Poniedziałek 3 Sierpnia 2020r. - 216 dz. roku,  Imieniny: Augustyna, Kamelii, Lidii

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 02.02.20 - 12:26     Czytano: [294]

Aktorzy i autorzy


Szanowni Państwo!Teatr polityczny nigdy chyba nie był tak wiernym odwzorowaniem teatru tradycyjnego jak obecnie; zarówno dobrego, jak i niestety, tego bardzo kiepskiego. A może dawniej przestrzegano bardziej zasady: „jak nie potrafisz, to nie pchaj się na afisz”, może staranniej dobierano aktorów? Albo przeciwnie, chodzi właśnie o to, że teraz do głupka łatwiej trafi przez nieporadnego półgłówka? Jeszcze za PRL-u było takie hasło: „piękne dziewczęta na ekrany”. W tamtej ponurej rzeczywistości uroda i talent była w cenie, na przekór szarej codzienności. Polityką nikt normalny się nie interesował. Obecnie jest odwrotnie. Szpetota i głupota wyznaczają trendy nie tylko w sztuce, ale i w polityce.

Nieszczęsna Grecia robi paskudne miny, bo niczego innego nie potrafi. Wystarcza to jednak, żeby „możni tego świata” pragnęli się z nią fotografować. Dobremu, czy kiepskiemu aktorowi ktoś jednak musi pisać role. Kto pisze rolę kandydatce na prezydentę jest bez znaczenia, bo ona nie umie nawet jej przeczytać, a jak powie coś od siebie, to włos się jeży na głowie. Nie warto znęcać się nad nieudacznicami, bo same zgotowały sobie ten los i o dziwo! - czerpią z niego korzyści, jakich wielu im zazdrości.

Bywają i dobrzy aktorzy w tym politycznym teatrze. Dobry aktor, to taki, który wygląda jakby mówił od siebie. A w mądrym teatrze, podają też mądre słowa, na ile prawdziwe, można się przekonać później. Ale kto jeszcze pamięta, co zostało powiedziane przedwczoraj? Najważniejsze jednak pytanie, to kto tak naprawdę pisze scenariusze tym utalentowanym aktorom? Korporacje? Lobbiści? Agenci, swoi czy może obcy?

Mam nadzieję, że nikt z wyżej wymienionych. Zapewne ponosi mnie tylko fantazja niespełnionego dramaturga.

Pozdrawiam i do następnej soboty,
Małgorzata Todd

PS. Cytaty z ostatnich wystąpień nieocenionej kandydaty na prezydentę:
1) Jarosławowi Kaczyńskiemu nie idzie o Europę, nie idzie o świat, jemu idzie o... Polskę.
2) Prezydent Duda nie jest moim prezydentem, jest Prezydentem... Polaków.KOMENTARZ DO FELIETONU

Ad. Magiczna liczba 4/2020 (447)

Szanowna Pani Małgorzato

Ma Pani rację – gęstnieją chmury nad Polską. Zewsząd słychać pomruki, pouczenia i groźby. Chyba nie do końca zdajemy sobie sprawę, jak cenną musimy być zdobyczą, skoro świat nam nie odpuszcza. Te rodzime hucpy sędziowskie wspierane dzielnie przez różne struktury Unii Europejskiej, są tego potwierdzeniem. Niekiedy słuchając komentarzy różnych „wybitnych” polskich publicystów i urzędników unijnych, można się nieźle uśmiać, ale i zmartwić również. Uśmiać się można, bo na argumentację, że rozwiązania obejmujące sektor sądowniczy, które próbuje przeforsować w Polsce ekipa PIS-u, są powszechnie obowiązujące w krajach Europy i to od od wielu lat, pada komentarz: Tak to prawda, ale one (te rozwiązania) nie budzą kontrowersji w tych krajach, a w Polsce budzą. To jedno „genialne” wyjaśnienie dlaczego UE daje sobie prawo nękania naszego kraju pod pretekstem dbałości o praworządność. Drugie "wyjaśnienie" usłyszałam wczoraj: Owszem, takie rozwiązania istnieją w Europie, ale funkcjonują one w odmiennych realiach sądowniczych, niż te obowiązujące w Polsce. Trzeba przyznać, że te wyczerpujące i pełne treści „wyjaśnienia” zawierają spory ładunek humoru, może niezbyt wyrafinowanego, ale jednak. Niestety wypowiedzi te napawają również smutkiem. Jeżeli odniesiemy się do nich na serio, świadczą one o jednym, że ich autorzy niezbyt się wysilają i nie przejmują się tym, że obrażają inteligencję polskiego słuchacza. Widać nie mają argumentów, a coś trzeba powiedzieć. Plotą, więc, co im ślina na język przyniesie, a mogą to robić, bo za nimi stoi siła UE.

Serdecznie Panią pozdrawiam - Ewa Działa-Szczepańczyk

POLECAM.....................................................................................................
.....................................................................................................


Małgorzata Todd zaprasza na łamy kolejnego wydania KABARETU INTERNETOWEGO, gdzie możecie Państwo przeczytać i obejrzeć całość. A jest to wielka uczta dla ducha i kompendium wiedzy z wielu dziedzin życia, nie tylko POLITYKI: Apele, Petycje, Audiobooki, Ciekawe filmy na You Tube, Gościnne występy, Kącik Muzyczny, Zaułek Sztuki, Ogłoszenia ITD…

1 lutego 2020 r. | Nr 5/2020 (448)

Wersja do druku

Lubomir - 02.02.20 17:11
'kandydatce na prezydentę'...? Włosi mają super określenie: presidentessa. Chociaż najchętniej używają określenia: presidente, np. w przypadku kobiety - właścicielki szkoły tańca.

Wszystkich komentarzy: (1)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

03 Sierpnia 2008 roku
Zmarl Aleksander Sołżenicyn, rosyjski pisarz, laureat Nagrody Nobla (ur. 1918)


03 Sierpnia 1914 roku
Powstała w Krakowie Pierwsza Kompania Kadrowa - pododdział polski utworzony przez Józefa Piłsudskiego.


Zobacz więcej