Piątek 27 Listopada 2020r. - 332 dz. roku,  Imieniny: Franciszka, Kseni

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 21.03.20 - 22:16     Czytano: [471]

Epidemia głupoty


Szanowni Państwo!Żyła sobie w Szwecji przygłupia nastolatka, z której podśmiewali się jej rówieśnicy w szkole. Rodzice zamiast pomóc jej w nauce, kontynuowali bezstresowy wychów, upewniając dziewczę w przekonaniu, że nieuctwo, to nie powód do wyszydzania, a raczej do dumy. I udowodnili to prawie całemu światu! Zawieźli córeczkę do Ameryki i zorganizowali występ w ONZ. Przy-głupawe dziewczę miało okazję pouczać prezydenta USA, co to jest klimat i jak powinien traktować przyrodę. Nie trzeba dodawać, że plotła co jej kazano, nie rozumiejąc sensu wypowiadanych słów.

Mówiąc między nami, nie ona jedna wygłasza postulaty, których nie rozumie. W kraju też mamy taką kandydatkę na prezydentę wyplatającą banialuki. Nie wykluczone, że to ten sam wirus. Głupota bywa zaraźliwa i chociaż nie zabija, to ma moc zniewalającą. Nie bez powodu nasi wrogowie dbają o rozprzestrzenianie się głupoty na każdym dostępnym polu. Czy obecna panika związana z koronnym świrusem ma z tym coś wspólnego? Na pierwszy rzut oka niewiele. Ale może jest jednak jakieś wspólne drugie dno? Człowiek przestraszony często przestaje działać racjonalnie i staje się łatwym łupem.

Wracając do niedouczonej, ale za to sławnej nastolatki, trzeba przyznać, że niewątpliwie udowodniła ona nie tylko szkolnym kolegom, ale całemu światu wyższość głupoty nad rozumem.

Pozdrawiam i do następnej soboty,
Małgorzata Todd


Ad. Ludzie i kobiety 11/2019 (454)

Szanowna Pani Małgorzato

Zwykle, słowa zdradzają intencje, tych, którzy je wypowiadają (lub używają w piśmie) – zwłaszcza gdy czynią to nieświadomie. Dzieje się tak zarówno w przypadku polityków lub innych osób publicznych, jak i tzw. zwykłych ludzi. Ci ostatni, zapatrzeni w tych pierwszych, przyswajają bezkrytycznie określone sformułowania i niemal odruchowo je używają. Dobrym przykładem takiego odruchu jest posługiwanie się określeniem „ten kraj” zamiast „nasz kraj” w kontekście opisu lub ustosunkowania się do rozgrywających się w Polsce zdarzeń. Nie spotkałam się nigdy, podkreślam nigdy, by politycy z opozycji tzw. totalnej (nie wiem dlaczego to określenie do nich przylgnęło, bowiem krytyka rządzących w ich wykonaniu, ogranicza się jedynie do gorszenia się sejmowym gestem pani Joanny Lichockiej. Natomiast, ważne wydarzenia ustawodawcze budzące uzasadniony społeczny niepokój, zupełnie ich nie martwią i nie motywują do sprzeciwu) tudzież, sprzyjający im komentatorzy polityczni i dziennikarze, użyli choć raz określeń „nasz kraj”, „w naszym kraju” itp. Zawsze jest to „ten kraj” użyty w różnych przypadkach. Tym samym odruchowo manifestują swój stosunek do Polski i Polaków. Taki niby drobiazg, a jak wiele o nich mówi. I czy nie jest prawdą, że to nieświadome odruchy dobrze charakteryzują ludzi, a nie ich świadome ruchy?

Serdecznie Panią pozdrawiam – Ewa Działa-Szczepańczyk

POLECAM.....................................................................................................
.....................................................................................................


Małgorzata Todd zaprasza na łamy kolejnego wydania KABARETU INTERNETOWEGO, gdzie możecie Państwo przeczytać i obejrzeć całość. A jest to wielka uczta dla ducha i kompendium wiedzy z wielu dziedzin życia, nie tylko POLITYKI: Apele, Petycje, Audiobooki, Ciekawe filmy na You Tube, Gościnne występy, Kącik Muzyczny, Zaułek Sztuki, Ogłoszenia ITD…

21 marca 2020 r. | Nr 12/2020 (455)

Wersja do druku

Oleńka - 26.03.20 1:31
Ten wirus, ujawnił ludzkie postawy, moralność, a także zasady jakie przyjmują ludzie w okresie wielkiego niebezpieczeństwa. Dlatego uważam, że należy je ujawniać. Te ciche bohaterki i tych bohaterów, którzy świecą przykładem i ten margines z marginesu, który dostrzegł szansę na zaistnienie w medialnej komputerowej przestrzeni.
Takie przykłady odnalazłam na stronie naszepismo.pl które rozpoczęło akcję "Ku pokrzepieniu serc" chciałam przedstawić te z Polski i te z Zagranicy.
Margines z marginesu istnieje w każdym społeczeństwie. Niestety są i tacy, którzy, swoje dotychczasowe nicki czy też ksywki zastąpili imieniem wirusa, stając się jednocześnie medialnymi wirusami.
A oto jak zachowują się LUDZIE pisani z dużej litery!
Gubernator Luizjany, John Bel Edwards wraz z małżonką pościli i modlili się w intencji zakażonych koronawirusem. Katolicka para zachęcała też wszystkich mieszkańców stanu do włączenia się we wspólną modlitwę.

"W tym szczególnym czasie Wielkiego Postu, podczas którego skupiamy się poście i modlitwie, chciałbym oznajmić mieszkańcom Luizjany, że będę pościł jutro, w dniu 24 marca" - Edwards oznajmił w poniedziałek. Jednocześnie zachęcił do wspólnej modlitwy "o pocieszenie dla tych, którzy stracili bliskich w wyniku choroby COVID -19, o wyzdrowienie tych z wynikiem pozytywnym oraz, jeżeli jest taka Wola Boża - jak już widzieliśmy w przeszłości - o uzdrowienie Jego ludu i naszego kraju".

Edward, katolik został wybrany na swoje stanowisko w październiku 2019 r. Mimo przynależności do obozu Demokratów, wprowadził zakaz aborcji w momencie wykrycia bicia serca dziecka (ok. 6-8 tydzień ciąży).
"Pierwsza Dama i ja wierzymy w moc modlitwy i wiem, bazując na naszej chrześcijańskiej wierze, że w połączeniu z postem jest miła Bogu" - napisał na Twitterze.
Luizjana jest trzecim największym stanem z ilością zakażonych wirusem SARS - CoV - 2. Stwierdzono tam ponad 1100 przypadków zakażenia, a 35 osób zmarło. Tamtejszy metropolita, arcybiskup Gregory Aymond również został zakażony. Na terenie całego stanu obowiązuje bezwzględny zakaz wychodzenia z domu, wyłączając niezbędne zakupy, wyjście do lekarza czy konieczną pracę.
Wszystkim Czytelnikom opieki Bożej życzę!

Jacek Socha - 25.03.20 7:43
lUBOMIRZE, słuchaj facet...
Doszedłeś już do takiego stanu, że nienawiść twoja do kilku upatrzonych przez ciebie czytelników Kworum osiągnęla najwyższe szczyty, skąd jest tylko jedna droga - upadek w dół! Nie oczekuj więc, że przyzwoity człowiek będzie podzielał twoje "poglądy", bo ty nie masz żadnych poglądów - jesteś jedynie upierd...y trol. I tylko taki osobnik mógł napisać, że porównałem Benedykta (którego?) z Hitlerem. I tylko tak nieprzyzwoity facet mógł napisać, że za granicą odskakują na słowo POLAK na boki.
I to jest ten diabelski - bo już nie chocholi taniec - na który wybrałeś czas w czasie śmierci i globalnej plagi. Szczytem utraty twojej przyzwoitości jes list-komentarz do JK BeerScheva, który wcale nie jest piwem (Beer) marki Shewa, a Hnidusem zyjącym w USA i nazywa się (dr) Shiva Avvadurai i a teraz oczekujesz odpowiedzi - tak myślę - na ten donos. Z pewnością odpisze ci po polsku....
Pisanie skierowane do ciebie należy do bardzo brudnego zajęcia. Napiszę ci tylko, że pomimo klęski jaka nas m.innymi i Polaków spotkała - stan na wczoraj 24 marca to już zakażonych 901 osób i 10 osób nie żyje - to jednak warto być przyzwoitym Polakiem, ale ta wartość dla ciebie to raczej ostatnia wartość na jakiej by ci zależało. Sięgnij wzrokiem głęboko w swoje sumienie i właśnie ze względu na przyzwoitość większości czytelników Kworum, zamknij swój sępi dziób.
A jak ci teraz po Włochach, Hiszpanach czy Francuzach i Bawarii przypadła do gustu Szwecja to uchodź do swoich jak ten szwedzki barbarzyńca, uchodził spod Jasnej Góry. Przyjęli Michnika, to i przyjmą ciebie. Jako spec od technologi będziesz tam przykręcał śrubki w starych samochodach marki Volvo.

Lubomir - 24.03.20 16:08
Jacku Socho, to dzięki takim ziejącym nienawiścią, tak często zagranicą na słowo: Polak - ludzie odskakują na boki! Przeraża twoje ograniczenie umysłowe. Mylisz papieża Benedykta z Hitlerem, tak powiem w skrócie. Pociesz się, że masz tutaj swoich braci w nienawiści! Co ma wspólnego obecny król Szwecji ze sprawcami Potopu czy z ubecją? Uszyj, albo zrób sobie maskę a nie udaj filozofa i znawcy Szwecji, nieszczęśniku! Zdajesz sobie sprawę ze sprawności technologicznej Szwedów? Wolałbym współpracować ze Szwecją na płaszczyźnie technologicznej, niż kłócić się o historię. Historię należy znać, ale nie należy nią zastępować teraźniejszości i przyszłości!

Jacek Socha - 24.03.20 3:04
W związku z tytułem "Epidemia głupoty", wśród innych głupawych komentarzy na tema plagi wirusa, mądry komentarz Pana Arona, zaświecił światełko w ponurym tunelu, na znak, że jeszcze nie wszyscy zgłupieli, że są jeszcze inteligentni ludzie (na Kworum), którzy nie stali się ofiarami Trolowirusa.

W moim poprzednim wpisie starałem się być obiektywny i umiarkowany w stosunku do osobników, którzy wykorzystali Nieszczęście do popisów wirtualnych, wykorzystując do tego kłamstwo i bufonadę, którą zainfekowali to medium, a które wydawało mi się, że obroni się przed takim trolowaniem, które zabija prawdę i ludzką godność w czasie trageii!
W czasie kiedy ludzie oczekują mądrego i współczującego słowa.
I w ten czas ZDRADY!!!! Bo jak inaczej zrozumieć wpis Lubomira, który praktykując mowę-trawę, zaprasza króla tej współczesnej barbarii w granice mojej Ojczyzny. Ale jest na tyle cwany, że pisząc "Witamy !!!" chowa się pod śliskim kamieniem i nie ma odwagi powiedzieć: Witam - ja Lubomir!"
Nie znając historii - a zajmując się tylko prowokacją, popełnia zdradę wobec mojego Kraju jak kiedyś ZDRAJCY ofiarujący Karolowi X Gustawowi polską koronę w zamian za srebrniki, jakie spadną ze stołu tego króla- barbarzyńcy.
Właśnie dzięki takim zdrajcom Karol X i jego żołnierze łupili wszystko, rzucili się na Polskę jak wygłodniałe zwierzę. Nawet jak piszą historycy wprowadzali do Zamku konie, i inną zwierzynę wypełniając komnaty gnojem i smrodem odchodów szwedzkich żołnierzy. Rabowali wszystko, WSZYSTKO! Lista jest tak długa, że nie sposób tego wymienić.
Ale jeśli Lubomir zaprasza szwedzkiego króla to niech we własnym imieniu go zaprasza! I niech ten król zabierze z sobą Stefana Michnika aby obydwaj doczekali się sprawiedliwości za krzywdy jakie od nich doznała Polska. Niech wpierw przejdą długą kwarantanne - izolację, i dopiero po tym niech Lubomir zabierze ich do swojej rezydencji. I niech Lubomir w swojej ciemnicy domaga się oddania Polsce, te skarby, które nam Szwedzi zrabowali. A od żyda Stefana Michnika, dobrowolnego wejscia do więzienia - jako karę za zbrodnie na niewinnych Polakach. I niech ten Lubomir przypomni Karolowi XVI o tych brązowych lwach zrabowanych z Zamku Królewskiego, zdobiące do dzisiaj ten nieludzki Parlament szwedzkiej barbarii!!!

Aaron Waxmann - 22.03.20 14:03
Niechcący czy przy okazji pani Małgorzata zrobiła niezłą reklamę opisywanej dziewczynce ze Szwecji. Najlepsza metodą oddziaływania na niedouczone podrostki jest zamilczenie ich.
Szwecja idzie z postępem i w awangardzie socjalizmu i komunizmu. Z prężnego państwa kapitalistycznego stała się państwem socjalistycznym o różnych wydatkach socjalnych dla różnych nierobów, "zboków", nachodźców szczególnie muzułmańskich. Rodziny szwedzkie zamiast dzieci mają często po dwa psy i 4 koty i pokazują jacy oni są opiekuńczy wobec zwierząt. Panna Greta jak dorośnie prawdopodobnie zostanie premierem Szwecji. Odbieranie dzieci rodzicom stało się obowiązującym prawem w tym państwie.

Jakie perspektywy dla Szwecji? Szariat i islamizacja z uwagi na zanik chrześcijaństwa (Szwecja jest protestancka). Przybywający do Szwecji tzw. uchodźcy muzułmańscy dorabiają się licznego potomstwa najczęściej 4, 5 lub 6-iorga i więcej dzieci.
Potem już będzie tylko Allah Akbar! Śmierć niewiernym!

Lubomir - 22.03.20 9:14
Chyba niezbyt dobrze dzieje się w państwie szwedzkim. Alfred Nobel łapie się pewnie za głowę - w swoim grobie, z powodu nominowanych ostatnio do nagród, a król Karol XVI Gustaw - myśli chyba, gdzie by tutaj schować się ze wstydu, mając takich obywateli, jak Grecia Psotnica. Pewnie chętnie zamieniłby się miejscami - z Zygmuntem III Wazą. W końcu w Polsce dewianci znaczą bardzo niewiele i nie słychać, żeby po miastach ktoś usiłował wprowadzać prawo szariatu, i póki co, nikt nie zamierza robić nowej religii z koroniastego wirusa. Gdzie Bóg jest na swoim miejscu, wszystko jest na miejscu właściwym. Chciałoby się powiedzieć szwedzkiemu monarsze: Witaj w domu! Czekamy na Jego Wysokość! Potrzebujemy korony króla a nie korony wirusa!

Wszystkich komentarzy: (6)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

27 Listopada 1875 roku
Urodził się Władysław Orkan, polski pisarz (zm. 1930)


27 Listopada 1953 roku
Urodziła się Edyta Geppert, piosenkarka, (Jaka róża, taki cierń, Kocham cię życie)


Zobacz więcej