Środa 3 Czerwca 2020r. - 155 dz. roku,  Imieniny: Anatola, Leszka, Tamary

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 21.03.20 - 22:16     Czytano: [358]

Epidemia głupoty


Szanowni Państwo!Żyła sobie w Szwecji przygłupia nastolatka, z której podśmiewali się jej rówieśnicy w szkole. Rodzice zamiast pomóc jej w nauce, kontynuowali bezstresowy wychów, upewniając dziewczę w przekonaniu, że nieuctwo, to nie powód do wyszydzania, a raczej do dumy. I udowodnili to prawie całemu światu! Zawieźli córeczkę do Ameryki i zorganizowali występ w ONZ. Przy-głupawe dziewczę miało okazję pouczać prezydenta USA, co to jest klimat i jak powinien traktować przyrodę. Nie trzeba dodawać, że plotła co jej kazano, nie rozumiejąc sensu wypowiadanych słów.

Mówiąc między nami, nie ona jedna wygłasza postulaty, których nie rozumie. W kraju też mamy taką kandydatkę na prezydentę wyplatającą banialuki. Nie wykluczone, że to ten sam wirus. Głupota bywa zaraźliwa i chociaż nie zabija, to ma moc zniewalającą. Nie bez powodu nasi wrogowie dbają o rozprzestrzenianie się głupoty na każdym dostępnym polu. Czy obecna panika związana z koronnym świrusem ma z tym coś wspólnego? Na pierwszy rzut oka niewiele. Ale może jest jednak jakieś wspólne drugie dno? Człowiek przestraszony często przestaje działać racjonalnie i staje się łatwym łupem.

Wracając do niedouczonej, ale za to sławnej nastolatki, trzeba przyznać, że niewątpliwie udowodniła ona nie tylko szkolnym kolegom, ale całemu światu wyższość głupoty nad rozumem.

Pozdrawiam i do następnej soboty,
Małgorzata Todd


Ad. Ludzie i kobiety 11/2019 (454)

Szanowna Pani Małgorzato

Zwykle, słowa zdradzają intencje, tych, którzy je wypowiadają (lub używają w piśmie) – zwłaszcza gdy czynią to nieświadomie. Dzieje się tak zarówno w przypadku polityków lub innych osób publicznych, jak i tzw. zwykłych ludzi. Ci ostatni, zapatrzeni w tych pierwszych, przyswajają bezkrytycznie określone sformułowania i niemal odruchowo je używają. Dobrym przykładem takiego odruchu jest posługiwanie się określeniem „ten kraj” zamiast „nasz kraj” w kontekście opisu lub ustosunkowania się do rozgrywających się w Polsce zdarzeń. Nie spotkałam się nigdy, podkreślam nigdy, by politycy z opozycji tzw. totalnej (nie wiem dlaczego to określenie do nich przylgnęło, bowiem krytyka rządzących w ich wykonaniu, ogranicza się jedynie do gorszenia się sejmowym gestem pani Joanny Lichockiej. Natomiast, ważne wydarzenia ustawodawcze budzące uzasadniony społeczny niepokój, zupełnie ich nie martwią i nie motywują do sprzeciwu) tudzież, sprzyjający im komentatorzy polityczni i dziennikarze, użyli choć raz określeń „nasz kraj”, „w naszym kraju” itp. Zawsze jest to „ten kraj” użyty w różnych przypadkach. Tym samym odruchowo manifestują swój stosunek do Polski i Polaków. Taki niby drobiazg, a jak wiele o nich mówi. I czy nie jest prawdą, że to nieświadome odruchy dobrze charakteryzują ludzi, a nie ich świadome ruchy?

Serdecznie Panią pozdrawiam – Ewa Działa-Szczepańczyk

POLECAM.....................................................................................................
.....................................................................................................


Małgorzata Todd zaprasza na łamy kolejnego wydania KABARETU INTERNETOWEGO, gdzie możecie Państwo przeczytać i obejrzeć całość. A jest to wielka uczta dla ducha i kompendium wiedzy z wielu dziedzin życia, nie tylko POLITYKI: Apele, Petycje, Audiobooki, Ciekawe filmy na You Tube, Gościnne występy, Kącik Muzyczny, Zaułek Sztuki, Ogłoszenia ITD…

21 marca 2020 r. | Nr 12/2020 (455)

Wersja do druku

Oleńka - 26.03.20 1:31
Ten wirus, ujawnił ludzkie postawy, moralność, a także zasady jakie przyjmują ludzie w okresie wielkiego niebezpieczeństwa. Dlatego uważam, że należy je ujawniać. Te ciche bohaterki i tych bohaterów, którzy świecą przykładem i ten margines z marginesu, który dostrzegł szansę na zaistnienie w medialnej komputerowej przestrzeni.
Takie przykłady odnalazłam na stronie naszepismo.pl które rozpoczęło akcję "Ku pokrzepieniu serc" chciałam przedstawić te z Polski i te z Zagranicy.
Margines z marginesu istnieje w każdym społeczeństwie. Niestety są i tacy, którzy, swoje dotychczasowe nicki czy też ksywki zastąpili imieniem wirusa, stając się jednocześnie medialnymi wirusami.
A oto jak zachowują się LUDZIE pisani z dużej litery!
Gubernator Luizjany, John Bel Edwards wraz z małżonką pościli i modlili się w intencji zakażonych koronawirusem. Katolicka para zachęcała też wszystkich mieszkańców stanu do włączenia się we wspólną modlitwę.

"W tym szczególnym czasie Wielkiego Postu, podczas którego skupiamy się poście i modlitwie, chciałbym oznajmić mieszkańcom Luizjany, że będę pościł jutro, w dniu 24 marca" - Edwards oznajmił w poniedziałek. Jednocześnie zachęcił do wspólnej modlitwy "o pocieszenie dla tych, którzy stracili bliskich w wyniku choroby COVID -19, o wyzdrowienie tych z wynikiem pozytywnym oraz, jeżeli jest taka Wola Boża - jak już widzieliśmy w przeszłości - o uzdrowienie Jego ludu i naszego kraju".

Edward, katolik został wybrany na swoje stanowisko w październiku 2019 r. Mimo przynależności do obozu Demokratów, wprowadził zakaz aborcji w momencie wykrycia bicia serca dziecka (ok. 6-8 tydzień ciąży).
"Pierwsza Dama i ja wierzymy w moc modlitwy i wiem, bazując na naszej chrześcijańskiej wierze, że w połączeniu z postem jest miła Bogu" - napisał na Twitterze.
Luizjana jest trzecim największym stanem z ilością zakażonych wirusem SARS - CoV - 2. Stwierdzono tam ponad 1100 przypadków zakażenia, a 35 osób zmarło. Tamtejszy metropolita, arcybiskup Gregory Aymond również został zakażony. Na terenie całego stanu obowiązuje bezwzględny zakaz wychodzenia z domu, wyłączając niezbędne zakupy, wyjście do lekarza czy konieczną pracę.
Wszystkim Czytelnikom opieki Bożej życzę!

Jacek Socha - 25.03.20 7:43
lUBOMIRZE, słuchaj facet...
Doszedłeś już do takiego stanu, że nienawiść twoja do kilku upatrzonych przez ciebie czytelników Kworum osiągnęla najwyższe szczyty, skąd jest tylko jedna droga - upadek w dół! Nie oczekuj więc, że przyzwoity człowiek będzie podzielał twoje "poglądy", bo ty nie masz żadnych poglądów - jesteś jedynie upierd...y trol. I tylko taki osobnik mógł napisać, że porównałem Benedykta (którego?) z Hitlerem. I tylko tak nieprzyzwoity facet mógł napisać, że za granicą odskakują na słowo POLAK na boki.
I to jest ten diabelski - bo już nie chocholi taniec - na który wybrałeś czas w czasie śmierci i globalnej plagi. Szczytem utraty twojej przyzwoitości jes list-komentarz do JK BeerScheva, który wcale nie jest piwem (Beer) marki Shewa, a Hnidusem zyjącym w USA i nazywa się (dr) Shiva Avvadurai i a teraz oczekujesz odpowiedzi - tak myślę - na ten donos. Z pewnością odpisze ci po polsku....
Pisanie skierowane do ciebie należy do bardzo brudnego zajęcia. Napiszę ci tylko, że pomimo klęski jaka nas m.innymi i Polaków spotkała - stan na wczoraj 24 marca to już zakażonych 901 osób i 10 osób nie żyje - to jednak warto być przyzwoitym Polakiem, ale ta wartość dla ciebie to raczej ostatnia wartość na jakiej by ci zależało. Sięgnij wzrokiem głęboko w swoje sumienie i właśnie ze względu na przyzwoitość większości czytelników Kworum, zamknij swój sępi dziób.
A jak ci teraz po Włochach, Hiszpanach czy Francuzach i Bawarii przypadła do gustu Szwecja to uchodź do swoich jak ten szwedzki barbarzyńca, uchodził spod Jasnej Góry. Przyjęli Michnika, to i przyjmą ciebie. Jako spec od technologi będziesz tam przykręcał śrubki w starych samochodach marki Volvo.

Lubomir - 24.03.20 16:08
Jacku Socho, to dzięki takim ziejącym nienawiścią, tak często zagranicą na słowo: Polak - ludzie odskakują na boki! Przeraża twoje ograniczenie umysłowe. Mylisz papieża Benedykta z Hitlerem, tak powiem w skrócie. Pociesz się, że masz tutaj swoich braci w nienawiści! Co ma wspólnego obecny król Szwecji ze sprawcami Potopu czy z ubecją? Uszyj, albo zrób sobie maskę a nie udaj filozofa i znawcy Szwecji, nieszczęśniku! Zdajesz sobie sprawę ze sprawności technologicznej Szwedów? Wolałbym współpracować ze Szwecją na płaszczyźnie technologicznej, niż kłócić się o historię. Historię należy znać, ale nie należy nią zastępować teraźniejszości i przyszłości!

Jacek Socha - 24.03.20 3:04
W związku z tytułem "Epidemia głupoty", wśród innych głupawych komentarzy na tema plagi wirusa, mądry komentarz Pana Arona, zaświecił światełko w ponurym tunelu, na znak, że jeszcze nie wszyscy zgłupieli, że są jeszcze inteligentni ludzie (na Kworum), którzy nie stali się ofiarami Trolowirusa.

W moim poprzednim wpisie starałem się być obiektywny i umiarkowany w stosunku do osobników, którzy wykorzystali Nieszczęście do popisów wirtualnych, wykorzystując do tego kłamstwo i bufonadę, którą zainfekowali to medium, a które wydawało mi się, że obroni się przed takim trolowaniem, które zabija prawdę i ludzką godność w czasie trageii!
W czasie kiedy ludzie oczekują mądrego i współczującego słowa.
I w ten czas ZDRADY!!!! Bo jak inaczej zrozumieć wpis Lubomira, który praktykując mowę-trawę, zaprasza króla tej współczesnej barbarii w granice mojej Ojczyzny. Ale jest na tyle cwany, że pisząc "Witamy !!!" chowa się pod śliskim kamieniem i nie ma odwagi powiedzieć: Witam - ja Lubomir!"
Nie znając historii - a zajmując się tylko prowokacją, popełnia zdradę wobec mojego Kraju jak kiedyś ZDRAJCY ofiarujący Karolowi X Gustawowi polską koronę w zamian za srebrniki, jakie spadną ze stołu tego króla- barbarzyńcy.
Właśnie dzięki takim zdrajcom Karol X i jego żołnierze łupili wszystko, rzucili się na Polskę jak wygłodniałe zwierzę. Nawet jak piszą historycy wprowadzali do Zamku konie, i inną zwierzynę wypełniając komnaty gnojem i smrodem odchodów szwedzkich żołnierzy. Rabowali wszystko, WSZYSTKO! Lista jest tak długa, że nie sposób tego wymienić.
Ale jeśli Lubomir zaprasza szwedzkiego króla to niech we własnym imieniu go zaprasza! I niech ten król zabierze z sobą Stefana Michnika aby obydwaj doczekali się sprawiedliwości za krzywdy jakie od nich doznała Polska. Niech wpierw przejdą długą kwarantanne - izolację, i dopiero po tym niech Lubomir zabierze ich do swojej rezydencji. I niech Lubomir w swojej ciemnicy domaga się oddania Polsce, te skarby, które nam Szwedzi zrabowali. A od żyda Stefana Michnika, dobrowolnego wejscia do więzienia - jako karę za zbrodnie na niewinnych Polakach. I niech ten Lubomir przypomni Karolowi XVI o tych brązowych lwach zrabowanych z Zamku Królewskiego, zdobiące do dzisiaj ten nieludzki Parlament szwedzkiej barbarii!!!

Aaron Waxmann - 22.03.20 14:03
Niechcący czy przy okazji pani Małgorzata zrobiła niezłą reklamę opisywanej dziewczynce ze Szwecji. Najlepsza metodą oddziaływania na niedouczone podrostki jest zamilczenie ich.
Szwecja idzie z postępem i w awangardzie socjalizmu i komunizmu. Z prężnego państwa kapitalistycznego stała się państwem socjalistycznym o różnych wydatkach socjalnych dla różnych nierobów, "zboków", nachodźców szczególnie muzułmańskich. Rodziny szwedzkie zamiast dzieci mają często po dwa psy i 4 koty i pokazują jacy oni są opiekuńczy wobec zwierząt. Panna Greta jak dorośnie prawdopodobnie zostanie premierem Szwecji. Odbieranie dzieci rodzicom stało się obowiązującym prawem w tym państwie.

Jakie perspektywy dla Szwecji? Szariat i islamizacja z uwagi na zanik chrześcijaństwa (Szwecja jest protestancka). Przybywający do Szwecji tzw. uchodźcy muzułmańscy dorabiają się licznego potomstwa najczęściej 4, 5 lub 6-iorga i więcej dzieci.
Potem już będzie tylko Allah Akbar! Śmierć niewiernym!

Lubomir - 22.03.20 9:14
Chyba niezbyt dobrze dzieje się w państwie szwedzkim. Alfred Nobel łapie się pewnie za głowę - w swoim grobie, z powodu nominowanych ostatnio do nagród, a król Karol XVI Gustaw - myśli chyba, gdzie by tutaj schować się ze wstydu, mając takich obywateli, jak Grecia Psotnica. Pewnie chętnie zamieniłby się miejscami - z Zygmuntem III Wazą. W końcu w Polsce dewianci znaczą bardzo niewiele i nie słychać, żeby po miastach ktoś usiłował wprowadzać prawo szariatu, i póki co, nikt nie zamierza robić nowej religii z koroniastego wirusa. Gdzie Bóg jest na swoim miejscu, wszystko jest na miejscu właściwym. Chciałoby się powiedzieć szwedzkiemu monarsze: Witaj w domu! Czekamy na Jego Wysokość! Potrzebujemy korony króla a nie korony wirusa!

Wszystkich komentarzy: (6)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

03 Czerwca 1942 roku
Początek bitwy o Midway na Pacyfiku - Siły amerykańskie: 233 samoloty, 8 krążowników i 17 niszczycieli.


03 Czerwca 1605 roku
Zmarł Jan Zamoyski, hetman koronny. Założył miasto Zamość (1580) i powołał Akademię Zamojską (1592).


Zobacz więcej