Wtorek 20 Października 2020r. - 294 dz. roku,  Imieniny: Ireny, Kleopatry

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 16.03.20 - 11:48     Czytano: [428]

Epidemia strachu i paniki...


Perfekt sztorm, już jesteśmy, a jeśli nie to wkrótce będziemy w oku cyklonu, czyżby wreszcie głodni kontroli globaliści znaleźli klucz do zapanowania nad światem. Było takie chińskie przekleństwo: bodaj byś żył w interesujących czasach! W obecnej edycji promocyjnie dorzucono nam jeszcze koronawirusa, który rzuca giełdami tego świata jak dziki głodny pies kawałkiem mięsa, którego jeszcze nie sprzedano na targu w osławionym Wuhan. Niektórzy komentatorzy w tej epidemii dopatrują się projektu najnowszej reformy emerytalnej, gdyż jej ofiarami najczęściej padają ludzie w starszym wieku z obniżoną odpornością organizmu. Tyle było naszych kąśliwych żartów pod adresem islamskich burek, teraz za karę będziemy chodzić w maskach. Jak tak dalej pójdzie to przed prezydenckimi wyborami koronawirus zepsuje Trumpowi wszystkie zabawki, a ciągle jeszcze zapchane do niemożliwości amerykańskie autostrady będą świeciły pustkami na podobieństwo portfeli funduszy emerytalnych coraz bardziej zaskoczonych Amerykanów. W mediach lewica złowieszczo zapowiada, że Koronawirus będzie Czarnobylem Trumpa.


https://i1.wp.com/buchanan.org/blog/wp-content/uploads


Ostatnio giełda przypomina niesławne wiejskie wesele po północy w którym niewielu uczestników wie w jakim stanie dożyje świtu, a jedyne co tu naprawdę wzrasta to słupki zdumienia i ilość obywateli zarażonych wirusem. Oczywiście możliwy jest też skrajny scenariusz z umocnieniem władzy wykonawczej z odwołaniem prezydenckich wyborów, ale wtedy mielibyśmy już zupełnie inne zmartwienia…

Widocznie decydenci znudzili się już dotychczasową formą demokracji w zarządzaniu pospólstwem i chcą w promocji wprowadzić ubogaconą demokrację z wkładką strachu. My Polacy coś niecoś o tym już wiemy po swoich doświadczeniach z demokracją socjalistyczną, więc nam nowe przymiotniki nie są straszne.

Jak ten świat się bardzo zmienia, aby pozostać takim samym. Lenin mawiał, że zachodni kapitał sprzeda z zyskiem komunizmowi sznur na którym przodujący ustrój go powiesi. Zachód w pogoni za większym zyskiem przenosząc kapitał i technologie zbudował dzisiejszą ekonomiczną potęgę komunistycznych Chin, z naiwną nadzieją, że Chiny się zdemokratyzują i porzucą komunizm. Doszło nawet do tego, że aż 95% amerykańskich antybiotyków jest produkowanych w Chinach! Jeśli w czasie nasilającej się epidemii w USA nastąpiłyby zakłócenia w dostawie (bądź wstrzymanie dostaw) antybiotyków z Chin, elity amerykańskie obudziłyby się z ręką w nocniku. Zresztą i ten nocnik też pewnie byłby wyprodukowany w Chinach...

Żeby było zabawniej totalna opozycja w Ameryce jeszcze w styczniu oskarżyła Trumpa o sinophobię kiedy prezydent wstrzymał loty z Chin, aby ograniczyć rozpowszechnianie chińskiego wirusa w USA. Jeden z kandydatów do prezydentury z Partii Demokratycznej senator Bernie Sanders na pytanie, czy w razie rozwoju epidemii zamknąłby południową granicę z Meksykiem, odpowiedział, że nie.

Tydzień temu rosyjska RT doniosła, że dowódca Islamic Revolutionary Guard Corps Hossein Salami uważa, że ten wirus jest amerykańską bronią biologiczną skierowaną przeciwko Chinom i Iranowi. Wracając do Chin, te ogłosiły, że praktycznie już uporały się z epidemią na swoim terenie. Znana rządowa agencja informacyjna Xinhua agresywnie oświadczyła:

“Jeżeli Chiny ogłoszą, że przeznaczają całą produkcję lekarstw na rynek wewnętrzny i wstrzymają ich eksport, USA wpadnie w “piekło” nowej epidemii koronawirusa”...

W chwili zagrożenia ukazuje się bydlęca i głupia twarz korporacyjnego kapitalizmu, samobójczy model wielkiego biznesu, który dla większej kasy zapomina o narodowości, zasadach moralnych i o tym skąd mu wyrastają przysłowiowe nogi…

Kiedy wielkie korporacje zbijają himalaje zysków z transferu kapitału i nowoczesnych technologii do Chin, ich bratnie korporacje medialne promują jako najważniejsze dla tracących miejsca pracy i poczucie własnej wartości i godności Amerykanów takie zagadnienia jak globalne ocieplenie, wojny genderowe, otwarte granice, tropienie rasizmu i antysemityzmu. Biedny Trump rozumie ten program drogi do samozagłady i dlatego podjął się nierównej walki z globalistycznym establishmentem obydwu partii o przywrócenie koncentracji na interesach amerykańskich obywateli, na zabezpieczeniu jego granic, obniżenia stopy bezrobocia, zwiększenia produkcji, restrukturyzacji handlu i stworzeniu warunków do odrodzenia amerykańskiej przedsiębiorczości.

Internet huczy od informacji, plotek i teorii konspiracyjnych odnośnie autorów sprawstwa koronawirusa. Chińska narracja najpierw mówiła o jego pochodzeniu od nietoperzy (nietoperza zjadł wąż), bądź innych potencjalnych “smakołyków” ofiarowanych na rynku w 11 milionowym mieście Wuhan będącym centrum wybuchu epidemii. Oczywiście obok miasta od 2017 r. znajduje się “tajne” super laboratorium do badań nad bronią biologiczną i można przeczytać, że jeszcze w 2017 r. (po jego otwarciu) były ostrzeżenia o niedostatecznym przestrzeganiu procedur bezpieczeństwa w tym laboratorium.

Tak więc ten rodzaj koronawirusa jest bękartem (jego kuzyn jest w lepszej sytuacji i został nawet opatentowany), nikt się do niego nie przyznaje. Dziś mamy już nową narrację w której Chińczycy protestują twierdzeniom, że koronawirus wyszedł z Chin, a jeśli nawet wyszedł to mógł być podrzucony przez wojska amerykańskie biorące udział w zawodach sportowych w Chinach w ub. roku. Innym podejrzanym w tej aferze jest Rosja ze swoim sławetnym rekordem używania broni biologicznej przeciwko swoim dysydentom (Litwinienko, Skrypal), która mogłaby mieć w tym swój interes, niektórzy wskazują nawet na Izrael. Chińskie MSZ dość brutalnie pomówiło USA o możliwe sprawstwo w podrzuceniu wirusa i zażądało transparentności w ogłoszeniu kto był amerykańskim zarażonym numer jeden, które szpitale leczyły i leczą zakażonych itd. Co za bezczelność ze strony państwa, które zataiło początek epidemii w Wuhan, nie pozwalając na rozpoznanie przez międzynarodowe organizacje, tym samym eliminując możliwość wcześniejszych reakcji i przygotowań.

Do niedawna wydawało się, że wymarzonym pojazdem globalistów do podporządkowania sobie świata jest globalne ocieplenie (z odrestaurowanym Pawką Morozowem w postaci Grety Thunberg). Słynny ekologizm od dekad używany jest instrumentalnie do wywierania skutecznych nacisków nowej ewangelii o szkodliwości wydobywania węgla, ropy naftowej i gazu łupkowego oczywiście wszędzie z wyjątkiem Rosji...

Wróćmy jednak do tematu dnia jaką jest rozpętana panika wokół koronawirusa. Według specjalistów został on poddany inżynierii genetycznej, czyli wyszedł jednak wzbogacony z laboratorium broni biologicznej (jedni mówią o Wuhan, inni nawet o Karolinie Płn.). Na dziś uważa się, że jego śmiertelność jest 10 razy większa od wirusa zwykłej grupy, które współczynnik wynosi ok. 0,1%, a koronawirusa ok. 1% (podobno w Korei Płd. zmniejszono go nawet 0,7%). W USA zawieszono mecze, gry sportowe, wiece i spotkania, zamykane są szkoły, kina, opery, teatry i restauracje.

Prezydent Trump smutnym głosem zarządził wstrzymanie na miesiąc połączeń lotniczych z Europą, z wyjątkiem Wielkiej Brytanii. Zakaz nie dotyczy powracających obywateli i rezydentów amerykańskich. Demokraci (totalna opozycja) ostro atakują Trumpa. W piątek zarządził stan wyjątkowy (taką tańszą jego amerykańską mutację bez czołgów i koksowników na ulicach). Giełdy światowe przypominają palmy podczas huraganu (największy spadek od 1987 r!). Stan wyjątkowy jest po to aby uruchomić ok. $50 mld na walkę (głównie opieka medyczna) z epidemią chińskiego wirusa. Kongres (speaker Nancy Pelosi i Demokratyczna większość) przy wyraźnym poparciu Trumpa i Republikanów przygotował zestaw przepisów, ulg i regulacji zawierający bezpłatne testy na wirusa, finansowanie chorobowego dla zagrożonych, podniesienie zapomóg dla ludzi bez pracy i zwiększenie pomocy żywnościowej dla potrzebujących. Po oświadczeniu Prezydenta Trumpa giełda wystrzeliła w górę ok. 5%. W grę tu wchodzi również nieporozumienie między Rosją i Arabią Saudyjską na odcinku poziomu wydobycia ropy, co na rynkach światowych obniżyło jej cenę na poziomie $31.00-37.00. Tak niska cena może zrujnować amerykański boom na wydobycie ropy z łupków.

Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) zarażeni ludzie z łagodnym przebiegiem zdrowieją po dwóch tygodniach, tym o cięższym przebiegu choroby powrót do zdrowia zabiera od 3 do 6 tygodni. W szumie plotkowo-spiskowym ogłoszono, że Trump został zarażony koronawirusem na spotkaniu w swojej posiadłości Mar-a-Lago w stanie Floryda podczas spotkania z prezydentem Brazylii (Jair Bolsonaro), który miał również być zarażony. Okazało się, że Bolsonaro nie jest jednak zarażony, ale jest jego doradca Fabio Wajngarten, który był obok na zdjęciu z Trumpem. Trump, który jest strasznym germofobem z początku odmówił testowania, później jednak zgodził się, że będzie się testował. W kłopotach jest córka Trumpa słynna Iwanka, którą po spotkaniu z szefem MSW Australii (niestety złapał koronawirusa), została ewakuowana z Białego Domu. Podejrzany o zakażenie wirusem jest też Prokurator Generalny USA William Barr, oraz i niektórzy członkowie Kongresu. Z celebrytów zarażony jest aktor Tom Hanks z żoną (przebywają w Australii). Ofiarą infekcji wirusa z Wuhan padła też Sophie, żona premiera Justina Trudeau, co spowodowało i jego izolację na 14 dni. Oczywiście innym ciężko doświadczonym krajem (poza Chinami, Koreą Płd. i Włochami) jest Iran, gdzie zakażonych wirusem jest wielu członków rządu, parlamentu i islamskich liderów.

Prognozy fachowców od epidemiologii przewidują, że zarażeniu wirusem z Wuhan może ulec od 70 mln do 150 mln Amerykanów (populacja ok. 330 mln) co może doprowadzić do śmierci od 75,000 do 1,1 mln Amerykanów (liczby zbliżone do amerykańskich strat w II w.ś. i ogólnych ofiar podczas wojny domowej). Również Angela Merkel ostrzegała, że zarażeniu może ulec ok 70% populacji Niemiec (ok. 58 mln), co mogłoby oznaczać śmierć ok. 500,000 Niemców. Marc Lipsitch z Harvardu ocenia, że zakażeniu może ulec od 40-70% populacji świata (!). Czyli zakażeniu może ulec od 3 do 5 mld ludzi na ziemi z czego (jeśli śmiertelność pozostanie na poziomie 1%) umrzeć może od 30 do 50 mln ludzi. Na dzień dzisiejszy dziwić może niski stopień zachorowań na chińskiego wirusa w Afryce. Kilka dni temu na świecie było zarażonych ok 120,000 ludzi z 4,500 zmarłych (większość w Chinach), w USA było zarażonych ok. 1,000 i ok. 40 zmarłych (sytuacja szybko się zmienia) ...

W niedzielę odbędzie się pierwsza debata “w cztery” oczy między ubiegającymi się o nominację na kandydata w prawyborach Partii Demokratycznej 77 letnim komuchem senatorem Bernie Sandersem (taki polski Korwin-Mikke, tyle, że z lewej strony), a 77 letnim byłym senatorem i wiceprezydentem Joe Bidenem. Pisałem o nich dość obszernie w poprzednich tekstach. Debata została przeniesiona z Arizony do Waszyngtonu i odbędzie się w studio bez “świadków” czyli bez publiczności, a nawet bez sfory dziennikarzy. Najchętniej establishment Partii Demokratycznej zakończył by prawybory na korzyść Bidena, nawet bez dalszych debat. Na dziś prowadzi Biden z 884 delegatami i 54,4% poparcia, Sanders ma 731 delegatów i 35,4% poparcia, pod znakiem zapytania stoją prawybory w dalszych stanach (koronawirus).

Z westchnieniem wspominam czasy kiedy na towarzyskich spotkaniach z kolegami pytałem: “Co wybierasz? Tym razem wybiorę Coronę”. Teraz spożycie i popularność tego meksykańskiego piwa mocno spadła…

Jedynym pozytywnym aspektem tej całej pandemii jest szalona popularność polskiego spirytusu w Japonii.

Jacek K. Matysiak
Kalifornia, 2020/03/14

Wersja do druku

W.K - 18.03.20 20:45
To nie jest Epidemia strachu,a mądre wskazania medyczne
przeciw zarazie!

Ja - 18.03.20 0:58
Historyczne zapisy wskazują, że w okresach katastrofalnych dla ludzkości najbardziej aktywne były hieny cmentarne niecierpliwie oczekujące na swój żer.
W okresie zagrożenia w jakiej znajduje się ludzkość w dniu dzisiejszym, najaktywniejsze są hieny komputerowe, siejące wirusa dezinformacji. Wystarczy poczytać chocby jeden przykład niezidentyfikowanego filozofa, który 2-3 dni temu wyśmiewał jakiekolwiek działania przeciw wirusowe nazywając je panikowaniem i i obłąkaniem, a w dzisiejszym wpisie uważa, że bezsilne rozkładanie rąk nie jest wyjściem z żadnego kryzysu. Ciekawe co nam ten filozof i jemu podobni jutro zaproponują? Ludzie opanujcie się! Właśnie wraz z wirusem nadszedł czas na odzyskanie własnego rozumu.

Krystyna - 17.03.20 22:18
Co ty pleciugo tutaj pleciesz? Tego wirusa ludzie nie stworzyli
To jest stworzenie naturalne Kto by tworzył i w jaki sposób taką
bakterię?!

Lubomir - 17.03.20 21:23
Ciekawe czy tzw. Bruksela, wykaże się posiadaniem mózgu i zarządzi poważne śledztwo pod kątem celowych działań przeciwko Republice Włoskiej i innym państwom współtworzącym Zjednoczoną Europę...? Europa nie znała wcześniej pojęcia ataku biologicznego, czy wojny biologicznej. To wygląda na całkiem nowe doświadczenie. A i taką hipotezę należałoby chyba rozważyć...? Bezsilne rozkładanie rąk, nie jest wyjściem z żadnego kryzysu.

Kazik - 17.03.20 20:33
Panie Jacku,to jest EPIDEMIA tylko strachu i paniki?
Co pan tutaj wypisuje według własnego pojmowania?!

Lubomir - 16.03.20 21:03
Jeżeli chiński wirus został świadomie i celowo zainfekowany Europie, to na pewno jest to dzieło wrogów Zjednoczonej Europy. Kto nim może być? Prawie, że pewne, że ktoś spoza strukturalnie jednoczącego się kontynentu. Chińczycy raczej dochodzą do wszystkiego pracą i najwyraźniej nie są zainteresowani zrujnowaniem cywilizacji zachodnio-europejskiej. Rabunek, podstęp i rozciąganie swojego imperium - na złamanych psychicznie i gospodarczo bezbronnych ludzi, było zawsze dziełem innych autorów. Było dziełem wschodnich barbarzyńców i ignorantów. Tyle, że 'Wschód' to pojęcie obejmujące także całkiem odmienne cywilizacje. O podstępne niszczenie konkurencyjnych państw europejskich, często podejrzewa się jakieś niemieckie komando. Ale przecież prezydent Trump zapowiadał zakup materiałów na szczepionki i szczepionek na chińskiego wirusa, właśnie w Niemczech. Niemcy chyba jednak nie pracowaliby nad szczepionką, gdyby nie chcieli ratować Europy. I jak tu nie myśleć o klasycznej zmowie Moskwy i Berlina...Niemcy też często marzyli o Nowym Porządku Świata a już na pewno o Nowym Porządku Europy. Po ichniemu to Neue Ordnung. Trzeba dobrze przyglądać się rozwojowi koronnego wirusa, zarówno w Rosji, jak i w Niemczech.

Wszystkich komentarzy: (6)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

20 Października 1947 roku
Przywódca PSL Stanisław Mikołajczyk potajemnie opuścił kraj.


20 Października 1921 roku
Rada Ambasadorów Ligi Narodów podjęła decyzję o podziale Górnego Śląska.


Zobacz więcej