Piątek 27 Listopada 2020r. - 332 dz. roku,  Imieniny: Franciszka, Kseni

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 03.07.20 - 22:07     Czytano: [656]

Bezpośrednia konfrontacja


Za nami I tura wyborów prezydenckich, wyniki właściwie zgodne z przewidywaniami, chociaż po cichu zwolennicy prezydenta Andrzeja Dudy liczyli na jedną tylko turę, ale trudno, na rozstrzygnięcie będziemy musieli poczekać do 12 lipca. Nie wydaje się to prawdopodobne, aby była jakaś niemiła niespodzianka i Andrzej Duda wygra te wybory. W podsumowaniu I tury należy jeszcze uwidocznić jeden bardzo znamienny fakt, otóż Rafał Trzaskowski wygrał w Berlinie i Moskwie a Andrzej Duda w USA i Kanadzie. Komentarz akurat w tej kwestii zbyteczny, to nie jest chyba przypadek.

I właśnie od kilku dni zastanawiam się, jak to jest, że kontrkandydatem Andrzeja Dudy w wyścigu o fotel prezydenta Polski został człowiek, który właściwie niczym pozytywnym nie może się pochwalić. Jego antypolskie działanie na przestrzeni wielu lat aż bije po oczach. Znamy jego wkład w rezolucję unijną przeciwko Polsce, a kto mieszka w Warszawie, na własnej skórze odczuł jego nieudolność, stąd niezwykle nerwowe i agresywne zachowanie, gdy jest publicznie pytany przez dziennikarzy np. z TVP.
Jak to jest, że człowiek nie mający dosłownie nic, czym mógłby się pochwalić, depcze sondażowo po piętach temu, który przez 5 lat ciężko pracował wraz z rządem i w niezwykle trudnych warunkach, spowodowanych przez totalną opozycję, wywindował nasz kraj na wyższy poziom.
Ale najważniejszy aspekt tej analizy to czynnik ludzki, kim jest wyborca Rafała Trzaskowskiego, kandydata PO na najwyższy urząd w państwie, jaki ma zasób wiadomości, co ogląda, co czyta, skąd pochodzi, czy zdaje sobie sprawę z tego co robi, czy jest zainteresowany dalszym losem Polski.

W dniu, kiedy weszła w życie nowa matryca vatowska udałem się do osiedlowej piekarni i zapytałem panią, dlaczego cena mojego ulubionego chleba nie zmieniła się, skoro vat został obniżony. Pani zrobiła wielkie oczy i stwierdziła, że z tego co wie, to raczej nastąpiła podwyżka podatku. Gdy wyszedłem ze sklepu, nastąpiło olśnienie, skojarzyłem pewne fakty, prawdopodobnie ta pani ogląda TVN, gdzie bardzo rzadko informuje się o pozytywnych aspektach życia codziennego. I nie jest to przykład odosobniony, wydaje się, że wyborcy PO a co za tym idzie, kandydata RT żyją w jakiejś próżni intelektualnej, utworzonej wiele lat temu. Ci ludzie nie chcą znać prawdy, zatykają uszy jak słyszą o sukcesach Polski na arenie międzynarodowej.
Z kolei mam sąsiada, zapiekłego zwolennika aktualnego prezydenta stolicy, który na uwagę, że otrzymuje przecież „13” i wypadałoby bardziej przychylniej spojrzeć na rządy prawicy, stwierdził, że on od tego rządu nic nie dostał, bo to bank jemu przelewa pieniądze na konto. Nic dodać, nic ująć, tacy właśnie są wyborcy RT.

Przed nami ostatni tydzień kampanii, sytuacja coraz bardziej się brutalizuje, poseł Nitras szaleje, wczoraj np. dopuścił się ataku fizycznego na wiceministra MS Sebastiana Kaletę. Sztab Rafała Trzaskowskiego i on sam uważają, że agresja konsoliduje ich wyborców. Dziwnie to brzmi, ale gdyby było inaczej, to nadpobudliwego Nitrasa odsunięto by już dawno. Również niemiecko-szwajcarski tabloid „Fakt” czynnie bierze udział w kampanii, chce wpływać na wynik wyborów, na dzisiejszej okładce ohydny paszkwil na prezydenta Andrzeja Dudy.

12 lipca dojdzie do bezpośredniej konfrontacji pomiędzy Andrzejem Dudą i… totalną opozycją, której przedstawicielem w tych wyborach, przypadkowo został Rafał Trzaskowski. Jakie osiągnięcia ma urzędujący od 5 lat prezydent Duda wszyscy dokładnie wiedzą, choćby z autopsji, natomiast o jego kontrkandydacie niewiele można powiedzieć, szczególnie dobrego, ale to w tym przypadku nie ma znaczenia, bo jego zwolennicy nie będą głosować za Rafałem Trzaskowskim, ale przeciwko Andrzejowi Dudzie.

W najbliższy poniedziałek ma odbyć się nowatorska debata w Końskich, Andrzej Duda wyraził już chęć uczestniczenia, Rafał Trzaskowski jeszcze się zastanawia, zapewne będzie robił wszystko aby się nie stawić, pytania do kandydatów mają być od mieszkańców tej miejscowości i internautów a to byłoby dla niego zbyt ryzykowne.

Zbigniew Skowroński

...

PLAKAT WOJCIECHA KORKUCIA

Wersja do druku

Lubomir - 13.07.20 9:28
Wszystko wskazuje na to, że osadzenie niemieckiego lobbysty na najważniejszym urzędzie w Polsce, nie powiodło się. Niemiecka propaganda dla Polaków chyba oszaleje. Niemieckie programy uszczęśliwiania Polski, mogą mieć problem z przebijaniem się do dzielnic polskiego państwa. Herr Trzaskowski traci możliwość demoralizowania młodych Polek i Polaków swoimi tęczowymi pomysłami. Pieniądze Sorosa oraz niemieckich fundacji prywatnych i rządowych - nie przydały się na wiele. Berlin musi podkulić ogon. Chyba przyjdzie wypłacać Polakom o wiele poważniejsze pieniądze. Bo będzie chodzić o odszkodowania wojenne. To chyba będzie nowy Plan Marshalla dla Polski - pokrywany pieniędzmi odebranymi potomkom Hitlera.

Aaron Waxmann - 10.07.20 11:41
Trzaskowski - Deutschland uber ales!

Cytuję:
"...Dziś musimy się liczyć z konsekwencjami naszych wyborczych decyzji bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Rafał Trzaskowski, kandydat lewackiej i tęczowej zarazy oraz reprezentant niemiecko-rosyjskich interesów już zapowiedział, że "wypali żelazem" wszystko to, co w ciągu ostatnich prawie 5 lat społeczeństwo otrzymało od polskiego rządu.

Postanowiliśmy ujawnić tajny plan Trzaskowskiego, aby nie było wątpliwości, co nas czeka w przypadku wygranej tego człowieka....

...Jeśli nie chcemy Polski rządzonej przez narzuconą nam lewacką i tęczową zarazę, pozyskajmy jak najwięcej głosów osób niezdecydowanych.
BROŃMY NASZYCH RODZIN I DZIECI!

Oto TAJNY PLAN powyborczy Rafała Trzaskowskiego.

1. Wprowadzenie obowiązkowej seksedukacji dla dzieci w szkołach na terenie całej Polsce.
2. Wprowadzenie "małżeństw" gejowskich i zrównanie ich z małżeństwem kobiety z mężczyzną.
3. Adopcja dzieci przez sodomitów.
4. Odbieranie dzieci rodzicom pod byle pretekstem (muszki w kuchni) na wzór niemieckich i norweskich Jungendamtów.
5. Odebranie dzieci i wychowywanie ich w "europejskim" stylu bez dostępu do religii.
6. W ramach promowania tzw. tolerancji otwieranie klubów i teatró LGBT w każdym powiatowym mieście.
7. Przekazanie pieniędzy z Unii Europejskiej na promocję tęczowej zarazy zamiast na wsparcie rozwoju kraju.
8. Wprowadzenie obowiązkowych szczepień dla dzieci na koronawirusa.
9. Zablokowanie niezaszczepionym dzieciom możliwości chodzenia do żłobka, przedszkola czy szkoły i karanie ich rodziców grzywnami i więzieniem.
10. Nieoficjalne działanie w interesie Niemiec i Rosji. Koniec współpracy z USA.
11. Blokada rozwoju gospodarczego Polski.
12. Dzika reprywatyzacja na terenie całego kraju, szczególnie na terenach Polski Zachodniej i Pojezierza Mazurskiego. Domy, kamienice i ziemia mogą trafić w niemieckie ręce.
13. Całkowita likwidacja nauki religii w szkołach.
14. Dziecko z in vitro dla każdej chętnej lesbijki.
15. Kontrola przedsiębiorców pod kątem ich poglądów.
16. Prywatyzacja mediów publicznych, powrót cenzury względem pozostałych.
17. Wysokie kary grzywny a nawet więzienia za krytykę osób o lewackich poglądach. W ramach tolerancji obrażanie uczuć katolików nie będzie karane.
18. Likwidacja organizacji prorodzinnych i pro-life.
19. Likwidacja organizacji narodowych, likwidacja Wojsk Obrony Terytorialnej.
20. Powrót do czasów przewodniej roli partii.

G.wno Trzaskowskiego już się rozlało w Wiśle, a teraz może zalać całą Polskę.
Szanowny Czytelniku, to wszystko to tylko wierzchołek góry lodowej. Trzaskowski zalał Wisłę fekaliami i ukrywał przed opinią publiczną awarię spalarni odpadów przy oczyszczalni ścieków Czajka. Co jeszcze ukrywa Trzaskowski? Czy dowiemy się o tym, kiedy będzie już za późno?

Jedno nie ulega wątpliwości, Rafał Trzaskowski to reprezentant "tęczowej zarazy", zawieszony na klamce Niemiec i Rosji. Wystarczy przyjrzeć się, jak wydaje publiczne środki w Warszawie, by mieć pewność, że szastając pieniędzmi dla "tęczowej zarazy" i lewaków, realizuje własne poglądy i równocześnie wykonuje polecenia.

Dziś my, Polacy, musimy wybrać: albo dalsza budowa kraju silnego i niezależnego, albo poddanie się lewackiemu terrorowi, który narzuci nam, w jakim kraju mamy żyć, jak mamy pracować i jak wychowywać nasze dzieci.
Pomyśl, Czytelniku, ile zła wyrządzi, jeśli zostanie prezydentem całego kraju. Jeśli zlekceważymy te wybory, to znowu na lata stracimy kontrolę nad własnym krajem. Przyszłość Polski jest w naszych rękach.

Jeśli nie chcemy Polski rządzonej przez narzuconą nam lewacką i tęczową zarazę, to pozyskajmy jak najwięcej głosów osób niezdecydowanych.
BROŃMY NASZYCH RODZIN I DZIECI! ". Koniec cytatu.

(-)Warszawska Gazeta

MariaN - 09.07.20 19:36
Trzaskowski to pusty dzban, tak niedawno stwierdzil ktoś w telewizji, bardzo trafne okreslenie, przecież ten facet rzeczywiscie nic dobrego dla nas Polaków nie zrobił, mozna w niego wlac wszystko co akurat potrzeba komus kto chce np zniszczyć lub osłabić nasz kraj, a chce i Putin i Merkel. I to wiedzą wszyscy nawet ci którzy nienawidza pisu i chcą głosować za Rafałkiem. Uważam że tak na prawdę nikt nie chce głosować na Trzaskowskiego, bo jedni wyborcy prawicowi i zwykli ludzie popierają Andrzeja Dudę a druga grupa przeciwna bedzie głosować przeciwko Andrzejowi Dudzie. Zapiekłośc niemiłosierna, na złość mamusi odmroże sobie uszy. Przeć jakby jakimś cudem wybory wyugrał ten plastikowy goguś to przez 3i pół roku mielibyśmy codziennie awantury, wszystko by wetował a rząd miotał by się od sciany do ściany, ale o tym nie chcą słyszeć ci, którzy ogladaja tylko szwabskie merdia i różne tvny. Ludzie do boju, Duda musi wygrać z dużą przewagą, inaczej bedzie wstyd przed całą Polska i światem

Lubomir - 08.07.20 15:16
Dla większości Polaków wszystko było jasne i czytelne. Obecnie urzędujący prezydent Polski, to postać jednoznaczna moralnie i realnie działająca na rzecz Polski i Polaków. Sporo chaosu i złej atmosfery stworzyła propaganda związana z wirusem. Tutaj, jak na rozkaz - z bliżej nieokreślonej centrali, ludzie zaczęli dostawać małpiego rozumu. Na znak solidarności gotowi byli kłaść się obok testowanych Amerykanów i udawać chorych. Z czasem zaczęło przychodzić opamiętanie i świadomość, że tak naprawdę to nic nikomu nie jest a Polska jest terytorium wolnym - nie tylko od pandemii, ale nawet od epidemii. Udało się powstrzymać histerię najsłabszych i celową histerię handlarzy maseczek i środków dezynfekujących. Wszyscy mówią, że cała ta gra miała i pozytywny sens. To był sprawdzian gotowości Polaków - na wypadek ataku biologicznego, wojny informacyjnej lub psychologicznej. Wypadliśmy nie najgorzej. Nie daliśmy się ani ogłupić, ani skłócić między sobą. Dobrze, że nie wpadliśmy w amok, jak podczas 'rewolucji Balcerowicza' i nie roznieśliśmy do końca polskiej gospodarki. Niektórzy pokazywali branże do wykończenia. Niemcy, jak zwykle byli gotowali ratować, te 'upadające gałęzie'. Jakkolwiek obecne czasy nie są najszczęśliwsze - ani dla Europy, ani dla Ameryki, to ocalenie może jedynie przyjść dzięki sprawności takich polityków, jak prezydent Duda i prezydent Trump. I to wbrew opinii kretów Moskwy i Berlina. Berlin staje się znów wyjątkowo aktywny, bo to przecież on przejmuje na pół roku przewodnictwo w Europie. A i czołowy polityk Europy Ursula von der Leyen jest niemiecką patriotką, by nie powiedzieć - niemiecką ultranacjonalistką. Ona też ma ogromną siłę oddziaływania. Chaos w Ameryce i podtrzymywanie wersji o chorej Ameryce - leży zarówno w interesie Chin, jak i przede wszystkim w interesie Niemiec i jej nieformalnego sojusznika - Rosji. Niemcy wciąż usiłują realizować politykę przekształcania Europy - w niemieckie terytorium zależne. Dehumanizacja Europy sprzyja temu. Nawet wielka Francja stała się intelektualnie i humanistycznie nieobecna w Europie. To jedynie sprawny technicznie kraj, okresowo wstrząsany niepokojami na tle socjalnym. Polska i Ameryka usiłują odzyskiwać swoje dusze i to wydaje się być najwłaściwszy kierunek. Jakkolwiek ten kierunek idzie na ciągłą konfrontację z marksistowsko-leninowskim ateizmem i powszechną laicyzacją, to wydaje się mieć znakomitą przyszłość. Rozmija się całkowicie z sodomią i satanizmem. Stawia na psycho-fizyczne zdrowie obywateli i ich rodzin. Nie promuje patologii i zezwierzęcenia.

warszawiacy - 08.07.20 1:27
Odbyla sie debata prezydencka ,gdzie pan Prezydent Andrzej Duda wypadl wspaniale,potwierdzil ,ze jest wlasciwym Czlowiekiem na prezydenckim stanowisku.Dziekujemy Panie Prezydencie za taki uroczy wieczor.Blyskotliwosc odpowiedzi ,fachowosc ,kurtuazja i swoboda w dyskusji zwiekszly Pana autorytet w naszych oczach.Panu Trzaskowskiemu albo zabraklo odwagi <albo zakzano dyskusji.Oddal walke walkowerem jego sprawa.Zyczymy zwyciestwa w wyborach,prosimy Krolowa Polski o wybor dobrego Prezydenta.

2x2=4 - 08.07.20 1:08
Jak dotąd stałem na tym forum raczej z boku - liczyłem, dodawałem, mnożyłem i zawsze mi wychodziło, że 2X2=4...
Ale... Coś się porobiło na tym Kworum, zagadnęła mnie żona przy porannej kawie. A mnie... aż coś tknęło najgorszego- zaraza myślę - może zmarło się Panu Redaktorowi? Nie, chyba żyje, bo nikt tego nie komentuje...
Popatrz podsunęła mi żona laptopa. I rzeczywiście. Był jakiś ruch przed wyborami, były świetne Dyrdymałki pana Hopa, był wierszyk p. Artura, były wieści Pertha z Antypodów, ale komentarzy, tych najbardziej płodnych komentatorów tylko tyle, co kot napłakał. Uspokoiłem żonę, że może u nich dalej trwa cisza wyborcza - ale przecież tuż, tuż II tura i trzeba wreszcie coś wystukać
Gdzie to bractwo się podziało? Przecież mają swojego kandydata. Tyle tu było słów i słówek, jak jeszcze niedawno wokół rocznic i obchodów, ale przecież i wybory prezydenta, to aktualnie najważniejsza sprawa w Kraju nad Wisłą. Nawet wtedy - jak chwili obecnej - kiedy wybiera się mniejsze zło...
Gdzie sa ci wstydliwi za Polskę? Gdzie są ci architekci do spraw postępu, motorów, samochodów i odnowy? Gdzie są ci moraliści marynarze i fraszkopisy, ateiści zza Wielkiej Wody? I ci tworcy, ktorzy nie wiedzą czy nos jest dla tabakiery czy.tabakiera do.. ? A którzy na tym Kworum wypełniali kilometrowymi "pracami"strona po stronie - reklamując swoje kwaśne fructa.
Nie ma ich i już!. Nie ma Pani, która reklamowała PRLowski saleson. Nie ma przyjaciela Włoch i Chin i innych Krajów Demokratycznych - tych chłopów - jak się mianowali z ja...i. Aż strach pomyśleć, że może, tak dzielnie walcząc z wirusem polegli sami. Pociesza mnie jedynie to, że być może zajęci są teraz walką o "prawa", demolując wszystko co spotkają, idąc ramię w ramię z murzynami!
Trudno, smutno, trochę durno, że już ich na Kworum nie ma, bo odwrócili się od nas plecami. Że zachowli się jak te piękne ptaki - jaskółki - które lepią gniazdo "pod okapem" naszego domu - a za jakiś czas odlatują, zostawiając zapaskudzone gniazdo gospodarzowi.
Zal mi szczerze tylko te Panie, i tych Panów - bo ich też tutaj brakuje, a których wiersze czytała mi żona do "poduszki"...Jedyne pocieszenie, to przysłowie: "Nadzieja umiera ostatnia"... Pozostaję więc z nadzieją, że ci co odskoczyli, odeszli i odlecieli... powrócą jednak do tego gniazda.

Wszystkich komentarzy: (6)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

27 Listopada 1994 roku
Norwegowie po raz drugi odrzucili w referendum możliwość przystąpienia do UE.


27 Listopada 1815 roku
Car Aleksander I nadał konstytucję Królestwu Polskiemu.


Zobacz więcej