Poniedziałek 3 Sierpnia 2020r. - 216 dz. roku,  Imieniny: Augustyna, Kamelii, Lidii

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 02.05.20 - 23:14     Czytano: [189]

Kopertolog


Szanowni Państwo!Estrada nie jedno ma oblicze. Prócz zespołu rokowego o nazwie BUDKA SUFLERA, dał się niedawno poznać nachalny SUFLER DUPKA, który próbuje wkręcać widzów, sam nie wie w co, ośmiesza nieporadnie nieporadną kandydatkę na prezydenta, jakby ona sama nie była wystarczająco śmieszna. Nikt bidulce nie wytłumaczył czym się różnią wybory prezydenckie od konkursu na Miss Głupoty.

Jakby nie dość było śmieszności, to mamy jeszcze występy „trzeciej osoby w państwie”, która poucza nas i zabawia. Palikot, Petru, a nawet sama Kidawa Błońska, to amatorzy przy profesjonaliście kabotynizmu czystej wody. Co najwyżej ustępuje on pod tym względem niegdysiejszej „pierwszej osobie w państwie” , czyli osławionemu Bolkowi. Ostatnio dowiedzieliśmy się od pana marszałka o zagrożeniu, jakie niosą koperty, które dzielą się na przyjazne i zabójcze. Kto może wiedzieć lepiej, niż profesor medycyny, łapówkarz żerujący na chorych? Teraz potwierdził publicznie, ze jest też wybitnym kopertologiem, który przestrzega przed listonoszami roznoszącymi zarazki, ale tylko w kopertach do głosowania. Inne, a zwłaszcza zawierające „kopertówki”, są w porządku.

W tej sytuacji muszę przyznać ze skruchą, że mój apel o tworzenie nowego kabaretu był niewczesny.

Błazen bywa jednak nie tylko śmieszny, ale i straszny, bo nie wszyscy mają poczucie humoru, a taka Unia Europejska zdaje się traktować go całkiem poważnie. Tyle tylko, że ona sama jest jednym wielkim żałosnym kabaretem, podobnym do niegdysiejszego Związku Radzieckiego. Propolski rząd nie ma u niej szans. Co by nie zrobił będzie nękany: za przeprowadzenie wyborów, albo za ich zaniechanie, za nieprzestrzeganie, lub przestrzeganie konstytucji i tak dalej. „Taki mamy klimat”, jakby powiedziała polskojęzyczna deputowana do Parlamentu Europejskiego.

Są dwa wyjścia z tej sytuacji: zgodzić się na unijnego komisarza, czy namiestnika, który przejmie w Polsce pełnię władzy ustawodawczej i wykonawczej, sądowniczą w dużej mierze już posiada; albo robić to, co dla Polski korzystne, nie oglądając się na powarkiwania sąsiadów z zachodu i ze wschodu.

Pozdrawiam i do następnej soboty,
Małgorzata Todd

.........................................................

POLECAM
..............................................................................................................................................................
.....................................................................................................


Małgorzata Todd zaprasza na łamy kolejnego wydania KABARETU INTERNETOWEGO, gdzie możecie Państwo przeczytać i obejrzeć całość. A jest to wielka uczta dla ducha i kompendium wiedzy z wielu dziedzin życia, nie tylko POLITYKI: Apele, Petycje, Audiobooki, Ciekawe filmy na You Tube, Gościnne występy, Kącik Muzyczny, Zaułek Sztuki, Ogłoszenia ITD…

2 maja 2020 r. | Nr 18/2020 (461)

Wersja do druku

Lubomir - 29.05.20 20:59
Dziwią pewne rzeczy...Ustala się, że ten czy ów to 'Oskar' lub jakiś inny agent obcych służb i co? I nic? Ustala się, że ten czy ów - lobbuje na rzecz obcego mocarstwa. I co? I nic? Ustala się, że osoba publiczna to dewiant i demoralizator...I co? I nic. Daje mu się nominację i certyfikat najwyższej moralności. Ustala się, że ten czy ów to łapówkarz i sabotażysta - usiłujący zdestabilizować sytuację w państwie. I co? I nic. Czy staczamy się w kierunku Kolumbii, czy może Wenezueli? A przecież prawo miało już znaczyć prawo, a sprawiedliwość - sprawiedliwość. Widać swój - to miłośnik zwierząt, a obcy - to już zoofil, którego wystarczy opluć i dalej może robić co chce. Oby nastąpił powrót do rzymskiego prawa i rzymskiej cywilizacji, tej po Chrystusie. Oby nie stosowano standardów z jakiegoś nowojorskiego czy chicagowskiego półświatka. Oby nie było w Polsce - ani chętnych do grania roli nadludzi, ani chętnych do kreowania się na półbogów. Nie takie osoby wybierał elektorat. Państwo nie jest ani prywatnym folwarkiem ignorantów, ani folwarkiem mafijnym hochsztaplerów. To dobro wspólne. Dobro wszystkich Polaków i wszystkich dobrze życzących Polsce.

Lubomir - 03.05.20 8:43
Główny dostawca kapitału do Unii - imperium Angeli Merkel, chętnie stałby się oficjalnie Czwartą Rzeszą. Na razie termin ten zawęża się do państw Ameryki Południowej, gdzie zdeponowany został zrabowany Europie przez Niemców kapitał. Oczywiście wywieziony - w ramach operacji 'Odessa' {Organisation der ehemaligen SS - Angehoeringen}. Próby przejęcia całkowitej kontroli Europy przez Niemców - prowadzone są bez przerwy. Ostatnio, jak gdyby Anglosasi zza Oceanu, też nabrali na to ochoty. Odrodzenie intelektualne i gospodarcze Europy, bez niezależnych elit - wydaje się dosyć trudne, a chwilami - wręcz niemożliwe. Obecne elity to najczęściej ludzie po klasycznym praniu mózgów, albo w Moskwie, albo w Berlinie, albo w Waszyngtonie. Żaden z tych ośrodków, nie ma interesu - w budowaniu silnej Europy ojczyzn.

Wszystkich komentarzy: (2)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

03 Sierpnia 2018 roku
W wieku 101 lat zmarł generał brygady pilot Zbigniew Ścibor-Rylski, oficer AK, bohater wojenny i uczestnik Powstania Warszawskiego


03 Sierpnia 1929 roku
Urodził się Zdzisław Krzyszkowiak, złoty medalista w biegu na 3 km z przeszkodami na Olimpiadzie w Rzymie (zm. 2003)


Zobacz więcej