Poniedziałek 18 Stycznia 2021r. - 18 dz. roku,  Imieniny: Beatrycze, Małgorzaty, Piotra

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 22.07.20 - 16:12     Czytano: [497]

Polska zmierza do statusu potęgi!

Popularny hiszpański dzienniki internetowy “El Correo de Madrid” opublikował artykuł pt. “Dlaczego Hiszpania schodzi na psy, a Polska zamienia się w potęgę?”, w którym porównuje obecną sytuację gospodarczą i społeczną Polski i Hiszpanii. Artykuł ilustrowany został zdjęciem prezydenta Polski, Andrzeja Dudy.

Autor artykułu, Nicolino Peralta, przypomina, że w roku 1989, po 44 latach komunizmu, Polska była krajem biednym, zapóźnionym, w ruinie społecznej i moralnej. Wskazuje, że w tym czasie Hiszpania cieszyła się największym wzrostem gospodarczym, inwestycjami i konsumpcją, która rozkręcała gospodarkę.

“Dzisiaj, sytuacja jest diametralnie różna. Polska zmierza do statusu potęgi” – stwierdza autor. “Prawie nie ma bezrobocia, a wzrost gospodarczy, nieprzerwany od 25 lat, osiągnął średnio 4 proc. Dodatkowo młodzież nie zna słowa kryzys” – czytamy w dzienniku reprezentującym prawą stronę hiszpańskiej sceny politycznej. Według Peralty, jest kilka przyczyn “dlaczego Polska kwitnie, a Hiszpania więdnie”.

“Przede wszystkim w Polsce własność prywatna jest święta. Nikt nie wyobraża sobie najazdu zorganizowanych “okupas” (dzikich lokatorów zajmujących mieszkania – PAP), bezwstydnie chronionych przez polityków bez skrupułów” – zauważa.

Autor podkreślił istnienie w Polsce “bezpieczeństwa prawnego”, które stało się “marką firmową kraju”.

“Obywatele i firmy wiedzą, że nie spadnie na nich cotygodniowy dekret politykierów, ustanawiających prawo dla obszarów, na których się nie znają, i którzy poza polityką nie znaleźliby pracy nawet jako magazynierzy w Mercadonie (popularna sieć supermarketów – PAP), z całym szacunkiem dla magazynierów” – napisał Peralta.

“Oprócz tego, podatki są umiarkowane (…) Nie ma tam (w Polsce – PAP) podatków zmuszających obywatela do oddania ponad połowy owoców jego pracy, i które w większości są przeznaczane na tworzenie i tuczenie kasty klientelistycznej, bezużytecznej i pasożytującej” – podkreśla autor. Peralta pisze, że firmy widzą w Polsce dobre miejsce do inwestowania i tworzenia zatrudnienia.

“I, co najważniejsze, ten naród (polski – PAP) na wschodzie Europy zrozumiał, co to są wartości, że tworzą substancję, krew, kręgosłup narodu (…)” – czytamy.

“Z kolei, imigracja jest uporządkowana i uregulowana. Najpierw, ci najbliżsi, pochodzący z Ukrainy. Potem długa lista oczekujących, wykwalifikowanych Hindusów, z wizami, i z chęcią do pracy i zdobywania praw dzięki wypełnianiu obowiązków, i poczynieniu wkładu dla kraju przyjmującego” – zauważa Peralta.

Autor odnotowuje, że jeżeli Polska nadal będzie szła tą drogą, to osiągnie “duży postęp”. “Będzie miała problemy, raz będzie lepiej, raz gorzej. Ale naród, który szanuje prawo, własność prywatną, naukę, granice, który nie rabuje podatnika, który wynagradza wysiłek i poświęcenie, osiągnie sukces” – pisze Peralta.
Źródło: PAP Autor: Grażyna Opińska

Stefczyk.info

Wersja do druku

Jacek Socha - 01.08.20 3:27
Czuję się oszukany przez tych na których głosowałem w I rundzie. Oddałem głos na p. Bosaka, a w drugiej rundzie oddałem oczywiście głos na p. Dudę, ale jak wynika z wypowiedzi i informacji już po wyborach, w II rundzie połowa Konfederatów oddała głos na Trzaskowskiego. W ten sposób traci się zaufanie do tych, w których kiedyś się wierzyło!

Konfederata - 31.07.20 17:01
Panie MariaN.
Nikt nie kwestionuje korzystnych dla Polaków działań rządu
premiera Morawieckiego. Każdy rząd nawet najlepszy potrzebuje a jakże, uczciwej krytyki. Ten rząd popełnił wiele niewybaczalnych błędów.
Posłowie Konfederacji Wolność i Niepodległość starają się te błędy wytykać i pokazywać. Po co wysyłać zapytania do Trybunału jak na pierwszy rzut oka widać, że Konwencja stambulska jest sprzeczna z Polską konstytucją.
Dlaczego rząd Morawieckiego poprzez posłów PiS zamroził ustawę antyroszsczeniową w sejmowej zamrażarce a tu nagle jak grom z jasnego nieba amerykanie opublikowali raport (Mike Pompeo) w sprawie realizacji roszczeń żydowskich w sprawie mienia bezspadkowego obywateli polskich pochodzenia żydowskiego. Nasz rzekomo Sojusznik USA stoi na czatach żeby żydzi nas obrabowali na bagatela 300 mld $. Skad inąd wiadomo, że roszczenia żydowskie są w świetle prawa polskiego i (i tu paranoja) amerykańskiego bezpodsatawne. Rząd USA występuje w roli ochroniarza żydowskich szantażystów ze wschodniego wybrzeża USA.
Polski MSZ bardziej pilnuje interesu żydowskiego niz polskiego. Taki MSZ należ rogonić na 4 wiatry niż dalej utrzymywać tą V kolumnę.
Również ten rząd pozwala sobie włazić na głowę niejakiej Mosbacher, która bezpardonowo łamie konwencję wiedeńską pełniąc obowiązki ambasadora.
Mosbacher go home! To jest zawołanie Konfederacji. To jest obrona polskich interesów w wykonaniu Konfederacji. Dlaczego rząd PiS milczy w kwestii działań żydowskich i ich ochroniarzy z USA.
Konfederacja robi to dla Polski czego nie robi tzw. polski rząd.
Braun i Winnicki (Konfederacja) nt. raportu Departamentu Stanu USA dot. ustawy 447! NIE dla roszczeń! Czy USA to sojusznik czy ochroniarz żydowskich interesów?
Zobacz w linku.
https://www.youtube.com/watch?v=k-3zrCVMOtI

MariaN - 30.07.20 15:08
Jak widac, sporo jest takich którym bardzo przeszkadza to ze Polska nareszcie rozwija sie prawidłowo to znaczy od dołu a nie od góry kiedy to cały czas t do 2015 roku tak było, że czapa sie bogaciła aż do przesady a cała reszta musiała ciężko pracować za g.wniane pensje. I dlatego tyle milionów ludzi uciekło za granicę. Teraz jest zupełnie inaczej i dlatego niektórym salonowcom i fałszywym konfederatom to nie pasuje, niech szczekają dalej tyle im tylko pozostało, juz nigdy do władzy nie powrócą, ludzie zasmakowali normalności i będą głosowac na prawice

Antysocjalista - 29.07.20 12:57
Robotnicza myśl socjalistyczna? Przecież to już przerabialiśmy ponad 45 lat i wyszliśmy jak Zabłocki na mydle. "Przeszłości ślad nasza dłoń zmiata...". Kiedy usłyszymy następne takie spiżowe deklamacje pana Mateusza Jakuba Morawieckiego.
A na deser pan Jakub Mateusz zaśpiewa nam -
"Bój to jest nasz ostatni,
Krwawy skończy się trud,
Gdy związek nasz bratni
Ogarnie ludzki ród." /bis, koniecznie bis.
Brawo panie premierze RP, niech żyje i rozkwita... znany Nikita!
A naród żyje dostatnio.
Czy jesteśmy już na etapie dozgonnej przyjaźni polsko-izraelskiej i polsko- amerykańskiej? Jeszcze tylko trzeba zapisać to do konstytucji.
A potem z deszczu pod rynnę.

To wszystko jakoś powtarza się i jest nam znajome oraz tragiczne w skutkach.

Konfederata - 27.07.20 8:08
Papierowy tygrys europy i robotnicza myśl socjalistyczna.

Podczas debaty w Sejmie na temat podatków w Polsce Konrad Berkowicz, wyrazisty poseł z ramienia Koła Konfederacji, znany z dosadnych i trafnych uwag przytoczył wypowiedź premiera rządu PiS Matuesza Jakuba Morawieckiego.
Cytuję K. Berkowicza cytujacego premiera RP Morawieckiego:

"Możemy sobie tak szczerze powiedzieć - Ta myśl, robotnicza myśl socjalistyczna jest w filozofii Prawa i Sprawiedliwości głęboko obecna".
I to jest niestety nasze nieszczęście". Koniec cytatu.

Nietrudno zauważyć, że pan Mateusz był dobry dla platformy oszustów i doradzał "królowi europy" mającym dziadka w Wermachcie i jest również dobry dla PiS, dla którego wygłasza wiekopomne i spiżowe sentencje o robotniczej myśli socjalistycznej.

Myśl socjalistyczna? A Polacy myśleli, że z socjalizmem im nie po drodze.
A może premier Mateusz Jakub Morawiecki był "na haju" lub konfabulował.
Czy Mateusz Jakub odkrył swe prawdziwe oblicze?
"Wyklęty powstań ludu ziemi..."
Nie wierzysz? Tutaj w linku poniżej możesz to sprawdzić.
https://www.youtube.com/watch?v=GHUF606DdGc

Wszystkich komentarzy: (5)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

18 Stycznia 1654 roku
Ugoda perejasławska, została zawarta pomiędzy Rosją a Kozakami podczas powstania Chmielnickiego


18 Stycznia 2006 roku
Zmarł Jan Twardowski, polski ksiądz, poeta katolicki (ur. 1915)


Zobacz więcej