Środa 30 Września 2020r. - 274 dz. roku,  Imieniny: Geraldy, Honoriusza, Wery

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 26.03.20 - 12:03     Czytano: [976]

Perfidna gra


Polska jest, jak się wydaje, jedynym krajem w Europie, kiedy to rządzący muszą walczyć nie tylko z koronawirusem, ale i z cyniczną opozycją, dla której nie ma żadnych świętości w bitwie o utracone przed 5. laty koryto. I niby człowiek powinien się już przyzwyczaić, bo przez te lata byliśmy często świadkami wielu absurdalnych wydarzeń totalniaków, to ciągle ma nadzieję, że kolejnych granic PO nie przekroczy.
I niestety ciągle ta nadzieja z hukiem pryska jak bańka mydlana, kiedy to puste intelektualnie ugrupowanie wymyśla coś, co mogło nam się do tej pory jedynie przyśnić. Tak jest i tym razem, ale z małym wyjątkiem, totalna opozycja zmieniła swój garnitur osobowy, dokooptowała sejmowych debiutantów nazywających się Konfederacja. Egzotyczna to koalicja, ale cóż, jak widać chora nienawiść do PiS-u potrafi połączyć nawet ogień z wodą.

Rząd, prezydent, lekarze, ratownicy, pielęgniarki, instytucje sanitarne, panie w sklepach spożywczych i aptekach dwoją się i troją, aby Polacy w miarę jak najłagodniej przeszli tę zarazę, która ogarnęła swym zasięgiem już cały świat. Teraz, z perspektywy czasu, porównując inne kraje, możemy stwierdzić, że działania polskiego rządu były adekwatne do sytuacji. Wczesna reakcja i rygorystyczne procedury spowodowały, że medycy panują, (jak na razie) nad sytuacją. Szczegóły znamy z mediów, które całą dobę podają aktualne wiadomości, więc nie będę tego raz jeszcze powtarzał. Mnie nurtuje inny problem, który nie powinien w tak dramatycznej sytuacji w ogóle zaistnieć.

Totalna opozycja niestety próbuje zbić kapitał na koronawirusie, co jest już samo w sobie obrzydliwe. Zamiast włączyć się do pomocy jak np. marszałek Karczewski, szydzą i kłamią. Pierwszym hejtowym jest były „król Europy” mściwy Donald Tusk, który siedząc na kwarantannie w Brukseli wydala z siebie na Twitterze coraz to bardziej perfidne kawałki na rząd i Jarosława Kaczyńskiego. Następnie włącza się reszta totalniaków, a pomysłów im nie brakuje. Kilkanaście dni temu np., jak donosi prasa, spotkali się platformiani prezydenci miast i ustalili jak przywalić rządowi. Efekty poznaliśmy niedawno, kiedy to ograniczono drastycznie kursowanie komunikacji miejskiej, czym spowodowano tłok w pojazdach a wcześniej nie zwolniono z opłat kierowców za parkowanie. Ci nieudolni prezydenci cały czas jęczą, że nie mają pieniędzy i domagają się pomocy od rządu (jeszcze brzmi w uszach, choć minęło już wiele lat zawodzenie ministra bez peselu: „Piniendzy nie ma i nie będzie”)… Są też tacy, którzy uciekają na L4, podobno z przepracowania, żądają już teraz przesunięcia wyborów prezydenckich ze względu na bezpieczeństwo a nie zgadzają się na zdalną pracę polskiego parlamentu. Możliwe, że potrzebują więcej czasu by wymienić Małgorzatę Kidawę-Błońską na kogoś innego, z uwagi na liczne wpadki, kompromitacje i brak kompetencji (sama przyznała, że na ekonomii się nie zna). Ostatnio np. pomyliła respiratory z inspiratorem, rzekła również, że dla niej ważniejsza jest Konstytucja niż życie ludzkie.

Totalni, jak już wspomniałem, również nie zgodzili się na posiedzenie Sejmu, które ze względu na bezpieczeństwo państwa powinno obradować zdalnie przez Internet, co więcej, taka możliwość została już przygotowana przez odpowiednie służby. Z kolei w PE wyrazili na to zgodę. Dlatego patrząc na to wszystko z góry można stwierdzić, że nie ma w tych poczynaniach opozycji totalnej zdrowej logiki, bo nie może jej być. Jest tylko jeden cel, wywołać panikę, chaos i przejąć ster. Dorwać się do władzy, bo tam są spore pieniądze, zgromadzone przez ostatnie 4 lata przez dobrze funkcjonujący prawicowy rząd.

Tak wygląda ich perfidna gra, ci ludzie nie mogą znieść, że polska gospodarka dobrze funkcjonuje, że starcza pieniędzy na wszystko, że ludzie są zadowoleni, że w sondażach rządzący pną się w górę, że jesteśmy już liczącym się w świecie państwem. I teraz, kiedy niespodziewanie z powodu pandemii grozi nam spowolnienie, oni chcą przyspieszyć swym działaniem kryzys. Chcą aby w Polsce było więcej ofiar tylko dlatego, żeby móc powiedzieć, że rząd sobie nie radzi. (Słynna już wypowiedź żony posła Brejzy: Mamy 452 przypadki koronawirusa. Na koniec tyg. miał być wynik 4-cyfr. i wykładniczy wzrost. Dlaczego nie słyszę, że odnosimy spektakuarny sukces?Dlaczego w odpowiedzi mamy stan epidemii? Rządzą nami ludzie, którzy nie potrafią nawet zdiagnozować sytuacji, a co dopiero wyleczyć.)
Boję się nawet myśleć, co by było, gdyby akurat teraz, w tym bardzo trudnym czasie rządziła PO. Bogu dziękować, że tak nie jest.
Przychodzi mi też na myśl takie oto drastyczne stwierdzenie, że gdyby nie daj Boże wybuchła wojna, ci ludzie przeszliby na stronę wroga. Być może przeholowałem w mych rozmyślaniach, ale z drugiej strony, biorąc pod uwagę ostatnie 10 lat byłoby to bardzo prawdopodobne.

Z natury jestem optymistą, zawsze szukam pozytywów, dlatego chcę pozostać mimo wszystko w nadziei, że przejdziemy przez ten trudny czas, może nie suchą stopą, ale tylko zmoczeni do kolan i będziemy mogli szybko się osuszyć i odrobić straty. A totalni z PO i Konfederacji nie zdołają nigdy przejąć władzę w naszym pięknym kraju, bo po prostu Polacy nigdy na to nie pozwolą, zdrady się nie wybacza.

.......

Zbigniew Skowroński
Rys. Artur Żukow

Wersja do druku

Lubomir - 05.04.20 15:35
Obcy lobbyści często zachowują się dziwacznie. Pan Gowin deklarował w Izraelu, że jest strategicznym sojusznikiem Izraela a Żydów uważa za starszych braci w wierze. To ładny gest. Jednak żyjąc pomiędzy Niemcami a Rosją, warto pamiętać o sojusznikach w pobliżu, o państwach Trójmorza i o Czechach, jako tych, od których przyjęliśmy wiarę chrześcijańską. Abstrakcyjne sojusze dają nam naprawdę niewiele. Z państwami Trójmorza łączą nas wspólne przeżycia. Łączą nas czasy okupacji i prześladowań przez sąsiadujących z nami gigantów. To z naszymi bliskimi musimy tworzyć zabezpieczenia na przyszłość. Bliski Wschód nas nie obroni. Jest bliski jedynie z nazwy. Państwa tamtego regionu nie uczestniczą w żadnych paktach wojskowych, ani gospodarczych projektach.

Lubomir - 05.04.20 11:08
Wybory w Wolnym Państwie Bawarskim nikomu nie przeszkadzały. Czyżby te przepisy o kordonach sanitarnych i inspekcji, czy wręcz policji sanitarnej były tylko dla Polaków? Politykę strachu, znamy już z czasów niemieckiej obecności w Polsce!

MariaN - 05.04.20 9:38
Teraz po wybryku Gowina juz jasne jest ze totalsi cyniczni zdrajcy z platformy zsl i lewactwa kontynuują pucz zapoczatkowany prawie 5 lat temu, odslonili sie maxymalnie. Mieli do wyboru albo przedlużamy kadencje prez. Dudy o 2 lata i zmieniamy razem konstytucję albo zgadzamy sie na wybory 10 maja korespondencyjne. Ani to ani to. Rząd pyta do kiedy chcecie przełożyć wybory, nie odpowiadaja. Wprowadzic stan wyjątkowy przełożyć i koniec. Nie chcą słuchać, że jest już prawo, które sami wprowadzili 12 lat temu na świńską grypę na epidemię. Cyniczni gracze, teraz kiedy caly świat skonsolidował siły i dziala razem, budki, kidawy kosiniaki biedronie i winnickie ryją pod rządzącymi chcą wywołać chaos i wywrocić stolik. Na to powinien być paragraf. Orban ogłosił stan wyjątkowy to go potępił ryży i chce Węgry wyrzucić z koalicji unijnej a jednocześnie domaga sie od Polski żeby ta również oglosiła taki stan. Paranoja tych cymbałów. Oni stracili już dawno poczucie rzeczywistosci, zachowują sie jak gnoje w piaskownicy. Prawica będzie rzadziła w Polsce jeszcze kilka kadencji, nie może być inaczej, z taką łopozycją nie może być inaczej. jedyna rada dla rządzących to robić swoje i nagłasniać wszedzie, na cały swiat indolencję i głupotę platformianych gnojków.

Lubomir - 04.04.20 21:27
Dobrze, że jesteśmy często prostoduszni i mamy wiarę dzieci. Jednak te cechy często wykorzystywane są przez amoralnych i cynicznych światowych graczy, mistrzów bluffu. Coraz częściej można przeczytać, że w materiałach telewizyjnych, na temat szalonego wirusowego patogenu - były wykorzystywane nagrania pochówku... wyrzuconych przez morze Afrykańczyków. Ponoć w każdej bajce jest trochę prawdy. Nie wszystko, z czym nie zgadza się jakaś pani czy pan, musi być fake newsem. Centrum światowej mody bardzo komuś przeszkadzało. Przeszkadzały komuś także Włochy, jako turystyczny gigant. Trzeba obserwować wszystkie światowe giełdy. Która pójdzie w górę, po wirusowym zawirowaniu, z pewnością to ona nakręca wirusową koniunkturę. Myślę, że raczej nie chodzi o giełdę w Szanghaju.

Monika Wiench - 04.04.20 1:12
Rece opadają. Popatrz kolego sobie na www.worldometers.info gdzie co kilka godzin są aktualne informacje o sytuacji na ŚWIECIE, nie tylko w Polsce. Ale chyba nic ci nie pomoże w zrozumieniu sytuacji. Zaprzeczanie rzeczywistości tez jest jakims mechanizmem obronnym. A może idź dziś do szpitala na oddział zakaźny? Przekonasz sie wtedy jak w Polsce rząd "wyolbrzymia" problem i jak "straszy". A może zamiast krytykować sam coś tam zrobisz dla śmiertelnie chorych ludzi?

Aaron Waxmann - 03.04.20 20:50
Szanowna pani nadal 0 (zero) poważnych argumentów. To jakiś bełkot ze strony szanownej pani.
Ten rzekomy wirus to raczej "świrus i ściema". Rząd poddał się niewytłumaczalnej panice i psychozie strachu albo sam celowo ta psychozę i panikę podsyca.
Rządzący we Włoszech lewicowy rząd socjalistów z komunistami sieje propagandę, że we Włoszech na wirusa koronowego zmarło ponad 3 tys. Włochów. Jednak na stronie włoskiego towarzystwa wakcynologów (wirusologów), szef tej organizacji włoski profesor pisze, że we Włoszech na wirusa nie zmarł ani jeden obywatel tego kraju. Komu wierzyć? komunistom czy lekarzom włoskim?
Ja wierzę włoskim lekarzom. We Włoszech obecnie umiera statystycznie tyle samo osób co w poprzednich latach.

Rząd w Polsce a za nim media nie powinny straszyć obywateli nieistniejącym zagrożeniem dla wszystkich.
Powinno poddać się szczególnej ochronie tylko osoby starsze powyżej 60 roku życia z uwagi na ich obniżoną odporność organizmu ze względu na ich wiek. Tą odporność organizmu osób starszych można podnieść szczególnie na wiosnę każdego roku poprzez ukierunkowaną opiekę medyczną dla osób starszych. Rząd brnie w złym kierunku zmuszając zdrowych ludzi do nieuzasadnionego zamknięcia ich w domach.
Wirus jednak nie jest jednak najgorszy. Najgorszy będzie krach gospodarek krajów, które uwierzyły w propagandę.
Gołym okiem wida, że ten szykowany krach gospodarczy jest dokładnie sterowany przez "banksterów".
Czy Polska wyjdzie na tym jak Zabłocki na Mydle?

Szwedzi i Białorusini nie ulegli ogólnoświatowej propagandzie i w tych krajach nie stwierdzono nic nadzwyczajnego. Ludzie umierają w tych krajach w liczbie zbliżonej do lat poprzednich. Oni mówią, że szkoda wydawać pieniędzy na jakieś tam niesprawdzone testy. Nie ma tam również paniki ani propagandy psychozy wytwarzanej przez media. Jest normalnie tak jak było i będzie mówią Szwedzi. Jedni rodzą się drudzy umierają. Nikt nie zamyka granic, do Szwecji i Białorusi można przyjechać , na pewno nie wsadzą do izolatki.
Posłuchajcie tutaj (szanowna pani Wiench również):

https://www.youtube.com/watch?v=RKjqhUoiTRM

Monika Wiwnxh - 01.04.20 11:48
Panie Konfederato,
Niech sie Pan przestanie wygłupiać. Ludzie umierają z powodu epidemii, rząd PiS robi co może, a Pana lider - niejaki Winnicki krytykuje konieczne decyzje, bo jego zdaniem nie tedy droga. Pan dywaguje na tematy znaczne mniej teraz istotne z uporem maniaka.
Pomóżcie zamiast krytykować, dajcie choć jeden pomysł, aby ułatwić sytuacje ludzi, którzy stoją na pierwszej linii walki z epidemia. Wam tylko marzenie o wladzy w głowach. Konfederaci, opozycjoniści, mądrale z Bożej łaski.
Nigdzie na świecie opozycja w tych dniach tak sie nie zachowuje. To oburzające, niehumanitarne i niegodne. Jestem wstrząśnięta postawa Winnickiego i ani jacyś zydzi, ani inne sprawy nie interesują mnie tak jak ta, aby Kraj wyszedł obronna reka z katastrofy. Jak Wy chcecie bronić Polski, patrioci podobno? Rzucając stale kłody pod nogi rządzącym? Glosujac zawsze tak samo jak zdradzieckie mordy? Stojąc po tej samej stronie? Bo dla Was im gorzej, tym lepiej. Niech mnie Pan nie wkurza - mówiąc waszym językiem.

W.Kubicki - 31.03.20 21:48
Ten pan Michalkiewicz powinien wreszcie sam siebie dobrze zauważyć! Jak do
tej pory- może zupełnie zatracić opinię w oczach rozważnych Polaków! NO,ALE,
CO WIDAĆ jest prawie zupełnie zagubiony w rozeznaniu obecnej polskiej sytuacji albo jest takim sobie zagubionym Polakiem!

Konfederata - 31.03.20 10:00
Czy szp. Wiench posiada zdolność percepcji?

I znowu brak merytorycznych argumentów ze strony szp. Wiench, która ma pretensje o ortografię a nie ma argumentów co do meritum wymiany poglądów w kwestii jn. Coś w rodzaju "a u was biją murzynów".

Żeby dać sobie spokój z p. Wiench zapytam Ją o kwestię podstawową dla państwa i narodu polskiego.

Kto prowadził tajne negocjacje z "eskimosami" w sprawie wypłacenia tym "eskimosom" 300 mld. $ za tzw mienie bezspadkowe, do którego mienia nie mają oni jakiegokolwiek prawa? Jest to próba rabunku polskiego mienia.
W tym celu obecnie sprawujący władzę, poprzez Ministerstwo Spraw Zagranicznych sporządziło notatkę dotyczącą kwestii jw., która to notatka przedostała się do mediów. No i wydało się co knują "wybrańcy narodu".

http://michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=4464
Cytat:
"...Ujawnienie notatki z rozmowy pana ambasadora Jacka Chodorowicza, pełnomocnika ministra spraw zagranicznych RP z panem Thomasem K. Yazdgerdim, specjalnym wysłannikiem Departamentu Stanu USA i przewodniczącym delegacji USA w IHRA (International Holocaust Remembrance Alliance), wywołało spory rezonans w opinii publicznej. Tymczasem z notatki wynika, że rozmowa, jaka odbyła się 25 października ub. roku nie była bynajmniej pierwszym takim spotkaniem....

...Ponieważ "nie jest światło, by pod korcem stało", tedy publikuję pełną treść notatki sporządzonej przez pana ambasadora Jacka Chodorowicza. Została ona sporządzona 29 października ub. roku. Została ona rozesłana do licznych osobistości w państwie, co oznacza, że były one zainteresowanej jej otrzymaniem i - po drugie - że były świadome sytuacji tam opisanych.
Ze strony polskiej notatkę otrzymał pan minister SZ Jacek Czaputowicz, pan marszałek Adam Bielan, pan minister M. Dworczyk, pan min. W Kolarski, pan min. J. Sellin, pan min. P. Jaki,, pan min. Szczęch, pan dyrektor M. Korowajczyk z KPRM, pan dyr. A Rudnicki z MSWiA oraz pani dyr. A. Dałkowska z Ministerstwa Sprawiedliwości. Ponadto notatka została przekazana "Clarisem szyfrowanym" do Ambasady RP w Tel Awiwie oraz do Ambasady RP w Waszyngtonie...." Koniec cytatu.

Szanowna pani Wiench, którego to rządu i której partii przedstawiciele,
jak widać z cytatu, prowadzili i kto wie czy nadal nie prowadzą dalej tajnych negocjacji mających na celu rabunek Polski na 300 mld $?

Szp. Wiench, to nie jest również antysemityzm. Niech pani nie celuje do mnie kałasznikowem antysemityzmu. Bardzo boję się.

"... póki my żyjemy. Co nam obca przemoc wzięła...."

Ja - 30.03.20 13:05
Szkoda, że pod tak rzeczowym artykuem i to Redaktora Kworum ta para uprawia sobie strzyżono - golono.
Wart Pac pałaca, a pałac Pałaca... Jedno warte drugiego!

Monika Wiench - 29.03.20 23:28
Panie Konfederato - przecież Pan nawet nie zna ortografii, to o polityce mam z Panem dyskutować? Na dodatek z kimś, komu brakuje cywilnej odwagi, aby publicznie przedstawić swoje imie i nazwisko, i ukrywa sie pod pseudonimem?
Wstyd.

Karol - 29.03.20 21:56
Już zamieszczam swoją opinię,
Na miejscu Konfederatów domagałbym się teraz wprowadzenia dziedziczenia składek zusowskich. Wyobraźmy sobie taką sytuację: umiera sześćdziesięciolatek, czterdzieści lat odprowadzał składki i jego rodzina zostaje z nich okradziona przez państwo.

JK BeerSheva - 29.03.20 15:03
Co to jest PLURALIZM?
Odpowiedź: w życiu społecznym jest to taka sytuacja w funkcjonowaniu państwa lub innej organizacji, gdy różne grupy mają prawo wyrażać swoje interesy, w tym zwłaszcza mieć udział w sprawowaniu władzy. Pluralizm zakłada poszanowanie zróżnicowań społecznych i kulturowych i uznanie równości poglądów. Jest to również dopuszczalność różnych poglądów i działań w granicach dopuszczalnych prawem m.in. wolność słowa w kwestiach wyrażania swoich opinii.
Korzystajmy więc z zasady pluralizmu i wyrażajmy bez cenzury swoje opinie.

- MICHALKIEWICZ OSTRZEGA!
RZĄDY PIS-u mogą DOPROWADZIĆ NAS DO TRAGEDII!
Stanisław Michalkiewicz odpowiada na pytania publiczności o rządy tzw. "dobrej zmiany" na wykładzie zorganizowanym przez TV Polonia Christiana!

Wykładu można posłuchać na portalu YouTube pod adresem jn:

https://www.youtube.com/watch?v=N7rzlhTi__U

Konfederata - 29.03.20 12:22
@M. Wiench. No, wybrała sobie pani autorytet. "Ziomal" pracuje w reżimowych mediach i głosi propagandę sprawujących władzę. W przeciwnym wypadku wyleciałby z tych mediów na buzię. Prosiłem sz.p. o merytoryczne argumenty, których szanowna pani nie przedstawiła zasłaniając się tzw. "autorytetem" tabloidów.

Nic nie ujmując panu Ziemkiewiczowi mogę tylko stwierdzić, że jest umiarkowanym lewicowcem zamiast tym, czym mówi, że jest. Rządzący obecnego konglomeratu partii też mówią, że są prawicowi a po ich politycznych i socjalnych decyzjach widać, że niedaleko im do przedwojennej sanacji i partii socjalistycznych.
Dlaczego nie przystąpił Ziomal (jestem pejsem jak sam o sobie mówi) do kONFEDERACJI JEŻELI JEST PRAWICOWCEM, narodowcem? Jest również, jak sam przyznał się "eskimosem" a z tego wynika, że on może budować nową Polskę ale "eskimoską". I tu drogi Konfederacji z Ziemkiewiczem rozchodzą się.
Poglądy Ziemkiewicza a realizm i prawicowość Konfederacji to dwie różne kwestie.

Niech pani spojrzy pani Wiench na tezy programowe Konfederacji, które przedstawiłem w poprzednim poście. Proszę odnieść się do tych tez i napisać wszystkim kworumowiczom, która z tych tez programowych jest dla pani antypolska czy antywolnościowa. Zasłanianie się autorytetami z mediów świadczy tylko o braku jakiejkolwiek merytorycznej opinii krytycznej wobec Konfederacji, której nikt pani nie odmawia. Proszę zdobyć się na taką samodzielna ocenę. Koniecznie merytoryczną w odniesieniu do przedstawionych tez.

Oczekuję od pani tej merytorycznej oceny programu Konfederacji zamiast wyrażania fałszywych tez nie popartych indywidualną i spójną krytyką, opartą na faktach i głoszonymi przez Konfederację polityką .

Na koniec jako rodzynek na "otrzeźwienie" w postaci cytatu z felietonu Stanisława Michalkiewicza:

"...Cały czas to samo, to znaczy - awangarda komunistycznej rewolucji, w której z kolei niepodobna nie zauważyć dominacji żydokomuny. Ona już i dawniej pochylała się z gospodarską troską nad rozmaitymi aspektami życia społecznego,...

...Ale polityka, to tylko jeden aspekt komunistycznej rewolucji. Drugim segmentem jest gospodarka. Tutaj przyszłość rysuje się jeszcze wyraźniej. Już teraz rządy skwapliwie wykorzystują epidemię, by całą gospodarkę i wszystkie jej segmenty sobie podporządkować, a wygląda na to, że po ustaniu epidemii już tak zostanie. Pierwszym powodem będzie to, że prywatne firmy zostaną uzależnione od rządu w stopniu jeszcze większym, niż to miało miejsce w Rzeszy Niemieckiej, kiedy to pod pretekstem wojny państwo całkowicie podporządkowało sobie prywatne przedsiębiorstwa - co bardzo dokładnie opisał w swoich wspomnieniach Albert Speer.

...Wszyscy zaniosą swoje uprawnienia właścicielskie rządowi w zębach i będą szczęśliwi, jeśli w jego imieniu jakiś urzędnik "jednym ruchem ręki z państwem mu da zaślubiny". Bo biurokracja nie tylko nie zniknie, tylko rozrośnie się do rozmiarów wcześniej nie notowanych. Po pierwsze dlatego, że rządzące gangi będą musiały jakoś wyżywić swoich sympatyków i militantów, więc porozdają im kolejne okruszki władzy, żeby mogli sobie "podziubać" i w ten sposób się wyżywić.

Po drugie dlatego, że przedsiębiorczość prywatna zostanie całkowicie zlikwidowana de facto, bo istnienie każdej firmy zostanie całkowicie uzależnione od rządu i jego przychylności. W ten sposób zrealizowany zostanie kolejny cel rewolucji komunistycznej w postaci likwidacji znienawidzonej własności prywatnej i wprowadzenie w jej miejsce nie własności kolektywnej jeśli nie de iure, to przynajmniej - de facto."

Monika Wiench - 28.03.20 22:33
I jeszcze jeden cytat:

...uważam siebie za narodowca, czuję się b.blisko emocjonalnie związany z polskimi kibicami, z polskim ruchem narodowym i z polskimi patriotami.

Nie atakuję nigdy narodowców, atakuję wyłącznie grono cyników, które przypałętało się do RN, mimo że nie reprezentuje sobą niczego. Konfederacja była bardzo dobrym pomysłem. Niestety - podczas obecnego kryzysu Konfederacja popycha poglądy infantylne, bez spojrzenia na realia i na fakty, bez jakiejkolwiek weryfikacji...- koniec cytatu.

Monika Wiench - 28.03.20 21:20
Odpisze fanatycznemu Konfederacie przytaczając ostatni komentarz publicysty Rafała Ziemkiewicza, cyt: nie wiem czy cała Konfederacja to idioci, czy kanalie.
Źródło - www.dorzeczy.pl
Ja tez nie wiem czy cała, ale z pewnością większość. Dyskusja z fanatykami nigdy nie jest możliwa.

Konfederata - 28.03.20 17:56
Pani M. Wiench polecam pilne dokształcanie się na temat programu wyborczego Konfederacji Wolność i Niepodległość dla Polski, przygotowanego przez komitet wyborczy kandydata w wyborach prezydenckich Krzysztofa Bosaka.
Szanowna Pani skąd ta dezaprobata dla Konfederacji?
Proszę przedstawić merytoryczne argumenty przeciw.
Konfederacja ma najlepszy program dla Polski i Polaków!
Polecam zapoznać się z wystąpieniami posłów Konfederacji w Sejmie oraz zobaczyć i wysłuchać nagrań filmowych Konfederacji i osobno członków na YouTube. To patrioci, wolnościowcy.
Program wyborczy:

X POLSKA NIEPODLEGŁA I SUWERENNA
Niepodległość i suwerenność są w dzisiejszych czasach wartościami, których trzeba bronić na wielu polach. Jesteśmy poddawani presji, aby kolejne kompetencje państwa polskiego oddawać Unii Europejskiej. Mocarstwa takie jak Stany Zjednoczone, Niemcy czy Rosja usiłują wymuszać na Polsce i innych państwach korzystne dla siebie decyzje polityczne. Naszą suwerenność ekonomiczną ograniczają potężne międzynarodowe korporacje, które unikają płacenia w Polsce podatków i usiłują narzucać rządom własne reguły.
Jako Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej chcę przede wszystkim wykonywać odpowiedzialne zadanie strażnika polskiej niepodległości i suwerenności. Będę asertywnie bronił interesu narodowego i gospodarczego Polski na forum międzynarodowym. Powstrzymam słabych, pozbawionych kręgosłupa moralnego polityków z układu okrągłostołowego (PiS-PO-Lewica-PSL) w ich dążeniu do rozmontowania polskiej państwowości.

X WOLNOŚĆ GOSPODARCZA I NISKIE PODATKI
Wolność gospodarcza jest drogą do tego, by Polacy byli aktywnymi i zamożnymi ludźmi, a Polska silnym i bogatym krajem. Ważnym celem mojej prezydentury będzie uwolnienie drzemiącego w Polakach potencjału, obecnie duszonego podatkami i biurokracją.
Moją pierwszą deklaracją jako kandydata na Prezydenta było zobowiązanie do niepodnoszenia i nienakładania na Polaków żadnych nowych podatków. Zobowiązuję się także do podniesienia kwoty wolnej od podatku, aby więcej pieniędzy zostawało w portfelach pracowników. Ograniczę samowolę urzędników i zadbam o usunięcie z prawa absurdów, które dzisiaj utrudniają przedsiębiorcom rozwijanie swoich firm.

X SILNA ARMIA
Na arenie międzynarodowej bezpieczeństwo państwa znaczy tylko tyle, ile znaczą jego siły zbrojne. Polska przeznacza obecnie na obronność niewiele mniej pieniędzy niż na przykład Iran czy Izrael, a nasze Siły Zbrojne znajdują się mimo to w opłakanym stanie. Ogromne pieniądze są marnotrawione na zbędne, pokazowe wydatki i nieudane projekty.
Jako głowa państwa nie zapomnę o niesłychanie ważnym zadaniu zwierzchnika Sił Zbrojnych. Będę dążył do tego, by zmodernizować polską armię i przywrócić jej zasłużony prestiż. Nie pozwolę na to, by nasi żołnierze byli narzędziem w rękach obcych mocarstw. Jedynym zadaniem polskich Sił Zbrojnych ma być obrona terytorium Polski i jej mieszkańców.

X NAPRAWA SYSTEMU OCHRONY ZDROWIA
System ochrony zdrowia stoi przed ogromnymi wyzwaniami. Niedofinansowanie, fatalna organizacja i braki kadrowe to problemy, które przy braku reform będą się tylko pogłębiać w miarę starzenia się społeczeństwa. Jako głowa państwa będę dążył do wypracowania narodowego programu reformy systemu ochrony zdrowia, ponad partyjnymi podziałami i przy udziale ekspertów...

X OBRONA TRADYCYJNEJ RODZINY I WARTOŚCI
Polska jest jednym z ostatnich bastionów zdrowego rozsądku i chrześcijańskich wartości. Europejska lewica od wielu lat toczy wojnę cywilizacyjną przeciwko tradycyjnej, konserwatywnej rodzinie i przeciwko wspólnocie narodowej. Ich bronią jest demoralizowanie dzieci, wprowadzanie terroru politycznej poprawności i atakowanie Kościoła. Tymczasem obecny rząd i prezydent - mimo że przedstawiają się jako katolicy i konserwatyści - nie robią nic.
Od wielu lat jako narodowiec i konserwatysta działam w obronie tradycyjnych wartości. Jako Prezydent doprowadzę do pełnej ochrony życia nienarodzonego, powstrzymania nachalnej propagandy LGBT i ochronienia dzieci przed samozwańczymi seksedukatorami.

X OCHRONA ŚRODOWISKA I POLSKICH ZASOBÓW NATURALNYCH
X ZAKOŃCZENIE SPORÓW O SĄDOWNICTWO
X ODRZUCENIE ROSZCZEŃ ŻYDOWSKICH

Karol - 27.03.20 20:18
Wątpię by Konfederacja była założona przez obce służby, mamy taki polski wybryk polskich demokratycznych "polityków" i ja to popieram. Polscy demokratyczni "politycy" uczą się polityki w gronie światowej obcej agentury i nawet im to wychodzi. Sprzeciwili się bezterminowemu nadaniu rządowi szczególnych poza demokratycznych uprawnień i to też popieram. Widać, że nasi POLSCY nieopierzeni politycy mają właściwe przeczucia.
Kiedyś w Austrii za czasów tzw. I WŚ austriacki parlament nadał szczególne uprawnienia, bezterminowo, rządowi co potem wykorzystywał kanclerz Engelbert Dollfuß. Pomysły miał dobre ale wykrwawił się postrzelony przez Ottona Planettę. Przeważnie tak kończą prymusi mający tylko wpojoną szkolną wiedzę.
Nie tak dawno do ustawy o rybołóstwie wpiasno nam przepisy ograniczające interes publiczny tzw. ACTA. Tylko przypadek sprawił, że to nie przeszło.
Brawo Konfederacja, czytajcie co nam obca agentura wciska i podziw za to, ze jesteście skuteczni.

Monika Wiench - 27.03.20 7:32
Konfederacja po raz kolejny odkryła karty. Ostatnio awanturuje sie pod rękę z PO w sprawie głosowania w Sejmie. Czy młodzi patrioci, którym zawróciło w głowach paru wytrawnych, starych graczy plus jeden młody, niezbyt douczony ale z dużymi ambicjami bycia prezydentem Rzeczypospolitej / śmieje sie ilekroć o tym pomyśle /widza już co jest grane? Nieprawdopodobnie chore ambicje tych kilku manipulatorów będą i już są źródłem rozczarowania wielu mlodych ludzi i ich zniechęcenia do tego, aby w ogóle interesować sie sprawami własnej Ojczyzny.
Osobiscie wciąż nawołuje: "ocknijcie sie Konfederaci", a teraz jeszcze dodam: "bo wstyd i hańba szykuje sie dla Was".
Nie wstydzicie sie jeszcze za swoich "liderów"? Za ich postawę w czasach kiedy umierają ludzie, za ich utrudnianie heroicznej walki rzadu RP z epidemia?
Chyba nie ma na świecie drugiej takie opozycji, która atakuje w tym czasie myslac wyłącznie o własnych karierach, jak robi to Konfederacja razem z KO.

MariaN - 26.03.20 23:51
Caly czas opozycja nie może zaakceptowac to ze 5 lat temu przegrała wybory. To już jest śmieszne i wkurzające jak można byc tak ograniczonym na umyśle. Tu nic sie nie klei, brak koncepcji na przyszłosć tej partii. Wszystko co ci ludzie mówią zle o prawicy pasuje do nich jak ulał, taka to sytuacja. Jest rzeczywiście tak ze zaraza wiele zmieni w mentalności i mysleniu ludzi. Już nic nie bedzie takie samo. Jest akcja ppowrót do domu, super, ale powinna sie rozpocząć też akcja z domu. I odlot tych wszystkich którzy nienawidza Polski, niech szukaja sobie innej ojczyzny może znajda i sie uspokoją. Jak długo mozna żyć w stresie, powinno sie im pomóc bo wyborów już nigdy nie wygraja

W.Kubicki - 26.03.20 20:14
Szanowny Panie redaktorze Skowroński nadzieja to nazbyt mało,
na to by polska prawica PiS zdołała w pełni zneutralizować tych
spod niedawnych znaków PZPR,ZSL i dalszych pomniejszych cze-
rwoniaków!! Nie lekkie zadanie stoi przed Prawicowacami RP!!
Musimy faktycznie spiąć nasze zadania,by postawić twardą zaporę
odradzającej się komuny!!! W. Kubicki USA
Były aktywny
twórca i członek
NSZZS Solidarność
Serdecznie pozdrawiam
Szanowna Redakcję Kworum

Aaron Waxmann - 26.03.20 15:02
Trafne spostrzeżenie red. Skowrońskiego.

Cytuję:
"Perfidna gra?...
...Przychodzi mi też na myśl takie oto drastyczne stwierdzenie, że gdyby nie daj Boże wybuchła wojna, ci ludzie przeszliby na stronę wroga....".

Ależ panie redaktorze Skowroński! W obydwu wojnach światowych miało to miejsce czyli zdrada i przechodzenie na stronę wroga w sytuacji ataku na Polskę.

W I wojnie światowej kiedy szala zwycięstwa przechylała się na stronę bolszewików, którzy byli już na przedpolach Warszawy około 2000 wojskowych "eskimosów" zdradziło i przeszło na stronę bolszewii. Pisały o tym polskie gazety w trakcie wojny polsko-bolszewickiej w 1920 r.

W II wojnie było jeszcze gorzej. Po napaści bolszewickiego Sowieta na Polskę 17 września niemal na poczekaniu tworzyły się milicje złożone z miejscowych "eskimosów" na polskich kresach, rozbrajające cofających się z zachodu żołnierzy polskich. Ta milicja "eskimoska" często doprowadzała małe grupki polskich żołnierzy do bolszewickich obozów wojskowych organizowanych przez sowieckiego okupanta.

Panie redaktorze, to o czym pan pisze już przećwiczyliśmy w obydwu wojnach i jako Polacy jesteśmy pewni ich zdrady (tych "eskimosów)" i ich zaprzaństwa w przypadku jakiegokolwiek konfliktu obejmującego teren Polski.
Wystarczy prześledzić fora internetowe oraz odwiedzić główne portale tzw. gł. ścieku na których aż zieje od nienawiści w artykułach i wszelkiej maści publikacjach papierowych i internetowych, gdzie Polska i Polacy są opluwani.
I to robi się w naszej polskiej ojczyźnie. A co robią władze? Głowa w piasek i udają strusia albo wycofują się z podwiniętym ogonem i stają się potulni.
Widząc to "eskimosi " staja się jeszcze bardziej bezwzględni w atakach na nas. Jak długo?

Wszystkich komentarzy: (22)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

30 Września 1944 roku
61. d. Powst. Warszaw.: Kapitulacja Żoliborza. Gen. dyw. Tadeusz "Bór" Komorowski zostaje Naczelnym Wodzem Polskich Sił Zbrojnych


30 Września 1938 roku
Polska przedstawiła Czechosłowacji ultimatum w sprawie Zaolzia.


Zobacz więcej