Sobota 30 Maja 2020r. - 151 dz. roku,  Imieniny: Ferdynanda, Zyndrama

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 10.06.07 - 13:17     Czytano: [1941]

Dział: Interwencje

Doniesienie o przestępstwie

W Gazecie Wyborczej z dnia 8 czerwca 2007 r. zamieszczono „komentarz” Dawida Warszawskiego pt.: „Tym razem przyprawimy sobie gębę w Hiszpanii”.
Autor stara się w nim złagodzić wymowę, być może swojej rodaczki, Pilar Rahola, która w dzienniku hiszpańskim „El Pais” opublikowała artykuł szkalujący naród polski. Erupcji kłamstw i nienawiści do naszego narodu zawartej w publikacji przeciwstawił się Rafał Olszak z LPR zawiadamiając prokuraturę o przestępstwie: „publicznego pomówienia narodu polskiego”.

Dawid Warszawski swym tekstem stara się publikację Pilar Rahola zbagatelizować. Uważa, że reagując na jej pomówienie o nasz udział w Holokauście Żydów może narazić nas na śmieszność i „przyprawić nam gębę” w Hiszpanii.
W końcowym akapicie swego komentarza solidaryzuje się z ziejącą nienawiścią do Polaków autorką i przypomina, że sam na łamach Gazety Wyborczej pisał, że naród polski brał udział w zbrodniach nazistowskich i komunistycznych np. w Jedwabnym w 1941 r. i Gdańsku w 1970 r.
Szerząc zakłamany obraz wydarzeń w Jedwabnym (patrz J. R. Nowak „100 kłamstw Grossa” i „Nowe kłamstwa Grossa”), a także przypisując cynicznie Polakom udział w zbrodniach komunizmu zainstalowanego i wdrażanego w Polsce przez żydowskich rodaków autora, dopuszcza się przestępstwa z art. 52 ustawy lustracyjnej z 15. 03. 07 r. Przekonany o swej nietykalności kończy butnie, że gotów jest się stawić przed oblicze prokuratora!

Czy znajdzie się w kraju odważny przedstawiciel prawa, który spełni życzenie tego cynicznego gościa, naśmiewającego się z obowiązujących nas wszystkich ustaleń nie zezwalających na szerzenie nienawiści między narodami?

Rudolf Jaworek
Warszawa

Wersja do druku

Hackelbery - 17.11.07 11:06
Ten pismak G...wna wyborczego koniecznie chce zorganizować antysemityzm. Oni bez tego nie mogą żyć.

Nijaki - 05.08.07 17:20
Takim żydkom jak ten Warszawski jiwrej to tylko jeden artykuł prawny może dać sprawiedliwośc. Złapać go w ciemnej alejce i podciąc mu jądra i tym samym dokończyć obżeziny aby więcej nie płodził nowych potomow do rozsiewania nienawiści i fałszu.

JUM - 20.06.07 8:23
Opinia indywidualna: należy wskazywać przejawy podżegania do nienawiści pamiętając o właściwym cywilizowanym tonie wskazującym na wyższy stopień rozwoju intelektualnego.
To najleprzy sposób na wytrącenie atutów szowinistycznym populistom.

Skorpion - 10.06.07 17:03
Dawid Warszawski to psełdonim Konstantego Geberta pochodzenia żydowskiego ur. w 1953r. w Warszawie. Od 1989r. współpracownika Gazety Wyborczej red. A. Michnika, więc czego się po nim spodziewać? Niczego dobrego!

Wszystkich komentarzy: (4)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

30 Maja 1431 roku
W wieku 19 lat spłonęła na stosie Joanna d Arc.


30 Maja 1943 roku
Dowódca Armii Krajowej wydał rozkaz o scaleniu oddziałów Batalionów Chłopskich z AK.


Zobacz więcej