Środa 1 Kwietnia 2020r. - 92 dz. roku,  Imieniny: Grażyny, Zygmunta

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 21.02.20 - 22:39     Czytano: [154]

Narodziny Amelii


Szanowni Państwo!Dzisiaj, to jest dwudziestego drugiego lutego dwa tysiące dwudziestego roku, przychodzi na świat Amelia. Mam nadzieję, że postarała się o dobrych i mądrych rodziców, bo to jest dla niej teraz najważniejsze. Od tego w dużej mierze będzie zależał jej los. A czy będzie podobny do losu powieściowej Amelii? Tego nie wiem, bo fikcyjna fabuła rzadko pokrywa się z rzeczywistością. Ważne, żeby jej (i nie tylko jej) rodzice zadbali o właściwe wychowanie dziecka, nie dopuścili do kontaktu ze zboczeńcami spod tęczowej flagi. Szkoda, że polscy rodzice często nie zdają sobie sprawy z powagi zagrożenia.

Oto znamienny przykład działań w imię lewackiej ideologii na Zachodzie. Brytyjskie postępactwo zostało zmuszone do zrobienia kroku wstecz. Szkoła w Birmingham próbująca wprowadzić gender spotkała się z powszechnym bojkotem rodziców. nasze media pominęły jednak ten dość istotny fakt, o którym mało kto wie. Birmingham to miasto właściwie muzułmańskie, chociaż położone w środku Anglii. A więc nic się nie stało. Muzułmanie mają tam swoje prawo do życia rodzinnego, którego to prawa unijni decydenci usilnie próbują pozbawić chrześcijan, a zwłaszcza katolików.

Witaj Amelio na świecie i oby był on dla ciebie przyjazny!

PS. Gdyby ktoś mógł podać szczegóły na temat urodzeń dziewczynek w tym szczególny dniu, którym nadano to piękne imię - będę wdzięczna.

Pozdrawiam i do następnej soboty,
Małgorzata Todd

KOMENTARZ DO FELIETONU

Ad. Wróg wewnętrzny 7/2020 (450)

Szanowna Pani Małgorzato

Zdecydowanie ma Pani rację twierdząc, że „knucie przeciw Polsce wcale nie wymaga intelektualnej sprawności”, zarówno od jej zajadłych wewnętrznych wrogów, jak i tych zwłaszcza – zewnętrznych (będących protektorami tych pierwszych). Wynika to z prostego faktu – słabe państwo zawsze pada ofiarą takich „intelektualistów”. Można to również ująć inaczej – wyznacznikiem tego z jak dalece słabym państwem mamy do czynienia, jest kondycja intelektualna jego wrogów (im mniej muszą się oni wysilać, by je niszczyć, z tym większym rozkładem tego państwa mamy do czynienia). Niestety, w tym rejonie Europy nie można być słabym państwem, bo wówczas zmuszeni jesteśmy do wiecznego opędzania się od szczekających ratlerków, gryzących nas dotkliwie po kostkach i gorzej, od amstafów rzucających się nam prosto do gardła. Dlatego poprzeczka sprawności dyplomatycznej (żeby nie napisać – politycznej przebiegłości) dla naszych przywódców musi być postawiona bardzo wysoko. Nas po prostu nie stać na luksus wybierania ludzi, którzy mają sterować naszym polskim okrętem – niekompetentnych, leniwych i sprzedajnych. Niestety, z przykrością można zauważyć, że duża grupa naszych rodaków, w tym również (a może przede wszystkim) z dyplomami ukończenia wyższych uczelni (zwłaszcza za czasów PRL-u), tych prostych faktów, jak ładnie to ujmuje młodzież, nie ogarnia. Oni żyją w jakimś matriksie. Są przeświadczeni, że np. „UE nam daje” (oczywiście w prezencie, więc ma nam prawo ten prezent odebrać, jeżeli będziemy niegrzeczni), że „to Europa Zachodnia nas cywilizuje” (to z kolei wynika z niekompetencji historycznej i wdrukowanego poczucia narodowej niższości, co zresztą, jest bardzo charakterystyczne dla tej grupy Polaków), że w „świecie Zachodu panuje kapitalizm, wolny rynek, wolne media i generalnie, demokracja” (co z kolei, oznacza zupełne oderwanie się tych ludzi od rzeczywistości). W większości przypadków deklarując ateizm, ludzie ci po prostu WIERZĄ (dlatego nawet nie próbują weryfikować, co jest prawdą, a co fałszem). Oczywiście trzeba sobie zdawać sprawę, że na bazie przekazu telewizyjnego niewiele się dowiemy prawdy o świecie i Polsce i trzeba sięgać po prasę, internet, książki i inne źródła, a to dla takiego naszego rodzimego inteligenta niestety zbyt wielki wysiłek. ON po prostu już WIE (a raczej WIERZY) i to niezmiennie od wielu lat. Należy mieć nadzieję, że ta grupa aktywnego wyborczo elektoratu, nie przeważa ilościowo w naszej ojczyźnie. Cóż nam pozostaje – tylko nadzieja.

Serdecznie Panią pozdrawiam - Ewa Działa-Szczepańczyk

.....................................................................................................
.....................................................................................................


Małgorzata Todd zaprasza na łamy kolejnego wydania KABARETU INTERNETOWEGO, gdzie możecie Państwo przeczytać i obejrzeć całość. A jest to wielka uczta dla ducha i kompendium wiedzy z wielu dziedzin życia, nie tylko POLITYKI: Apele, Petycje, Audiobooki, Ciekawe filmy na You Tube, Gościnne występy, Kącik Muzyczny, Zaułek Sztuki, Ogłoszenia ITD…

22 lutego 2020 r. | Nr 8/2020 (451)

Wersja do druku

Pod tym artykułem nie ma jeszcze komentarzy... Dodaj własny!

01 Kwietnia 1656 roku
Król Jan II Kazimierz złożył we lwowskiej katedrze śluby, obierając Matkę Boską Częstochowską za patronkę i Królową Polski


01 Kwietnia 1750 roku
Urodził się Hugo Kołłątaj, polityk, pisarz, współautor Konstytucji 3 maja 1791 (zm. 1812)


Zobacz więcej