Sobota 28 Marca 2020r. - 88 dz. roku,  Imieniny: Anieli, Kasrota, Soni

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 22.11.19 - 20:41     Czytano: [305]

Obiecanki cacanki Trzaskowskiego


Dokładnie rok temu został zaprzysiężony R.Trzaskowski. Nie było w Polsce jeszcze polityka, który zrobił sobie taką kpinę z własnego programu. Na 59 obietnic, które da się zweryfikować - złamał 55(szczegóły na załączonej stronie).
‪Dalej nie ma wizji rozwoju Warszawy. Jest marnotrawienie pieniędzy na strefę palet‬, tramwaje różnorodności, zobowiązania z LGBT +. Miasto zżera korupcja i kolejne kryzysy wynikające z niekompetencji jak Czajka.

Jakość rządzenia spadła w stosunku do HGW czego symbolem stały się problemy z Kozami. Warszawa PO była jednym miastem w Polsce, które miało problem z wypłatą 500 Plus.
Prezydent zamiast zająć się przyziemnymi sprawami miasta rozpętał wojnę ideologiczną, a sami bawi się podróżami po świecie.

Środowisko:
A) Smog - miały być dopłaty do wymiany pieców i likwidacja kopciuchów. Nie ma ani jednego ani drugiego. PO nie poradziła sobie nawet z najprostszą sprawą jaką jest wymiana kopciuchów miejskich.
B) Śmieci - była obietnica uporządkowania sprawy. Zamiast tego jest ciągły bałagan i nawet do 200% podwyżki dla wszystkich warszawiaków.
C) Dodatkowo słyszeliśmy „Warszawiacy pokochali pomysł budowy nowego parku nad Wisłą i schowania kolejnej części Wisłostrady w tunelu.” Oczywiście chwile po wygranych wyborach się wycofali.
D )Na koniec tego obszaru najśmieszniejsza obietnica „Chcemy do 2020 posadzić w miejskich parkach, skwerach zasadzić w sumie MILION drzew.” I jak, widzieliście je?

Infrastruktura i komunikacja:
A) Parkingi - obiecali pełno podziemnych. Nie dość, że się wycofali z obietnicy to właśnie podnoszą ceny za parkowanie na miejscach wcześniej istniejących.
B) Metro - dalej w Warszawie najwolniej buduje się metro. Dla metropolii jak nasza stolica metro jest podstawowym środkiem komunikacji. U nas dalej jest gorzej niż w stolicy Rumunii czy Bułgarii o Zachodzie Europy nie wspominając.
PO obiecywała 4 i 5 linię metra z czego zaraz po wyborach się wycofała. Zamiast tego powstał absurdalny plan stacji na pl. Konstytucji (obok stacji istniejących od dawna - 5 min drogi) .
Do tego przygotowano plan budowy 3 linii, który jest prawie identyczny co mój projekt w kampanii (z którego „eksperci” i ratusz się naśmiewali)
C) Drogi - oczywiście złamali obietnice dokończenia obwodnicy śródmiejskiej co stało się już tradycja każdej nowej kadencji PO w Warszawie. Obiecywali „Serię bezkolizyjnych skrzyżowań” wzdłuż Doliny Służewieckiej i al. Sikorskiego od ul. „Anody” Rodowicza”. Oczywiście to kolejna wirtualna obietnica tak samo jak modernizacja ciągu ul. Powstańców Śląskich
D) Inne - Do 2021 r. miała ruszyć budowa łącznika stacji metra Centrum i Dworca PKP Śródmieście. Do tego Trzaskowski obiecał „Dwie nowe linie Szybkiej Kolei Miejskiej: kierunek Piaseczno (wydłużenie drogi S9 – w 2021 roku) oraz w kierunku na Ożarów Mazowiecki)”
Efekt? Taki jak wyżej. Fajne to wyglądało w programie.

Planowanie przestrzenne:
A)Ten punkt należało by przemilczeć. Żadnej nowej strategii, dokumentu - deweloperzy ciągle robią w Warszawie co chcą.

Sport:
A )Skra - od razu się wycofali;
B) Budowa wielkiej hali sportowej na miarę Warszawy - wycofali się;
C) Budowa kompleksu sportowego na Konwiktorskiej - wycofali się;
D) Zmiana systemu finansowanie sportu - patrz wyżej;

Bezpieczeństwo:
A) Miały być znaczące podwyżki dla Staży Miejskiej oraz super środki dla Policji.
Nie wiadomo, aby ten punkt był realizowany.

Edukacja:
A) Trzaskowski mówi „Będziemy dopłacali każdemu dziecku w Warszawie 100 zł miesięcznie do zajęć dodatkowych.” Oczywiście słowa nie dotrzymał.
Zamiast tego dotowany jest „sport LGBT”
B) PO mówiła: „Wprowadzimy do szkół programy prozdrowotne dla uczniów: profilaktykę dentystyczną i fluoryzację, a także opiekę pedagoga i psychologa.”

Kultura:
A) Obiecywali „Deklarujemy coroczne zwiększanie wydatków na kulturę w budżecie miasta”. A jak wyszło? Komisja Kultury Rady Warszawy głosami Platformy Obywatelskiej – Koalicji Obywatelskiej, przy sprzeciwie radnych Prawa i Sprawiedliwości, opowiedziała się za znacznym obniżeniem wydatków na kulturę.
B) Flagową obietnicą Trzaskowskiego było „powstanie na Pradze-Południe siedziba orkiestry Sinfonia Varsovia.” Efekt? Taki jak wyżej.

NGO:
A) „W każdym roku zwiększymy o 5 procent wydatki budżetu miasta na projekty NGO, także te wieloletnie.”
Z obietnic PO się wycofała.

Seniorzy i służba zdrowia:
A) PO mówiła „Już od 2019 r. miasto zapłaci za dodatkowe dyżury lekarzy kardiologów, ortopedów, okulistów i alergologów w przychodniach miejskich – co najmniej jednej w dzielnicy.”
B) Trzaskowski obiecał „program teleopasek, monitorujących stan zdrowia pacjentów na odległość.” I co? Nic.
C) „Zadbam o dofinansowanie zakupu aparatów słuchowych i sprzętu rehabilitacyjnego dla seniorów” - obiecywał Trzaskowski. I oczywiście nic.

Reprywatyzacja:
A) Miło się wszystko zmienić. Nie zmieniło się nic. Ofiary się lekceważy. Miasto skarży korzystne dla nich decyzje co jest kuriozum w skali świata i działa w ten sposób na korzyść mafii reprywatyzacyjnej. Warszawa traci w ten sposób nieruchomości i ziemie warte setki milionów złotych.
Mówiłem, że R.Trzaskowski to gorsza wersja HGW. Na dodatek nie potrafi przyznać się do porażek i winą za swoją nieudolność obarcza wszystkich - Rząd, Wojewodę, krasnoludki - byleby się wybielić.
Mówiłem, że rozpęta wojnę ideologiczną i zostawi przyziemne problemy Warszawy. Przykro mi, że miałem racje. Nie sądziłem jednak, że nie poradzi sobie nawet z kozami. Szkoda naszej stolicy. Korupcja, niekompetencja, bzdurne wojny i „inwestycje” typu "strefa palet" marnują potencjał i energię tego wspaniałego miasta.
Obiecałem jednak, że nie odpuszczę i będę trzymał rękę na pulsie.

Patryk Jaki

Źródła wszystkich obietnic znajda państwo na stronie poniżej:
http://trzaskowskiwatch.com

Wersja do druku

Pod tym artykułem nie ma jeszcze komentarzy... Dodaj własny!

28 Marca 1928 roku
Urodził się Zbigniew Brzeziński, doradca prezydenta USA Jimmiego Cartera ds. bezpieczeństwa narodowego


28 Marca 1940 roku
Został aresztowany przez Gestapo polski olimpijczyk Janusz Kusociński. Niemcy rozstrzelali go w Palmirach w dn. 21.06.1940r.


Zobacz więcej