Piątek 18 Września 2020r. - 262 dz. roku,  Imieniny: Irminy, Stanisława

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 17.01.20 - 15:50     Czytano: [451]

Dział: Interwencje

Oświadczenie RDI

Szanowni Państwo!

Reduta Dobrego Imienia przed 75 rocznicą zajęcia niemieckiego nazistowskiego obozu Auschwitz-Birkenau wysyła informację do 8 tysięcy redakcji mediów w Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Francji oraz Rosji na temat właściwego nazewnictwa tego obozu.

Corocznie, od 2015 roku, przed rocznicą zajęcia Auschwitz przez Armię Czerwoną wysyłamy do redakcji zagranicznych mediów i do dziennikarzy informację wskazującą na właściwą nazwę obozu Auschwitz-Birkenau. Gdy w 2015 roku zrobiliśmy to po raz pierwszy, okazało się, że po takiej akcji prewencyjnej pojawiły się w światowych mediach tylko trzy określenia typu „polski obóz koncentracyjny”, w porównaniu do ok. 200 w roku 2014. Jak widać, taka akcja prewencyjna jest skuteczna.

Okoliczności tegoroczne dodatkowo skłaniają do akcji masowej i na wielu kierunkach. Kłamstwa Putina z końca grudnia 2019 roku i dalsze wypowiedzi rosyjskich dostojników są - moim zdaniem - początkiem szerszej antypolskiej akcji rosyjskiej, mającej na celu wbić klin pomiędzy Polskę a społeczeństwa NATO. Po oświadczeniu Premiera Mateusza Morawieckiego Polska otrzymała szerokie wsparcie międzynarodowe, łącznie z równoczesnymi oświadczeniami Ambasadorów Niemiec i Stanów Zjednoczonych. Ważne zatem jest, aby dziennikarzom została zwrócona uwaga, że po wypowiedziach Putina oskarżanie Polaków o sprawstwo Holokaustu, pisanie o „polskich obozach koncentracyjnych” jest po prostu rezonowaniem putinowskiej, a w istocie sowieckiej propagandy. Propagandy - dodajmy - istniejącej od prawie stu lat, skierowanej ostrzem przeciwko niepodległemu Państwu Polskiemu. Oskarżenia Polaków o antysemityzm pojawiają się zawsze wtedy, gdy Polska staje na drodze jakichś rosyjskich dążeń lub gdy Rosja chce coś osiągnąć kosztem Polski. Słowa Putina są bardzo podobne do tego co mówiono o Polsce gdy Zachód potrzebował rozgrzeszenia za zdradę jałtańską - i to rozgrzeszenie dostarczyła społeczeństwom Zachodu sowiecka propaganda.

Tak więc nasza informacja, wysłana do 8 tysięcy redakcji mediów w Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Francji i Rosji ma na celu uświadomienie dziennikarzom PRAWDY, bo - jak uczy doświadczenie - nie jest ona znana w redakcjach.

Poniżej znajduje się link do strony Reduty, na której zamieściliśmy oświadczenie - informację. Można także je pobrać w wersji PDF. link Zapraszam wszystkich do pobierania i przesyłania do znajomych.

Maciej Świrski
Prezes Reduty Dobrego Imienia

Wersja do druku

Lubomir - 19.01.20 9:31
Reduta Dobrego Imienia pełni prawdziwą misję - w świecie cierpiącym na historyczną amnezję i podatnym na medialne kłamstwa i fałszerstwa. Chwała jej za to! Kłamcy i zbrodniarze nigdy nie stronili od bieżącej polityki. I to ich trzeba w porę demaskować i uniemożliwiać ich wpływ na poglądy zwyczajnych obywateli. Namnożyło się wylęgarni historycznych kłamstw. Szkoda, że zakłamywanie roli hitlerowskich Niemiec i ich sojuszników w niszczeniu Polski i Europy, nie jest traktowane np. na równi z tzw. kłamstwem oświęcimskim. To powinno się zmienić!

Mariusz - 18.01.20 21:06
https://www.dorzeczy.pl/swiat/126755/minister-sparodiowal-goebbelsa-zostal-zwolniony.html

"Minister kultury Brazylii Roberto Alvim zamieścił na Twitterze nagranie, w którym zapowiedział nową edycję Narodowych Nagród Sztuki........
Szybko okazało się, że PODOBNE sformułowania padły w jednym z przemówień Josepha Goebbelsa, ministra propagandy i oświecenia publicznego w rządzie Adolfa Hitlera......
Brazylijski minister odpiera zarzuty. "Całe moje przemówienie było oparte o nacjonalistyczny ideał brazylijskiej sztuki i zbieg okoliczności sprawił, że JEDNO zdanie było podobne do przemówienia Goebbelsa.......
Jednak wyjaśnienie nie przekonało prezydenta kraju Jaira Bolsonaro. Alvin został zdymisjonowany. "Powtarzam, że odrzucamy totalitarne i ludobójcze ideologie takie jak nazizm i komunizm, jak również jakiekolwiek odniesienia do nich. Wyrażamy też pełne i nieograniczone wsparcie dla wspólnoty żydowskiej, której jesteśmy przyjaciółmi i z którą dzielimy wspólne wartości" - napisał Bolsonaro na Twitterze."

Zastanawiam się: dlaczego do obiegu polskojęzycznej propagandy wrzucono ten temat ?
Co chciano przez to dać nam do zrozumienia ?
Widzę paniczny strach prezydenta Brazylii Jaira Bolsonaro i pokorne błaganie wspólnoty żydowskiej o litość.
Której wspólnoty żydowskiej Bolsonaro tak panicznie się boi ?
W sytuacji w jaką wpakowała nas demokratycznie zainstalowana nam władza odpowiedzi na te pytania są dla nas bardzo ważne.

Wszystkich komentarzy: (2)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

18 Września 1807 roku
Zmarł Franciszek Smuglewicz, polski malarz, rysownik (ur. 1745)


18 Września 1857 roku
Zmarł Karol Kurpiński, polski kompozytor i dyrygent, twórca "Warszawianki" (ur. 1785)


Zobacz więcej