Czwartek 22 Października 2020r. - 296 dz. roku,  Imieniny: Haliszki, Lody

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 24.04.20 - 14:22     Czytano: [345]

Co zniknie szybciej?

Platforma Obywatelska gubi się podczas epidemii koronawirusa. PO, jako jedyna struktura w Sejmie proponuje bojkotowanie nadchodzących wyborów, jednocześnie nie wycofując swojej kandydatki. Sytuację panującą w polityce najlepiej odzwierciedla ostatni sondaż, w którym Kidawa-Błońska uzyskała… 4 proc. poparcia. Telewizja Republika na Twitterze stworzyła sondę i zapytała: „Co zniknie szybciej? Platforma Obywatelska, czy Covid-19”.

Sejm 6 kwietnia uchwalił ustawę, zgodnie z którą wybory prezydenckie w 2020 r. mają zostać przeprowadzone wyłącznie w drodze głosowania korespondencyjnego. Według nowych przepisów, w stanie epidemii marszałek Sejmu może zarządzić zmianę terminu wyborów, określonego wcześniej w postanowieniu. Ustawa znajduje się obecnie w Senacie.
PO robi wszystko, by nie doszło do wyborów. Borys Budka, lider Platformy Obywatelskiej, wnioskuje o to, by wprowadzić w Polsce stan klęski żywiołowej i tym samym przesunąć termin wyborów prezydenckich na przyszły rok, a konkretnie - na maj 2021 r. Koalicja Obywatelska zamierza złożyć w Sejmie dwa projekty ustaw: nowelizacji Kodeksu wyborczego oraz ustawy o stanie klęski żywiołowej. Jednocześnie PO bojkotowała udział w wyborach, jednak nie wycofując Kidawy-Błońskiej.

Jak na to wszystko patrzą obywatele Polski obrazuje ostatni sondaż, który okazał się fatalny dla Platformy. Wyniki najnowszego badania nie pozostawiają wątpliwości co do politycznych preferencji Polaków przed wyborami prezydenckimi.

W kwietniu największe poparcie uzyskałby Andrzej Duda, na którego zagłosowałoby 59 procent badanych. Najbardziej zaskakuje jednak wynik Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, którą wyprzedzili już... niemal wszyscy kandydaci!

Telewizja Republika stworzyła sondę na Twitterze. Pytanie brzmi: „Co zniknie szybciej?” Dostępne odpowiedzi:

• Platforma Obywatelska,
• Covid-19

A oto wyniki:


Niezależna.pl

Wersja do druku

Lubomir - 26.04.20 10:31
Oby szalejący czy może - szalony wirus i G-5, nie zburzyły pozytywnego wizerunku Zjednoczonej Prawicy. W odczuciu Polaków Amerykanie szarogęszą się jak Rosjanie w Legnicy a G-5 to przede wszystkim amerykańskie bazy wojskowe. Belgowie, gdzie mieści się naczelne dowództwo NATO w Europie - zakazali całkowicie instalowania technologii G-5, na terytorium swojego państwa. W Polsce nikt nie pyta o zdanie Polaków. Tak, jak gdyby nie istniała jedna z instytucji demokracji - referendum...Polacy zaczynają kojarzyć przyszły - gwałtowny spadek odporności immunologicznej rodaków i zapowiadany wzrost zachorowań - z terminem uruchomienia technologii piątej generacji w Polsce. Oby wraz z tymi niepokojami i kontrowersjami, nie spadło poparcie dla polityków - promujących partnerstwo technologiczne z USA.

Wszystkich komentarzy: (1)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

22 Października 1943 roku
Urodziła się Urszula Dudziak, polska wokalistka jazzowa.


22 Października 1825 roku
Urodził się Karol Miarka, polski pisarz, nauczyciel, działacz narodowy na Górnym Śląsku (zm. 1882)


Zobacz więcej