Piątek 18 Września 2020r. - 262 dz. roku,  Imieniny: Irminy, Stanisława

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 13.05.20 - 14:34     Czytano: [476]

Odwołać marszałka!

Marszałek Senatu Tomasz Grodzki powinien być natychmiast odwołany ze swojej funkcji. Właśnie za jego sprawą nie odbyły się bezpieczne wybory w konstytucyjnym terminie – poinformował w niedzielę wiceminister aktywów państwowych Janusz Kowalski.

Kowalski w TVP Info ocenił, że „Platforma Obywatelska ponosi odpowiedzialność, że dzisiaj, 10 maja nie odbyły się wybory w konstytucyjnym terminie, bezpieczne dla Polaków w trybie korespondencyjnym”.

Jego zdaniem „twarzą tego skandalu jest nie kto inny, jak marszałek Senatu pan prof. Tomasz Grodzki”. – Ja namawiam kolegów z Prawa i Sprawiedliwości o złożenie wniosku o jego odwołanie, ponieważ właśnie za sprawą pana senatora Grodzkiego nie odbyły się bezpieczne wybory – oświadczył wiceminister.

Według Kowalskiego „Polska znalazła się w kryzysie i za ten kryzys odpowiadają przede wszystkim politycy PO, pan marszałek Tomasz Grodzki, który powinien być natychmiast odwołany ze swojej funkcji”.

Wiceminister odniósł się też do niedzielnej uchwały Państwowej Komisji Wyborczej, w której stwierdzono, że „w wyborach Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej zarządzonych na dzień 10 maja 2020 r. brak było możliwości głosowania na kandydatów”. W jego ocenie „uchwała PKW daje możliwość wyjścia prawnego z impasu, który spowodowała Platforma Obywatelska, popierana przez Władysława Kosiniaka-Kamysza i przez postkomunistów z Lewicy”.

TVP Info

Wersja do druku

Lubomir - 14.05.20 7:35
Dramat państwa... Podczas gdy z powodu likwidacji licznych placówek medycznych w Polsce - nastąpił exodus polskich lekarzy do Wielkiej Brytanii, Irlandii, Norwegii i m.in. do Wolnego Państwa Bawarskiego, dwaj wykształceni przez Państwo Polskie lekarze, Grodzki i Kosiniak - udają znawców wielorakiej polityki. W sytuacji takiego odejścia od zawodu, powinny mieć miejsce ogromne restrykcje finansowe. Ilu chętnych i zdolnych do studiowania medycyny, przegrało w wyścigu z karierowiczami, za których wszystko zawsze pozytywnie załatwiono...? 'Duże dzieci' zawsze kapryszą!

Wszystkich komentarzy: (1)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

18 Września 1857 roku
Zmarł Karol Kurpiński, polski kompozytor i dyrygent, twórca "Warszawianki" (ur. 1785)


18 Września 1944 roku
49. d. Powst. Warszaw.: Ewakuowano na Pragę chorych i ciężko rannych. Z B17 zrzucono 1284 zasobników z bronią i amunicją. Dotarło 188 sztuk


Zobacz więcej