Środa 1 Kwietnia 2020r. - 92 dz. roku,  Imieniny: Grażyny, Zygmunta

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 12.03.20 - 18:24     Czytano: [138]

Dział: Nasze zdrowie

Koronawirus w Polsce (Aktualizacja)

Epidemia koronawirusa SARS-CoV-2 w Polsce i na świecie - jaka jest aktualna sytuacja epidemiologiczna. Ile osób jest zakażonych, ile objęto kwarantanną oraz ile przebywa pod nadzorem sanepidu? Interaktywna mapa i "pigułka" informacji.

NAJNOWSZE INFORMACJE
12 marca:

[EDYCJA] 16:02 2 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Potwierdzone wyniki badania dotyczą: 2 osób z woj. wielkopolskiego (Poznań).

13:39 - 2 kolejne przypadki zakażenia koronawirusem w Polsce. Pacjenci przebywają w szpitalach w Szczecinie i Opolu.

13:15 - Po tym jako WHO ogłosiło stan pandemii, dzisiaj zostanie wydane rozporządzenie MZ dotyczące wystąpienia w Polsce stanu zagrożenia epidemicznego - poinformował minister zdrowia. Co to oznacza? Możliwości ograniczenia czasowo; sposobu przemieszczania się, obrotu wyznaczonych produktów, czasu pracy, wydarzeń otwartych. To też możliwość udostępnienia każdej nieruchomości i terenów na poczet przeciwdziałania epidemii oraz możliwość kierowania do pracy pracowników medycznych w poszczególnych jednostkach.

12:20 - Zmarła 57-letnia kobieta leczona w poznańskim szpitalu. To pierwsza ofiara koronawirusa w Polsce.

9:35- MZ informuje o 3 kolejnych potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. Potwierdzone wyniki dotyczą: 2 osób z woj. podkarpackiego (Rzeszów) oraz jednej osoby z woj. wielkopolskiego (Poznań).

7:30 - Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że jest trzynaście kolejnych przypadków koronawirusa.

Łącznie w Polsce jest obecnie 51 potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. 50 pacjentów z koronawirusem jest hospitalizowanych. 1 osoba zmarła w wyniku powikłań.

Polityka Zdrowotna


.........................................................
NAJNOWSZE INFORMACJE
20 marca:


[AKTUALIZACJA 8:45]

12 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Potwierdzone przypadki dotyczą: 5 osób z woj. małopolskiego, 4 osób z woj. warmińsko-mazurskiego i po 1 osobie z woj. wielkopolskiego, śląskiego i świętokrzyskiego.

Zakażenia koronawirus Polska

Łącznie w Polsce jest obecnie 367 potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. 362 pacjentów z koronawirusem jest hospitalizowanych. 13 z nich to ozdrowieńcy, czyli osoby, u których ustąpiły objawy. Z powodu koronawirusa w Polsce zmarło 5 osób.
.........................................................
NAJNOWSZE INFORMACJE
31 marca:

83 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 19 osób z woj. śląskiego, 13 osób z woj. podkarpackiego, 12 osób z woj. opolskiego, 10 osób z woj. lubelskiego, 7 osób z woj. małopolskiego, 6 osób z woj. łódzkiego,6 osób z woj. dolnośląskiego, 4 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 4 osób z woj. zachodniopomorskiego oraz po jednej osobie z woj. warmińsko-mazurskiego i woj. pomorskiego.

Jednocześnie resort informuje o śmierci 70-letniej kobiety zarażonej koronawirusem, która była hospitalizowana w Tychach.

08:35

77 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 27 osób z woj. śląskiego, 13 osób z woj. wielkopolskiego, 11 osób z woj. małopolskiego, 9 osób z woj. świętokrzyskiego, 7 osób z woj. lubelskiego, 4 os. w woj. zachodniopomorskiego, 3 os. z woj. dolnośląskiego i 3 osób z woj. pomorskiego.

Łącznie w Polsce jest obecnie 2215 potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem. Z powodu koronawirusa w Polsce zmarło 32 osób.

Aktualne informacje na stronie:
Polityka Zdrowotna


Wersja do druku

Lubomir - 16.03.20 11:32
Włosi coraz częściej kojarzą wybuch epidemii chińskiego wirusa z pobytem 30-to tysięcznego kontyngentu wojsk amerykańskich we Włoszech, w Polsce i Krajach Ościennych. Czyżby była to odpowiedź Rosji na sankcje Europy i Ameryki nałożone na Rosję? A może reakcja na próbę zmniejszenia wpływów Rosji w Europie? Nie jest wykluczone, że wywiad rosyjski miał wgląd w pracę laboratorium wojskowego w Wuhan...Zarażanie Włochów przez Chińczyków z Mediolanu, może być jedynie alibi - dla prawdziwych siewców tragedii. W Chinach obowiązuje kara śmierci i raczej niewielu jest chętnych do naruszania prawa. Nawet poza granicami Państwa Środka.

Wszystkich komentarzy: (1)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

01 Kwietnia 1893 roku
Młodzi działacze Ligi Polskiej (Roman Dmowski, Zygmunt Balicki) utworzyli Ligę Narodową


01 Kwietnia 2016 roku
W wieku 46 lat zmarł po ciężkiej chorobie Artur Górski poseł 4 kadencji z PiS. Należał do Akcji Katolickiej, oddany Bogu i Ojczyźnie


Zobacz więcej