Poniedziałek 18 Stycznia 2021r. - 18 dz. roku,  Imieniny: Beatrycze, Małgorzaty, Piotra

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 22.11.19 - 20:41     Czytano: [452]

Obiecanki cacanki Trzaskowskiego


Dokładnie rok temu został zaprzysiężony R.Trzaskowski. Nie było w Polsce jeszcze polityka, który zrobił sobie taką kpinę z własnego programu. Na 59 obietnic, które da się zweryfikować - złamał 55(szczegóły na załączonej stronie).
‪Dalej nie ma wizji rozwoju Warszawy. Jest marnotrawienie pieniędzy na strefę palet‬, tramwaje różnorodności, zobowiązania z LGBT +. Miasto zżera korupcja i kolejne kryzysy wynikające z niekompetencji jak Czajka.

Jakość rządzenia spadła w stosunku do HGW czego symbolem stały się problemy z Kozami. Warszawa PO była jednym miastem w Polsce, które miało problem z wypłatą 500 Plus.
Prezydent zamiast zająć się przyziemnymi sprawami miasta rozpętał wojnę ideologiczną, a sami bawi się podróżami po świecie.

Środowisko:
A) Smog - miały być dopłaty do wymiany pieców i likwidacja kopciuchów. Nie ma ani jednego ani drugiego. PO nie poradziła sobie nawet z najprostszą sprawą jaką jest wymiana kopciuchów miejskich.
B) Śmieci - była obietnica uporządkowania sprawy. Zamiast tego jest ciągły bałagan i nawet do 200% podwyżki dla wszystkich warszawiaków.
C) Dodatkowo słyszeliśmy „Warszawiacy pokochali pomysł budowy nowego parku nad Wisłą i schowania kolejnej części Wisłostrady w tunelu.” Oczywiście chwile po wygranych wyborach się wycofali.
D )Na koniec tego obszaru najśmieszniejsza obietnica „Chcemy do 2020 posadzić w miejskich parkach, skwerach zasadzić w sumie MILION drzew.” I jak, widzieliście je?

Infrastruktura i komunikacja:
A) Parkingi - obiecali pełno podziemnych. Nie dość, że się wycofali z obietnicy to właśnie podnoszą ceny za parkowanie na miejscach wcześniej istniejących.
B) Metro - dalej w Warszawie najwolniej buduje się metro. Dla metropolii jak nasza stolica metro jest podstawowym środkiem komunikacji. U nas dalej jest gorzej niż w stolicy Rumunii czy Bułgarii o Zachodzie Europy nie wspominając.
PO obiecywała 4 i 5 linię metra z czego zaraz po wyborach się wycofała. Zamiast tego powstał absurdalny plan stacji na pl. Konstytucji (obok stacji istniejących od dawna - 5 min drogi) .
Do tego przygotowano plan budowy 3 linii, który jest prawie identyczny co mój projekt w kampanii (z którego „eksperci” i ratusz się naśmiewali)
C) Drogi - oczywiście złamali obietnice dokończenia obwodnicy śródmiejskiej co stało się już tradycja każdej nowej kadencji PO w Warszawie. Obiecywali „Serię bezkolizyjnych skrzyżowań” wzdłuż Doliny Służewieckiej i al. Sikorskiego od ul. „Anody” Rodowicza”. Oczywiście to kolejna wirtualna obietnica tak samo jak modernizacja ciągu ul. Powstańców Śląskich
D) Inne - Do 2021 r. miała ruszyć budowa łącznika stacji metra Centrum i Dworca PKP Śródmieście. Do tego Trzaskowski obiecał „Dwie nowe linie Szybkiej Kolei Miejskiej: kierunek Piaseczno (wydłużenie drogi S9 – w 2021 roku) oraz w kierunku na Ożarów Mazowiecki)”
Efekt? Taki jak wyżej. Fajne to wyglądało w programie.

Planowanie przestrzenne:
A)Ten punkt należało by przemilczeć. Żadnej nowej strategii, dokumentu - deweloperzy ciągle robią w Warszawie co chcą.

Sport:
A )Skra - od razu się wycofali;
B) Budowa wielkiej hali sportowej na miarę Warszawy - wycofali się;
C) Budowa kompleksu sportowego na Konwiktorskiej - wycofali się;
D) Zmiana systemu finansowanie sportu - patrz wyżej;

Bezpieczeństwo:
A) Miały być znaczące podwyżki dla Staży Miejskiej oraz super środki dla Policji.
Nie wiadomo, aby ten punkt był realizowany.

Edukacja:
A) Trzaskowski mówi „Będziemy dopłacali każdemu dziecku w Warszawie 100 zł miesięcznie do zajęć dodatkowych.” Oczywiście słowa nie dotrzymał.
Zamiast tego dotowany jest „sport LGBT”
B) PO mówiła: „Wprowadzimy do szkół programy prozdrowotne dla uczniów: profilaktykę dentystyczną i fluoryzację, a także opiekę pedagoga i psychologa.”

Kultura:
A) Obiecywali „Deklarujemy coroczne zwiększanie wydatków na kulturę w budżecie miasta”. A jak wyszło? Komisja Kultury Rady Warszawy głosami Platformy Obywatelskiej – Koalicji Obywatelskiej, przy sprzeciwie radnych Prawa i Sprawiedliwości, opowiedziała się za znacznym obniżeniem wydatków na kulturę.
B) Flagową obietnicą Trzaskowskiego było „powstanie na Pradze-Południe siedziba orkiestry Sinfonia Varsovia.” Efekt? Taki jak wyżej.

NGO:
A) „W każdym roku zwiększymy o 5 procent wydatki budżetu miasta na projekty NGO, także te wieloletnie.”
Z obietnic PO się wycofała.

Seniorzy i służba zdrowia:
A) PO mówiła „Już od 2019 r. miasto zapłaci za dodatkowe dyżury lekarzy kardiologów, ortopedów, okulistów i alergologów w przychodniach miejskich – co najmniej jednej w dzielnicy.”
B) Trzaskowski obiecał „program teleopasek, monitorujących stan zdrowia pacjentów na odległość.” I co? Nic.
C) „Zadbam o dofinansowanie zakupu aparatów słuchowych i sprzętu rehabilitacyjnego dla seniorów” - obiecywał Trzaskowski. I oczywiście nic.

Reprywatyzacja:
A) Miło się wszystko zmienić. Nie zmieniło się nic. Ofiary się lekceważy. Miasto skarży korzystne dla nich decyzje co jest kuriozum w skali świata i działa w ten sposób na korzyść mafii reprywatyzacyjnej. Warszawa traci w ten sposób nieruchomości i ziemie warte setki milionów złotych.
Mówiłem, że R.Trzaskowski to gorsza wersja HGW. Na dodatek nie potrafi przyznać się do porażek i winą za swoją nieudolność obarcza wszystkich - Rząd, Wojewodę, krasnoludki - byleby się wybielić.
Mówiłem, że rozpęta wojnę ideologiczną i zostawi przyziemne problemy Warszawy. Przykro mi, że miałem racje. Nie sądziłem jednak, że nie poradzi sobie nawet z kozami. Szkoda naszej stolicy. Korupcja, niekompetencja, bzdurne wojny i „inwestycje” typu "strefa palet" marnują potencjał i energię tego wspaniałego miasta.
Obiecałem jednak, że nie odpuszczę i będę trzymał rękę na pulsie.

Patryk Jaki

Źródła wszystkich obietnic znajda państwo na stronie poniżej:
http://trzaskowskiwatch.com

Wersja do druku

Pod tym artykułem nie ma jeszcze komentarzy... Dodaj własny!

18 Stycznia 1928 roku
Urodził się Franciszek Pieczka, aktor filmowy i teatralny.


18 Stycznia 1951 roku
W więzieniu na Rakowieckiej został zamordowany Szef Wywiadu XXIII Okręgu NZW por. J. Przybyłowski ps. "Onufry"


Zobacz więcej