Wtorek 20 Października 2020r. - 294 dz. roku,  Imieniny: Ireny, Kleopatry

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 07.03.20 - 11:02     Czytano: [538]

Wymuszona dymisja? (Aktualizacja)

Jaką mam ocenę medialnej sytuacji, nasi czytelnicy wiedzą. Uważam, że silna telewizja publiczna, stojąca po stronie polskiej racji stanu, odważnie reagująca na nagonki medialnego systemu III RP, była jednym z ważniejszych elementów wzmacniania polskiej wolności i mocy. Odwoływany właśnie prezes TVP osiągnął więcej, niż ktokolwiek mu przepowiadał.

Zastał telewizję analogową, zapuszczoną, skandalicznie zaniedbaną w wielu obszarach - zostawił nowoczesną, cyfrową, konkurencyjną.

Przychodził, gdy w zasięgach i sile wpływu triumfowały stacje komercyjne. Ale ich samozadowolenie z czasem przeszło we złość, bo to TVP zaczęła w wielu obszarach wygrywać. Dlatego dziś się cieszą, że odchodzi taki konkurent. To nie było oczywiste. Jak to mogło się potoczyć, widać na przykładach porównawczych.

W najtrudniejszych momentach, jak próba puczu w grudniu 2016 roku, dzięki jego opanowaniu nie udały się próby przemocowej zmiany wyniku wyborów, wywołania paniki.

Jak obiecywał: nie było miękkiej gry w walce o wolność słowa. Każdy, kto pamięta okresy prawicowej smuty, kto widzi wokół tylu ludzi podlizujących się mediom III RP, łaszących się do nich, umiał to docenić.

Wymagał od pracowników dużo i mocno trzymał ster.

Dużo, więcej niż kiedykolwiek wcześniej, zrobiono w tym czasie dla narodowej kultury i historii. Ten dorobek zostanie.

Jak każdy, kto cokolwiek robi, popełniał też błędy. Ale uważam je za nieistotne dla oceny całości.

Uważam, że konsekwencje zmiany mogą być niedobre, tak dla TVP jak i polskiej wolności. Dzieje się to w momencie, gdy TVN i inne medialne potęgi zaczęły odczuwać skutki sukcesów TVP. W chwili, gdy prezydent Andrzej Duda wygrywa we wszystkich sondażach z wszystkimi kontrkandydatami także w II turze, co ma związek z TVP o tyle ważny, że to kluczowy ośrodek przeciwdziałania agresywnej propagandzie obozu III RP. Na drugiej szali są chyba rachuby, że zmiana przyniesie prezydentowi jakieś punkty, że zmniejszy mobilizację strony przeciwnej.

To już historia. Stało się - prezes Jacek Kurski traci stanowisko. To moment w którym kolejny element z tego, co było w 2015 roku definiujące dla obozu zmiany, obozu propolskiego, został uznany za konieczny do zmiany. Trzeba to widzieć w szerszej całości. Przechodzi ten obóz bardzo głęboką i bardzo poważną, ale też świadomie prowadzoną przez osoby decydujące, transformację, przemianę. Wykuwa się coś innego. Lepszego? Gorszego? Innego.

Dziś pozostaje powiedzieć tylko jedno: z punktu widzenia ludzi przejętych Polską, mimo kilku słabości, nie zawsze zresztą zawinionych, TVP była w ostatnich pięciu latach ważnym punktem odniesienia. Prezes Jacek Kurski w mojej ocenie zdał ten trudny egzamin. A co dalej? Na pewno okres pewnego przejściowego chaosu, na pewno osłabienie poczucia spójności i głównie znaki zapytania. Bo - powtarzam - tę zmianę trzeba widzieć w szerszej perspektywie.

autor: Michał Karnowski
wPolityce


.........................................................
10 marca 2020r.


Jacek Kurski został doradcą Zarządu TVP


- Jacek Kurski został doradcą Zarządu TVP - informuje portal wp.pl. Wcześniej Rada Mediów Narodowych odwołała Kurskiego ze stanowiska Prezesa Zarządu Spółki "Telewizja Polska" Spółka Akcyjna.
Jacek Kurski był prezesem Zarządu Spółki Telewizja Polska S.A. od 8 stycznia 2016 roku.

Rada Nadzorcza Spółki TVP S.A. powołała Macieja Łopińskiego na pełniącego obowiązki prezesa zarządu TVP S.A. zamiast dotychczasowego prezesa Jacka Kurskiego, oraz zawiesiła w czynnościach, na okres 3 miesięcy, Marzenę Paczuską-Tętnik, członka zarządu spółki.

(Niezależna)

Wersja do druku

Lubomir - 07.03.20 17:54
Wygląda na to, że górę próbują wziąć kosmopolici, internacjonaliści i globaliści. Z polskimi patriotami im jakoś nie bardzo po drodze. Oby nie zdemolowano dorobku odchodzącego Prezesa.

Wszystkich komentarzy: (1)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

20 Października 1677 roku
Urodził się Stanisław Leszczyński, król polski w latach 1704–09.


20 Października 1655 roku
W Kiejdanach książę Janusz Radziwiłł zerwał unię Litwy z Koroną i podpisał pakt wiążący Wielkie Księstwo Litewskie ze Szwecją


Zobacz więcej