Wtorek 20 Października 2020r. - 294 dz. roku,  Imieniny: Ireny, Kleopatry

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 21.01.20 - 21:40     Czytano: [555]

Boży pył codzienności

„Boży pył" to zbiór tekstów publicystycznych Witolda Gadowskiego komentujących bieżące wydarzenia zarówno w Polsce jak i na całym świecie.

Autor w swoim charakterystycznym - niepokornym, pełnym krytyki wobec mitów współczesności - stylu, analizuje teraźniejszość przez pryzmat kontekstów historycznych, filozoficznych i naukowych jak i przez pryzmat doświadczeń wynikających ze spotkań z fascynującymi ludźmi, których miał okazję poznać na swojej dziennikarskiej i artystycznej drodze.

Wydaje się, że właśnie owo doświadczenie Spotkania z drugim człowiekiem jest dla Witolda Gadowskiego najważniejsze. Stosuje on swoistą "podwójną" metodę majeutyczną stara się wydobyć prawdę, mądrość, światło z ludzi spotkanych na swojej drodze i przelać te doświadczenia na słowo pisane. Z drugiej zaś strony, Gadowski prowokuje czytelnika do myślenia i pomaga nam odkrywać, że pewne uniwersalne prawdy, każdy z nas ma już zapisane w sobie (a przynajmniej ma w sobie potencjał do odkrywania prawdy zwany logicznym myśleniem)

Otaczającą nas rzeczywistość autor stara się analizować aksjologicznie (pod względem wartości) i teleologicznie (przez pryzmat celu) czyli przez pryzmaty tak bardzo potrzebne w publicystyce a tak często zastępowane dziś postmodernistycznym bełkotem gdzie liczy się to co przyjemne, łatwe, "modne".

Witold Gadowski stara się rozbijać wysokie mury poprawności politycznej by oglądać i opisywać świat takim, jaki jest naprawdę z całym jego trudem i cierpieniem, dobrem i pięknem.Księgarnia Ludzi Myślących

Wersja do druku

Jan Orawicz - 21.01.20 22:57
Pan Bóg pyłem nie częstuje Ludzi,ale swoim Słowem Bożym!!!
O tym musisz katoliku pamiętać!!!

Wszystkich komentarzy: (1)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

20 Października 1921 roku
Rada Ambasadorów Ligi Narodów podjęła decyzję o podziale Górnego Śląska.


20 Października roku
Międzynarodowy Dzień Kontrolera Ruchu Lotniczego


Zobacz więcej