Środa 30 Września 2020r. - 274 dz. roku,  Imieniny: Geraldy, Honoriusza, Wery

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 28.03.20 - 13:56     Czytano: [259]

Zrozumieć biologię


Szanowni Państwo!Ideologia gender wyrosła na nieuctwie. Jak się czegoś nie rozumie, to najlepiej uznać, że to nie istnieje i ignorować. Tak powstała imponująca lista domniemanych płci. Postępowi komuniści (inni niż postępowi nie istnieją) zawsze zabiegali o prym w nauce. Mało kto jeszcze pamięta o światowej sławy uczonej radzieckiej Lepieszyńskiej. Warto o niej przypomnieć teraz, w obliczu walki z korona-wirusem. Dokonała ona odkrycia przewyższającego nawet dorobek w dziedzinie biologii samego Łysenki. Rozczłonkowała wirusa na dwie części, czyli go zabiła, a później złożyła ponownie, powołując ponownie do życia. To miał być dowód na możliwości ludzkie równe boskim. Tak to wówczas obwieszczono. Nikomu tego eksperymentu nie udało się powtórzyć, ale to tylko dowód wyższości nauki radzieckiej nad nauką pozostałego świata.

Żarty się jednak skończyły wraz z upadkiem Związku Sowieckiego. Teraz siedzimy w domach i zastanawiamy się, jaki to ma sens. Jesteśmy zasypywani informacjami nie do końca spójnymi. Wiemy, że śmiertelność spowodowana tym wirusem jest mniejsza, niż zwyczajną grypą. Wirus długo nie przeżywa w środowisku mu nie sprzyjającym, czego się więc tu bać? Czym tak się różni od pozostałych wirusów? Zaraźliwością! Pamiętajmy, że łatwość zarażenia nim wielokrotnie przewyższa możliwość zarażenia się innymi chorobami przez samą obecność w pobliżu osoby już zarażonej, a jeszcze nie chorej.

Pandemia to wzrost zachorowań nie do opanowania przez służbę zdrowia na danym terenie. Od nas wszystkich zależy czy do tego nie dopuścimy. Dotyczy to też totalnej opozycji, a nawet trzeciej osoby w państwie.

Pozdrawiam i do następnej soboty,
Małgorzata Todd

KOMENTARZ DO FELIETONU

Ad. Epidemia głupoty 12/2020 (455)

Szanowna Pani Małgorzato

Zjawisko medialne pt. „Ekologiczne gaworzenie Grety Thunberg” odciska niestety swoje piętno na umysłowości ludzi wielu krajów. Można je ująć również w ten sposób – jak dalece umysłowo sformatowane są już te społeczeństwa, skoro ci co odpowiadają za „popychanie przedsięwzięcia klimatycznego” (czyli finansowego wykorzystania normalnych procesów klimatycznych zachodzących na naszej planecie), wysuwają na odcinek propagandy dziewczę lat szesnaście o wyglądzie dwunastolatki. Operacja ta miała na celu wywołać wrażenie, że Greta T. reprezentuje głos młodego pokolenia, któremu stare gotuje straszny klimatyczny los. Miała również zawstydzić „staruchów” na zasadzie „nawet dziecko wie o co chodzi, a do was te oczywiste zagrożenia nie docierają”. Jak skuteczne są to zabiegi świadczy efekt – duża liczba ludzi, nawet tych z wyższym wykształceniem, uwierzyło w te ekologiczne brednie. Merytoryczne argumenty nie przebijają się przez ten medialny jazgot, więc niewielu ludzi zastanawia fakt, że owych działaczy „ekologicznych” zupełnie nie martwią realne problemy naszej planety i to te bezpośrednio związane ze zwiększaniem udziału CO2 w atmosferze np takich jak: niszczenie coraz większych połaci lasów deszczowych Nowej Gwinei dla zakładania plantacji palmy olejowej (odpowiadających za ogromną emisję CO2), likwidacja lasów Amazonii pod plantacje np. soi-GMO, globalna instalacja ogromnie energochłonnej technologii 5G i towarzyszącej jej produkcji nowych urządzeń tylko przez nią obsługiwanych (skąd ta energia będzie czerpana?), niszczenie oceanów wszelkimi odpadami (oceany są buforem CO2 na naszej planecie) itd. Tych spraw się nie nagłośnia, bo uderzają w biznes wielkich koncernów i korporacji (nagłaśnia się natomiast spalanie węgla, bo ten jest głównym nośnikiem energii w krajach biednych, a na te można nałożyć kary finansowe). Przekierowuje się więc wrażliwość ekologiczną ludzi (m. in. wykorzystując w tym celu dziecko) w kierunku, na którym można dobrze zarobić (patrz na WIELKICH tego świata, którzy promują to „zagrożenie”, a nie na Gretę Thunberg, za plecami której się chowają – to są wielce pouczające dane)

Serdecznie Panią pozdrawiam - Ewa Działa-Szczepańczyk

POLECAM..............................................................................................................................................................
.....................................................................................................


Małgorzata Todd zaprasza na łamy kolejnego wydania KABARETU INTERNETOWEGO, gdzie możecie Państwo przeczytać i obejrzeć całość. A jest to wielka uczta dla ducha i kompendium wiedzy z wielu dziedzin życia, nie tylko POLITYKI: Apele, Petycje, Audiobooki, Ciekawe filmy na You Tube, Gościnne występy, Kącik Muzyczny, Zaułek Sztuki, Ogłoszenia ITD…

28 marca 2020 r. | Nr 13/2020 (456)

Wersja do druku

Lubomir - 14.04.20 18:50
Podczas budowania idealnego społeczeństwa, doszliśmy do takiej doskonałości, że tylko jeszcze jeden lekarz okazał się niedoskonałym w stu procentach, ponieważ podejrzewany jest o przyjęcie pewnych środków płatniczych. Jest to chyba efekt apelu o 'czyste ręce' w życiu publicznym, jednego z obecnych europosłów. Albo ten prawie idealny stan, to jednak jedna wielka ściema. Podobna do uczciwości tego polityka. Najlepiej rzecz znają pewnie ci, co często muszą korzystać z lekarskiej pomocy.

Wszystkich komentarzy: (1)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

30 Września 1700 roku
Urodził się Stanisław Konarski, polski pisarz i pedagog. Autor 4-tomowego dzieła "O skutecznym rad sposobie" (zm. 1773)


30 Września 1854 roku
Zmarł gen. Józef Chłopicki, uczestnik wielu wojen - m.in. powst. kościuszkowskiego, wojen napoleońskich i powst. listop.(ur. 1771)


Zobacz więcej