Wtorek 11 Sierpnia 2020r. - 224 dz. roku,  Imieniny: Luizy, Włodzmierza

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 26.03.20 - 17:28     Czytano: [411]

Koronawirusowe refleksje...


Ludzie modlą się o ponowne przyjście Mesjasza, a tu jednak tylko Charles Darwin zmartwychwstał. Przetrwają tylko najsilniejsi, a i tych skutki uboczne zwycięskiego starcia się z koronawirusem mogą zamienić w niewolników nowego doskonalszego świata pod wezwaniem banksterów. Zatrzymaj się i chwilę pomyśl, każda klamka drzwi (z czekającym na Ciebie wirusem) może być postrzegana jako narzędzie zbrodni. Każdy napotkany dziś człowiek, może być potencjalnym zabójcą (z opóźnionym zapłonem). Nie tylko Twoim, ale całej Twojej rodziny. Optymiści gdzieś się pochowali, pesymiści mówią, że mieliśmy już szansę, aby zbudować swoje piramidy przed pożegnaniem naszej cywilizacji. Zdezorientowani wciąż mają nadzieję na następny technologiczny skok, ale nie taki w otwierającą się właśnie przepaść…


https://s.yimg.com/ny/api/res/1.2/T405Jn8wTd3UaUq3KNlT4w--/YXBwaWQ9a...

Problem w tym, że ludzie chcą wolności, prywatności, własnej tożsamości, a nawet wiary. Testowano już wojny, wirus terroryzmu, następnie wirus globalnego ocieplenia, który jednak zmutował się w plagę zmian klimatycznych. Teraz na deskach naszego teatru wystawiono lepiej zaaranżowaną sztukę z koronawirusem.

Chcesz ocalić świat? Siedź grzecznie w domu na czterech literach. Świat oszalał i chyba wirus próbuje go wyzerować. Podczas podróży, na lotnisku usłyszałem od młodych ludzi, że byli już w 64 krajach i chcą zwiedzić wszystkie, bo przecież siedzenie w domu to ciemnogród, nuda i obciach. Jakiś czas temu przeczytałem, że w samolocie pasażerce pozwolono podróżować z kucykiem, ponieważ zapewniał jej psychiczny komfort. Pamiętając jeszcze o tym, że podobno istnieją aż 74 płcie człowieka, już wiedziałem i zrozumiałem, że zaraz to wszystko pieprznie!

Inflacja demokracji uczyniła z nas widzów teatrzyku w którym rozmnożeni, rozmarzeni i skupieni w rozmaitych politycznych opcjach, co kilka lat z wielką troską i pieczołowitością zabieramy się za wybieranie naszych liderów. Tyle nam pozostawiono licząc się z naszymi tradycjami i potrzebami. To tak jakby komendant gułagu pozwalał, aby i wśród zeków istniały struktury władzy oparte o oddolnie wyłonione autorytety. Tym razem już nie przywiezione w bydlęcych wagonach, ale może tylko w teczce…

Naprawdę rządzą przecież dysponujący kapitałem właściciele banksterzy, namaszczając naszych najwyższych przedstawicieli, na swoich TW. Nowoczesne technologie pozwalają im w miarę sprawnie prowadzić swoje owieczki od punktów strzyżenia (cykliczne załamania światowych giełd finansowych), a jak trzeba to i do rzeźni dla dobra i pomyślności banków centralnych. W przeszłości wielkie dochody można było osiągnąć z finansowania wielkich wojen, obecnie ten przestarzały model wypłukiwania złota, zamieniono na schemat zadłużania, co przynosi podobne rezultaty przez rujnowanie państw, a nawet mocarstw. Wtedy ofiarowana jest pomoc, która z wdzięcznością przyjęta, pozwala na jeszcze większą kontrolę zasobów.

Biedny Putin pewnie nie wyobrażał sobie, że użycie broni biologicznej w celu zastraszania grup zawodowych (np. agentów apostatów) pewnego dnia można rozwinąć do siania paniki i terroryzowania całych narodów i kontynentów. Cóż wyobraźnia i nowa generacja broni. Tak jak to było z użyciem prochu (od XIII w.) do zdobywania zamków ówczesnych oligarchów, użyciem ciężkiej konnicy przeciwko piechocie (np. husaria), dalej czołgu, lotnictwa, a następnie tarcz obronnych i pocisków samosterującym przeciwko tym ostatnim.

Zamiast zapowiadanej przez geo-strategów wojny, wybuchła epidemia paniki codziennie nakręcana przez posiadane przez tych samych banksterów media. Politycy też zrozumieli, że takiej nadarzającej się okazji kryzysu w żaden sposób przecież nie można zmarnować więc śmiało odzierają swoich wyborców z ciężko wywalczonych obszarów wolności, chroniąc ich płaszczem regulacji, okólników i obostrzeń. Jak powiedział Rahm Emmanuel, szef gabinetu świeżo wybranego prezydenta Obamy w 2008 roku:
“Don’t let good crisis go to waste”.

Na pierwszej linii walki z najnowszym wrogiem, nie ma żołnierzy grzejących się przy koksownikach, w białych kitlach uwijają się medycy w maskach, a czasem w ochronnych kombinezonach. Trochę może to przypominać sceny psychuszki z Sołżenicyna tyle, że ten wirus nie ma poglądów politycznych i dopada też lewaków jak żonę premiera Justina Trudeau, aktora Toma Hanksa z żoną, czy żonę premiera Hiszpanii.

Padają zarzuty, że w krajach protestanckich (np. Holandia, Anglia, Niemcy) jest większa dbałość o biznes, stan gospodarki, niż o ludzi. Przetrwają najsilniejsi, po co masowa kwarantanna. Sito choroby ma oczyścić społeczeństwo z jednostek słabych, liczy się tylko wydajność, maksymalizacja i kasa. Takie leczenie szokiem ma doprowadzić do uzyskania zbiorowej, stadnej odporności, są jednak informacje, że wyleczeni mogą zapadać na tę chorobę ponownie.

Lewacy są jednak porąbani, Adolf Hitler (narodowy socjalista) pod koniec wojny mówił, że jeśli Niemcy nie potrafią zwyciężyć, powinny zginąć. Racjonalizacja i maksymalizacja kontra normalność, ludzkie ciepło i emocje. Ta wszech racjonalna maksymalizacja już od początku nakazywała stukniętym zombi Hitlera na oczyszczenie społeczeństwa niemieckiego z ludzi nieproduktywnych i przede wszystkim z niepełnosprawnych. Super racjonalni ludzie na zimno patrzą na rzeczywistość z mentalnością i kalkulacją buchaltera. Mają szansę obudzić się z tego zombi-snu dopiero wtedy kiedy oni sami bądź ich najbliżsi padną ofiarą losu.

Realizowany plan społecznej tresury zakłada, że nie będzie obywatelskich protestów i debat (Chińczycy i protesty w Hongkongu) cokolwiek rządy (na wniosek wiecznie głodnych banksterów) by nie wymyśliły (wsparte banksterskimi mediami) zostanie przyjęte jako zbawcza Boska Manna z Nieba. Nie ma już wolności zgromadzeń, cenzura powoli wytnie wolnościowe chwasty (jak w Chinach) i nie dopuści do samoorganizacji sekty zagubionych czcicieli Wolności. Pewnego dnia jednak będziemy musieli uwierzyć, że ten świat nasycony jest chorymi chciwymi i nienasyconymi oligarchami, których jedynym celem jest “wywalczenie” absolutnej kontroli i wykorzenienie wszelkich mrzonek o naszym ludzkim pragnieniu wolności, godności i odpowiedzialności.

Zaskoczone własnym “sukcesem” w projektowaniu zwycięstwa nad koronawirusem Chiny trzymane twardą ręką ichniego czerwonego politbiura rozpoczęły klasyczną, agresywną akcję dezinformacyjną sugerując, że wirus z Wuhan mógł być podrzucony przez Amerykanów. Sprawcami mieli być amerykańscy żołnierze uczestnicy wielonarodowej olimpiady w Wuhan. My już to przerabialiśmy za Gomułki w ramach wersji z desantem amerykańskiej stonki ziemniaczanej. Kilka dni temu Chiny wydaliły (przecież przychylnie do nich nastawionych) dziennikarzy z mainstreamowych amerykańskich mediów. Komuniści nie tolerują niezatwierdzonych przez siebie pytań.

Jakoś cicho też o tym, że komuniści chińscy ukrywali przez 3 tygodnie informacje o wybuchu epidemii, pozwalając też na opuszczenie zarażonej prowincji przez ok. 5 mln ludzi (m.in. do Lombardii, Włoch, gdzie jest zagłębie chińskiego biznesu). Chińczycy nie dopuścili też ekspertów do oceny i podjęcia środków zaradczych przez organizacje międzynarodowe. Pewnie i tu byłoby kolejne rozczarowanie tak jak wysłuchiwanie bukietów komplementów przez szefa Światowej Organizacji Zdrowia z jej etiopskim szefem-marksistą i przyjacielem dyktatora Roberta Mugabe. Taki to już jest ten świat.

Chińczycy dość żwawo przypuścili atak na US, wtórują im media głównego ścieku, co najlepiej uwidacznia się w bezpardonowych atakach na prezydenta Trumpa podczas konferencji prasowych w Białym Domu. Media stają w jednym szeregu z chińskimi komunistami atakując Trumpa i własny kraj. Amerykańscy oligarchowie są mocno związani układami biznesowymi z chińskim politbiurem i w nosie mają interesy własnego kraju, spijając soczki z ręki dyktatora Xi. Dochodzi też do zabawnych sytuacji, kiedy dotąd zwalczający Trumpa lewacy, w tym wypadku gubernatorowie najludniejszych stanów Kalifornii (Gavin Newsom) i Nowego Jorku (Andrew Cuomo), zapałali nagłą sympatią do Trumpa, kiedy zasugerował kwarantannę i ograniczenie praw obywatelskich. Kontrolowany przez Demokratów Kongres (Izba Niższa) szybko zakończył prace nad finansowym stymulatorem wrzucając tam wiele socjalistycznych regulacji. Słyszałem, że speaker Nancy Pelosi bardzo chciała w tym wartym $1,2 tryliona (po polsku biliona) pakiecie ukryć dofinansowanie do aborcji, które wcześniej wyciął Trump). Pożyjemy, zobaczymy. Ileż pięknych nowych fortun ma szansę powstać przy tej okazji.

Na dziś US odnotowuje ok. 26,000 zarażeń wirusem korona (3,000 w ciągu ostatnich 24 godzin) i ok. 260 przypadków śmiertelnych. Na świecie odnotowano ok. 280,000 zachorowań (10,000 w ciągu ostatnich 24 godz.) i ok. 12,000 śmierci. Kwarantanną objętych jest ok. miliarda ludzi w 35 krajach. Przypomnieć należy, że w obecnym sezonie grypowym (od października 2019) w USA zachorowało (bądź jeszcze zachoruje) na grypę (inne odmiany koronawirusa) od 34 do 49 mln Amerykanów, z czego śmierć pochłonie między 20 do 52 tys. osób, jednak dziś pod szkło powiększające bierzemy ofiary nowego chińskiego koronawirusa z Wuhan.

Niewątpliwie wykwintni krawcy finansowej oligarchii inspirujący maksymalne wykorzystanie tej ubranej w panikę epidemii z satysfakcją spoglądają na proces duszenia wolności obywatelskich i spotęgowania kontroli społecznej w kolejnych obszarach życia i aktywności człowieka. Dlaczego mieliby się nie cieszyć, kiedy coraz szybciej zbliżają się do swojego wymarzonego NWO...

Cóż, więc siedźmy w naszych domach, czytajmy zaległe lektury, budujmy bliskość i zaczarowane chwile w obrębie własnej rodziny (może będzie szansa aby ją powiększyć) i odkrywajmy co tak naprawdę w życiu jest najważniejsze. Odnośnie powiększania rodziny wypadałoby się śpieszyć, są opinie, że ten wirus może powodować bezpłodność u mężczyzn. Pocieszającym jest też to, że zamykają nie tylko zakłady pracy, ale i kliniki aborcyjne, nie ma tego złego, co by...

Jacy będziemy po przebyciu obecnego kryzysu? Na pewno będziemy lepiej przygotowani do następnego kryzysu, bardziej rodzinni i lepiej oddolnie zorganizowani. Niepokoi niestety łatwo przewidywalne zniszczenie średniej klasy i drobnej przedsiębiorczości. Przypomina to powojenny komunistyczny front walki pod kierownictwem Hilarego Minca: “Bitwa o handel”, który wykończył polski mały biznes. Lewica powinna być zachwycona, jej modelowi państwa zawsze zagrażał niezależny suwerenny obywatel. Cóż, okazja uaktywnia złodzieja, nie tylko ludzie nie lubią konkurencji, państwo też.

Z punktu widzenia poszanowania wolności i praw obywatelskich najbardziej niebezpieczna może okazać się intensywna zaradność rządów w walce z koronawirusem. Jednym z pozytywnych zjawisk tego procesu materialnego zubożenia społeczeństw i uzależnienia ich od woli i pomysłów elit rządzących, będzie nasza szansa na odbudowanie sfery duchowej i stosunków międzyludzkich przede wszystkim w rodzinach.

Jacek K. Matysiak
Kalifornia, 2020/03/22

Wersja do druku

JK BeerSheva - 03.04.20 20:13
Fakty, opinie, poglądy, obserwacja zafałszowanej rzeczywistości i propagandy.

Mądrzy profesorzy i zwykli Polacy demaskują obecny stan psychozy w Polsce i na świecie.
Specjalnie dla telewizji Centrum Edukacyjnego Polska- Powiśle wywiad red. Mosakowskiego z prof. Dakowskim.

Prof. Mirosław Dakowski:

"KoronaŚwirus" w aspekcie medycznym, propagandowym, gospodarczym i duchowym. Tutaj słuchaj i ogladaj.
https://www.youtube.com/watch?v=RKjqhUoiTRM

Covid-19 - 31.03.20 13:12
Jest już lek na koronavirusa:
HYDROXYHLOROHINA+ antybiotyk AZOTRYNYCYNA, dla zarażonych, nie tych biedaków pod respiratorem bo dla nich niestety jest już za późno.

Francuski profesor walczy z rządem.

Protokół leczenia autorstwa profesora jw. zastosowano już w Korei, Rosji, również w Chinach.

Chlorochinę produkuje się również w Polsce.

https://www.youtube.com/watch?v=AcRNBApiTPA

PODAJ DALEJ!!!!!!!!!

Karol - 28.03.20 19:19
Po co daleko szukać. U nas partia uzurpująca sobie monopol na patriotyzm od lat prowadzi propagandę nienawiści przeciwko seniorem pod hasłem walki z komuną i nikomu to nie przeszkadza. " Prawicowi patrioci" jeszcze temu biją brawo, rzecz nie spotykana w innych krajach.

Artur Sołonka - 28.03.20 0:52
Wolności do wszystkiego pragnienie,
czy już rozwydrzenie?!
To nieszczęscie sprawiliśmy sami
bo głupota stała się perfidią!!!
Wołaniem "Chleba i igrzysk"...
Po czym upadł Rzym!
Powtarzaniem
Za oszalałym - zmarłym na syfilisa
Nietzsche
"Bóg umarł -
Kto w niego wierzy
Zginie razem z nim!"
Zgon dotyka nas wszystkich
Cywilizacja śmierci zbiera żniwo
Ludzie jak ćmy znikają
Klątwa spadła na nas
i nasze dzieci
I tylko kamienie z sobą rozmawiają
O "wolności"...

A oto przykład barbarzyństwa, upadek cywilizacji!
I wołanie - najważniejsza jest technologia, teraźniejszość, przyszłość, postęp...historia niech idzie w kąt!

Chociaż strach przed koronawirusem jest zrozumiały, a burmistrz La Linea de Concepcion zwrócił uwagę na brak wyjaśnienia mieszkańcom przez andaluzyjski rząd, że przewożeni do miasta pensjonariusze ośrodka, w którym pojawiły się przypadki zakażenia i zgony, nie będą swobodnie spacerowali po ulicach, to i tak postawy lokalnej społeczności nic nie jest w stanie wytłumaczyć.
Agresja grupy mieszkańców z miasta La Linea de Concepcion i okolic została skierowana przeciwko pojazdom przewożącym seniorów z Alcala del Valle koło Kadyksu, których planowano umieścić w innym domu opieki. Lokalny rząd zdecydował bowiem o zmianie ich miejsca pobytu po trzech zgonach wywołanych koronawirusem SARS-CoV-2 oraz masowym zakażaniu seniorów we dotychczasowym ośrodku.
W trakcie podróży pojazdom sanitarnym drogę zagrodziły samochody grupy mieszkańców La Linea de Concepcion. Następnie wozy z seniorami zostały oburzone kamieniami. Do akcji wkroczyła policja, która musiała zabezpieczać przejazd starszych osób.
Niestety agresywna grupa nadal przejawiała wrogość wobec seniorów, a nowy dom opieki został otoczony i obrzucony kamieniami. Pojawiły się groźne okrzyki. Do akcji ponownie weszły służby, które musiały kordonem otoczyć budynek.
W nocy zaś nieznani sprawcy rzucali z budynków przylegających do nowego domu seniorów ładunki wybuchowe w kierunku policjantów. Na szczęście nikomu nic się nie stało.
Agresywne i destrukcyjne zachowania pojawiły się także w innych częściach miejscowości, gdzie doszło do aktów wandalizmu (np. palenia kontenerów ze śmieciami). Policja ustala sprawców zamieszek.
Jednak ani NIEWIEDZA ani strach nie tłumaczą ludzi dopuszczających się agresji wobec osób starszych i schorowanych, które w tym trudnym czasie należy otoczyć szczególną troską i miłością. To wszak dla całych narodów egzamin nie tylko z chrześcijaństwa, ale także z człowieczeństwa.
...i pomyśleć, że jeszcze kilka tygodni temu lewica w ramach walki z rasizmem - pragnąca totalnej WOLNOŚCI zachęcała do okazywania braku strachu wobec koronawirusa i przytulania osób pochodzących z Azji...

Wszystkich komentarzy: (4)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

11 Sierpnia 1892 roku
Urodził się Władysław Anders polski generał i polityk. Naczelny Wódz Polskich Sił Zbrojnych w latach 1944-45 (zm. 1970)


11 Sierpnia 1945 roku
Zmarł Stefan Jaracz, polski aktor, reżyser (ur. 1883)


Zobacz więcej