiam stanowisko w tej sprawie.

Procedura oceny została wszczęta na wniosek Burmistrza Miasta Łęczyca. Organ sprawujący nadzór pedagogiczny nie może odmówić dokonania oceny.

Pragnę stanowczo podkreślić, że skargi wniesione w maju 2019 r. na zachowanie Pani Dyrektor wobec uczniów noszących symbole tęczy nie wpłynęły na projekt oceny jej pracy. Uważam, że Pani Dyrektor w tej sytuacji postąpiła prawidłowo i kierowała się troską o dobro wszystkich uczniów.

Jednocześnie informuję, że dokonałem rzetelnej analizy zgromadzonego w trakcie oceny materiału oraz przeprowadzonych przez wizytatorów czynności. Procedura oceny pracy nie jest w chwili obecnej zamknięta. Ostateczna ocena zostanie sporządzona po zapoznaniu się z uwagami ocenianego.

Grzegorz Wierzchowski
Łódzki Kurator Oświaty


Wersja do druku

Jan Orawicz - 28.10.19 22:13
Różnego formatu durniów nie brakuje w naszej Ojczyżne -Polszczyżnie.
Teraz stworzyli się jacyś Tęczowcy itp !! No cóż,głupich nie sieją,bo sami
się rodzą i płodzą!! Pozdrawiam Drogich czytelników Kworum!!!

Wszystkich komentarzy: (1)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

26 Kwietnia 1848 roku
Wojska powstańcze w Wielkopolsce odmówiły demobilizacji.


26 Kwietnia 1943 roku
Ucieczka rotmistrza Witolda Pileckiego ps. „Witold”, „Druh”, z KL Auschwitz


Zobacz więcej