Poniedziałek 19 Października 2020r. - 293 dz. roku,  Imieniny: Michała, Piotra

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 18.07.20 - 8:40     Czytano: [301]

Repolonizacja


Szanowni Państwo!Wygraliśmy o włos z IV Rzeszą i nie chodzi tu niestety o żaden mecz sportowy, tylko o zachowanie resztek suwerenności. Niemiecka buta rozpanoszyła się od Bałtyku po Tatry, uzurpuje sobie prawo dyktowania nam, jak mamy żyć i kto ma być głową naszego państwa.

Niemiecki pismak śmiał wzywać na dywanik Prezydenta Najjaśniejszej Rzeczpospolitej! Media w Polsce są opanowane co najmniej w osiemdziesięciu procentach przez obcy kapitał. Ich szmatławce mają ambicję przewracać Polakom w głowach, co poniekąd im się niestety udaje.

Brak lustracji sędziów owocuje takimi kwiatkami, jak ten z gdańska. Sąd Apelacyjny w „Freie Stadt Danzig” uniewinnił hitlerowca obrażającego Polaków i ukarał Polkę za to, że śmiała nagrać obelgi Niemca!

W Warszawie niemiecka firma komunikacji miejskiej zatrudnia ćpunów jako kierowców autobusów miejskich i każe sobie za to płacić miliony. Tu też nie chodzi wyłącznie o pieniądze, ale i o ideologię przy okazji. Jeden z kierowców ćpunów okazał się homoseksualistą. Jak by można kogoś takiego nie zatrudnić!? Przecież to najwyższe z możliwych kwalifikacje!

A zatem co wymaga repolonizacji? Może prócz mediów, sądownictwa, gospodarki - jeszcze instytucje naukowe? A co z kulturą? Czy wystarczą nam milczące muzea i pomniki?

Czy jest nam potrzebna również repolonizacja teatrów? Jeśli tak, to w jaki sposób jej dokonać? To nie jest pytanie retoryczne. Liczę na konkretne odpowiedzi.

Pozdrawiam i do następnej soboty,
Małgorzata Todd

KOMENTARZ DO FELIETONU

Ad. W PO Trzasku 28/2020 (471)

Szanowna Pani Małgorzato

Pisze Pani, w kontekście wyboru prezydenta Warszawy na prezydenta RP – grozi nam rozlanie warszawskiego szamba na całą Polskę. Dosadna, ale świetna konstatacja. Zagrożenie było spore ze względu na kiepskie rozeznanie polityczne naszych rodaków, które potwierdziło się w wyniku wyborczym. Tak jak przypuszczałam, Duda wygrał wyścig o fotel prezydenta, tylko o włos. Pomijając skutki polityczne tej wygranej, zostaniemy jednak z problemem społeczeństwa totalnie zdezintegrowanego, zdezorientowanego, zmanipulowanego, ogłupionego i nie zdającego sobie sprawy z zagrożeń (oczywiście ten stan zdecydowanie by się pogłębił w przypadku wygranej Trzaskowskiego – na skutek jego skwapliwego przytakiwania programowi „cywilizowania” Polski forsowanego przez elity decyzyjne Unii Europejskiej) . Słowem sytuacja jest bardzo poważna. Dlaczego? Odwołując się do Pani porównania – ponieważ już szambo częściowo się rozlało, nie tylko w Warszawie, ale i w całej Polsce. Niektórzy nasi rodacy stoją już w nim po kostki, tylko tego nie zauważają. Są i tacy, których cieszy rozlewająca się po naszym kraju ideologiczna gnojówka. Widocznie należą do tych, którzy lubią „te zapachy”, a może nawet są od nich uzależnieni. Jednak pozostałym, będzie trudno oddychać powietrzem przesiąkniętym oparami, które, jak wiadomo, są toksyczne, a nawet śmiertelne.

Serdecznie Panią pozdrawiam – Ewa Działa-Szczepańczyk

POLECAM

.....................................................................................................
.....................................................................................................


Małgorzata Todd zaprasza na łamy kolejnego wydania KABARETU INTERNETOWEGO, gdzie możecie Państwo przeczytać i obejrzeć całość. A jest to wielka uczta dla ducha i kompendium wiedzy z wielu dziedzin życia, nie tylko POLITYKI: Apele, Petycje, Audiobooki, Ciekawe filmy na You Tube, Gościnne występy, Kącik Muzyczny, Zaułek Sztuki, Ogłoszenia ITD…

18 lipca 2020 r. | Nr 29/2020 (472)

Wersja do druku

Lubomir - 18.07.20 9:48
Może zamiast proniemieckiego ruchu, proponowanego przez stypendystę Sorosa i utrzymanka niemieckich fundacji, Herr Trzaskowskiego - postawić na powszechny i 'długoterminowy' Ruch Odnowy, zapoczątkowany przez renesansowy umysł, przez Jana Pawła Drugiego. Ten Ruch ma szansę przewyższyć włoskie Rinascimento, bo został zaproponowany przez osobę świętą, już za życia. Nie brakuje pisarzy, artystów i m.in. kompozytorów, którzy mogliby być uznani za twórców Rinnovamento. Ruchy umysłowe mają to do siebie, że startują z niskiego pułapu ale potrafią sięgać Nieba. Potrafią przebijać się do opinii publicznej, jak Leonardo da Vinci i Kopernik

Wszystkich komentarzy: (1)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

19 Października 1817 roku
W Szwajcarii odbył się pogrzeb zmarłego 4 dni wcześniej gen. Tadeusza Kościuszki.


19 Października 2011 roku
W kanadyjskiej prowincji Ontario w wieku 97 lat zmarł Tadeusz Sawicz, legendarny pilot myśliwski, ostatni polski weteran Bitwy o Anglię


Zobacz więcej