Czwartek 22 Października 2020r. - 296 dz. roku,  Imieniny: Haliszki, Lody

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 28.05.20 - 19:57     Czytano: [409]

Nielegalna zbiórka podpisów

Stołeczni radni PiS z Pragi-Południe zawiadomią PKW i prokuraturę ws. zbiórki podpisów pod kandydaturą Rafała Trzaskowskiego. Radni Koalicji Obywatelskiej, po rozmowie z radną, której biuro widać na upublicznionym wczoraj nagraniu, przekonują, że "sprawa jest prowokacją".

Zapowiedź radnych PiS to efekt wczorajszej publikacji portalu tvp.info. Dziennikarze ustalili, że w biurze rachunkowym prowadzonym przez radną dzielnicy Praga-Południe Bożenę Manarczyk (KO) zbierane są podpisy na listach poparcia pod kandydaturą Rafała Trzaskowskiego, mimo że jeszcze nie została ogłoszona data wyborów prezydenckich. Portal opublikował też nagranie pokazujące zbieranie podpisów.

- W związku z ujawnieniem tych informacji przez media i z nagraniem czujemy się jako radni klubu PiS w obowiązku złożyć zawiadomienia do stosownych organów, przede wszystkim do PKW, ale też do prokuratury
- powiedział radny PiS z Pragi-Południe Marek Borkowski. Zawiadomienia mają zostać złożone w piątek.

Borkowski zaznaczył, że do radnych dochodzą sygnały, że to nie jest jednostkowy przypadek, a podpisy mają być zbierane m.in. w miejskich urzędach, wśród pracowników.
- Dziwi nas, że partia się dopuszcza takich nadużyć i potem, jak to wypływa na światło dzienne, to próbuje zamieść sprawę pod dywan, zamiast się przyznać
- podkreślił radny PiS.

Radna Manarczyk nie odpowiedziała na przesłane jej zapytania ani na telefony. Rozmawiał z nią natomiast szef klubu KO w Radzie Warszawy Jarosław Szostakowski.

- Rozmawiałem z radną Bożeną Manarczyk i uzyskałem wyjaśnienia. Absolutnie zaprzecza, jakoby w jej biurze prowadzona była zbiórka podpisów
- powiedział Szostakowski.

Jak wyjaśnił, radna twierdzi, że to "pisowska" prowokacja i zapewnia, że nic takiego nie miało miejsca w jej biurze. - Wydawano tam wyłącznie karty do zbierania podpisów z informacją, że zbiórkę można zacząć po ogłoszeniu wyborów - dodał.

Zapytany, jakie kroki w związku ze sprawą planuje podjąć KO, przewodniczący powiedział: "Zobaczymy, jak się sytuacja rozwinie, i zastanowimy się wspólnie, co dalej robić z tą sprawą".

W środę Szostakowski wyjaśnił, że członkowie KO dostali wzór karty do zbierania podpisów, ale z informacją, że będzie można je zbierać dopiero po ogłoszeniu wyborów.

Niezależna.pl

Wersja do druku

Lubomir - 30.05.20 8:34
Takie pięknie brzmiące po polsku nazwiska, już przerabialiśmy, chociażby Julian Marchlewski...Herr Trzaskowski nie jest debiutantem na tym polu. Zatrzymanie przekopu Mierzei Wiślanej, zablokowanie projektu budowy Centralnego Lotniska pod Warszawą, to jego pomysły na Polskę. To pomysły z tego samego repertuaru, co likwidacja polskiego przemysłu stoczniowego, zniszczenie 'Irydy' i lotniczego dorobku Polaków, likwidacja polskiego przemysłu samochodowego czy likwidacja śląskiego i pomorskiego okręgu wojskowego. To stawianie na nowe rozbicie dzielnicowe Polski. Herr Trzaskowski, Polacy wolą - może niezbyt majętnych materialnie, ale przynajmniej swoich, niż wytypowanych i wspieranych przez obce fundacje prywatne i rządowe - aroganckich karierowiczów i figurantów. Dosyć ogłupiania Polaków niemiecką propagandą i dosyć sabotowania Polski! Komunizm już żeśmy raz obalili i nie chcemy jego powrotu w niemieckiej wersji. Nawet pod tęczową flagą.

Wszystkich komentarzy: (1)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

22 Października 1907 roku
Urodził się Jan Trepczyk, kaszubski literat i działacz społeczny (zm. 1989)


22 Października 1825 roku
Urodził się Karol Miarka, polski pisarz, nauczyciel, działacz narodowy na Górnym Śląsku (zm. 1882)


Zobacz więcej