Środa 30 Września 2020r. - 274 dz. roku,  Imieniny: Geraldy, Honoriusza, Wery

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 08.12.19 - 12:40     Czytano: [444]

Motocyklowe Święto Niepodległości


Razem dla Niepodległej

Sandomierskie obchody niepodległościowego święta, były szczególnie celebrowane nie tylko przez mieszkańców miasta. Po uroczystym nabożeństwie mającym miejsce w Bazylice Katedralnej, zebrani goście przeszli przed pobliski budynek Starostwa Powiatowego, gdzie zaprezentowany został Klub Motocyklowy Moto Sandomierz.

Goście na motorach


Wspomniany Klub Motocyklowy z Sandomierza, zaprosił do swojego miasta także i innych miłośników szybkich pojazdów jednośladowych. A byli to goście z Krynek, Stawu Kunowskiego, Ostrowca Świętokrzyskiego, Kielc, Skarżyska- Kamiennej i Kunowa. Wszyscy objechali Sandomierz swoimi pięknie wyglądającymi motorami, a także udali się w niedaleką podróż do pobliskich miejscowości, czcząc w ten szczególny sposób Dzień 11 listopada.

Wspólne święto

Wszyscy kochamy naszą Ojczyznę. Cieszymy się z jej niepodległości, a w ten szczególny sposób, na motorach chcieliśmy na swój sposób celebrować nasze szczęście, że po 123 latach zaborów, zaistnieliśmy jako niepodległe państwo na mapach politycznych świata- dodaje pan Ireneusz motocyklista ze Stawu Kunowskiego.

Ewa Michałowska - Walkiewicz

     Wersja do druku

Felka z Krynek - 11.12.19 15:53
Ten pan w kurtce skorkowej bral udzial w wielu patriotycznych prelekcjach w Polanicy Zdroju. Ma przeogromna wiedze historyczna

Irek - 09.12.19 17:35
Fajny tekst o motocyklistach. Dobrze i wesolo napisany

Lubomir - 08.12.19 16:38
Ciekawe czy w przyszłości zostanie przywrócone - obecne przez stulecia Województwo Sandomierskie? Byłby to niewątpliwy awans dla grodu nad Wisłą

Wszystkich komentarzy: (3)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

30 Września 1944 roku
Pod naciskiem Wielkiej Brytanii ze stanowiska Naczelnego Wodza odwołano generała Kazimierza Sosnkowskiego


30 Września 1939 roku
Prezydent Władysław Raczkiewicz mianował Władysława Sikorskiego premierem rządu RP na emigracji.


Zobacz więcej