Poniedziałek 3 Sierpnia 2020r. - 216 dz. roku,  Imieniny: Augustyna, Kamelii, Lidii

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 29.06.20 - 17:08     Czytano: [209]

Apel do rozsądku


Artukuł nie mógł być opublikowany wcześniej, z uwagi na ciszę wyborczą


Szanowni Państwo!Dzisiejszy felieton wysyłam już w piątek, żeby nie naruszyć ciszy wyborczej. Prawa trzeba przestrzegać, nawet takiego niezbyt mądrego. Nie ukrywam, że spróbuję namówić do głosowania pewną grupę sceptyków. Chcę bowiem uświadomić Państwu, co jest moim zdaniem naprawdę ważne.

Obecnie agresja przybrała takie rozmiary, że ulegają jej nawet ci, którym psuje to interesy. Przed sklepem zaczepił mnie żebrak. Zastanawiałam się, czy mu ofiarować jakiś datek, ale on był niecierpliwy i zwymyślał mnie. Nie uzyskał w ten sposób spodziewanych pieniędzy, ale sobie ulżył. Coś za coś.

Zachowujmy zimną krew - my konserwatyści. Nie dajmy się ponieść złym emocjom, nawet jeśli mamy jakieś mniej lub bardziej uzasadnione pretensje do obecnego prezydenta. Gołym okiem widać, do jakiej katastrofy prowadziłoby wybranie na Pierwszy Urząd w państwie człowieka układu niemiecko-rosyjskiego, jawnie to demonstrującego. A może do tego dojść, jeśli się nie zmobilizujemy i nie zademonstrujemy swojego patriotyzmu.

Nie bądźmy też naiwni sądząc, że oprócz tych dwóch kandydatów mają szanse jeszcze jacyś inni, nawet jeśli któremuś z nich uda się powiedzieć coś rozsądnego. To nie jest plebiscyt na najprzystojniejszego, ani na najlepiej prezentującego się Polaka. Nie o to tu chodzi.


Złe emocje prowadzą do rewolucji, a ta zawsze przynosi wyłącznie nieszczęścia i ofiary. Spróbujmy wznieść się nad ewentualne animozje i zagłosujmy za polską racją stanu, którą w chwili obecnej jest ponowne wybranie na Prezydenta Najjaśniejszej Rzeczypospolitej Andrzeja Dudy.

Pozdrawiam i do następnej soboty,
Małgorzata Todd

Komentarz do felietonu

Ad. Na niby, czy poważnie? 25/2020 (468)

Szanowna Pani Małgorzato

Dwóch najbardziej liczących się kandydatów na prezydenta RP uosabia odmienną pod wieloma względami wizję Polski. Kwestia niepodległości naszego kraju jest niewątpliwie kluczowa, ale niestety postrzegana jest również w sposób odmienny przez kandydatów. Dlaczego piszę „niestety”? Ponieważ ta kwestia powinna być bezsporna i oczywista dla wszystkich, a zwłaszcza dla kandydatów na fotel prezydenta RP. Jednak może nie ma sporu, bo nie ma o co się spierać. Pełnej niepodległości już przecież nie mamy. Od dłuższego czasu chodzi raczej o ratowanie jej resztek. Wydaje się, że obecny obóz rządzący, stara się to robić, opierając się na sojuszu ze Stanami Zjednoczonymi, wykorzystując fakt, że owo mocarstwo ma w Europie swoje interesy – polityczne i ekonomiczne. Jednak zbyt małą mamy niestety wiedzę, by ocenić, jakim kosztem z naszej strony to ratowanie resztek niepodległości się odbywa. Kandydatura Trzaskowskiego – cóż o niej napisać? Chyba najlepiej definiuje tego pana zeszłoroczne zdarzenie, które wystarczająco go kompromituje tj. obecność na „zlocie” Grupy Bilderberg (dziwne, że zupełnie się tym faktem nie chwali – przecież dostąpił „wielkiego zaszczytu” obcując z największymi tuzami świata polityki i biznesu). Zaproszenie na ten „zlot” załatwił panu Trzaskowskiemu Radosław Sikorski, by „se chłopak pobrylował” w wielkim świecie. Jak można łatwo się domyśleć, prócz brylowania miał przede wszystkim spełnić rolę „pożytecznego idioty”. Jest spore niebezpieczeństwo, że ta rola mu się spodobała. Jeżeli Polacy wybiorą pana T. na prezydenta RP, to korki od szampana wystrzelą nie tylko w Berlinie.

Serdecznie Panią pozdrawiam - Ewa Działa-Szczepańczyk

POLECAM

.....................................................................................................
.....................................................................................................


Małgorzata Todd zaprasza na łamy kolejnego wydania KABARETU INTERNETOWEGO, gdzie możecie Państwo przeczytać i obejrzeć całość. A jest to wielka uczta dla ducha i kompendium wiedzy z wielu dziedzin życia, nie tylko POLITYKI: Apele, Petycje, Audiobooki, Ciekawe filmy na You Tube, Gościnne występy, Kącik Muzyczny, Zaułek Sztuki, Ogłoszenia ITD…

26 czerwca 2020 r. | Nr 26/2020 (469)

Wersja do druku

Pod tym artykułem nie ma jeszcze komentarzy... Dodaj własny!

03 Sierpnia 2018 roku
W wieku 101 lat zmarł generał brygady pilot Zbigniew Ścibor-Rylski, oficer AK, bohater wojenny i uczestnik Powstania Warszawskiego


03 Sierpnia 2008 roku
Zmarl Aleksander Sołżenicyn, rosyjski pisarz, laureat Nagrody Nobla (ur. 1918)


Zobacz więcej