Wtorek 20 Października 2020r. - 294 dz. roku,  Imieniny: Ireny, Kleopatry

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 23.02.20 - 18:28     Czytano: [668]

„Idiotokracja”

„Idiotokracja” nową książką Janusza Szewczaka!
O tym, jak władzę nad światem przejmują… szaleńcyGłupcy zawsze istnieli, niektórzy z nich sięgali nawet po władzę, ale nigdy jeszcze w dziejach świata ród ludzki nie miał do czynienia z prawdziwą inwazją głupoty. Zjawisko to stało się bardzo groźne, albowiem objęło niektóre kręgi władzy, szczególnie w Europie Zachodniej. Powstały fałszywe elity składające się w całości z durniów i dewiantów różnej maści, którzy trzymają się razem, wspierają i rządzą lub choćby próbują rządzić. Nic dziwnego, że Janusz Szewczak, znany zresztą z bystrej inteligencji i ciętego języka, dopatrzył się we współczesnym świecie zjawiska, które nazwał idiotokracja – i napisał o tym książkę pod tym samym tytułem, która teraz ukazała się nakładam wydawnictwa Biały Kruk.

Głupota jest ciężką chorobą całej cywilizacji zachodniej, od USA po Ukrainę, od północnego kręgu polarnego po Australię. Miejmy nadzieję, że nie okaże się, iż mamy do czynienia z chorobą śmiertelną… Janusz Szewczak w „Idiotokracji” pisze wręcz tak:

„Wiatr kretynizmu wieje coraz silniej, a my czujemy się coraz bardziej zaczadzeni oparami głupoty.Mądrość bez odwagi rodzi tylko frustrację i sceptycyzm, ale z kolei odwaga w połączeniu z głupotą jest już prawdziwym nieszczęściem; prowadzi do szkód, arogancji i demoralizacji.”

Co jest lekiem na tę dominację głupoty? Odpowiedź wydaje się prosta: rozum i mądrość, zdrowy rozsądek, uczciwość i moralność. Bez powrotu do Boga, twierdzi zarówno Janusz Szewczak, jak i wiele cytowanych przez niego prawdziwych autorytetów, świat się nie wyleczy; bez Boga nasza cywilizacja, zakorzeniona tak głęboko w chrześcijaństwie, zginie. Jednymi z najlepszych narzędzi terapeutycznych są mądre książki. Było to główną motywacją, dla której powstała „Idiotokracja” Janusza Szewczaka. Jest to dzieło nie tylko mądre, ale i wydane na najwyższym poziomie edytorskim oraz pięknie ilustrowane.

Do lektury zachęca również sam autor mówiąc: „Zawsze intrygowała mnie kwestia ludzkiej głupoty, ale od pewnego czasu, zwłaszcza w związku z niesłychanym wręcz rozkwitem tzw. mediów społecznościowych i nowoczesnego internetu, fenomen głupoty nie tyle już intryguje, co wręcz irytuje i coraz bardziej niepokoi. Na pewno wielka i prawdziwa jest umiejętność znoszenia głupoty innych, tyle że trzeba mieć wtedy anielską cierpliwość. Jednak człowiek nawet najcierpliwszy powinien z przejawami głupoty walczyć, zwłaszcza gdy przybierają one wprost kosmiczne rozmiary. Czy na głupotę jest jakieś lekarstwo? Czy nieuchronnie czekają nas rządy głupców? Czy przypadkiem zamiast obecnej, wielce ułomnej i coraz głupszej, i coraz bardziej zdegenerowanej demokracji nie czeka nas jeszcze głupsza – idiotokracja? Czy tak zawsze bywało? Odpowiedź na te pytania nie będzie łatwa, tak jak nie jest łatwo pisać mądrze o głupocie. Ale zaryzykujmy.”KSIĘGARNIA Biały Kruk

Wersja do druku

Bogdan Dziuma - 03.04.20 10:29
IDIOKRACJA
. To realizacja tez referatu rzeźnika Bermana : idioci firmują , a my (żydzi ) zwijamy kasę ! KORONA Świrus to jedna śmierć na 320 milionow ludzi ! Być albo nie być , oto jest pytanie ? "BYDŁO" po padoku samodzielnie idzie do rzeźni !

W.K - 26.02.20 22:46
To szaleństwo głupców nad światem jest bardzo
mocno przesadzone! Gdyby tak było,to by nie było
świata i nas na tym świecie - jako Ludzi!!! No cóż
bardzo często różni pismacy mają dość krzywe
spojrzenia na nasz Boży świat!! Przesadność wśród
różnych piszących,często bywa bardzo przesadzana
w swej treści! Takie wynurzenia piszących ...u ludzi
myślących i widzących przykro świadczą o intelekcie
takich pisarczyków!

Lubomir - 24.02.20 13:11
Przykre ale nie brakuje naszych rodaków i rodaczek - szczęśliwych ze swojej głupoty. Ba, wręcz obnoszących się z nią dookoła. I o dziwo, są to ludzie młodzi! I nawet nie obciążeni jakimś klepnięciem w głowę po urodzeniu i zachwytem typu: 'o kur.a ale ładny/a!' Głupota to taki ich styl bycia.

Wszystkich komentarzy: (3)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

20 Października roku
Międzynarodowy Dzień Kontrolera Ruchu Lotniczego


20 Października 2012 roku
W wieku 61 lat zmarł Przemysław Gintrowski, muzyk i kompozytor, legendarny bard antykomunistycznego podziemia


Zobacz więcej