Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /domains/kworum.com.pl/public_html/article.php on line 21

  Czwartek 17 Czerwca 2021r. - 167 dz. roku,  Imieniny: Laury, Leszka, Marcjana

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 15.08.20 - 18:43     Czytano: [626]

Klęska imperium zła. Rok 1920


Tytuł książki mówi o klęsce „imperium zła”, nawiązując oczywiście do Związku Sowieckiego, który w roku 1919 wyruszył, aby unicestwić dopiero co odrodzoną Polskę, i na szczęście w roku 1920 poległ. Kulisy tej walki, nie tylko militarnej, ale także politycznej i społecznej, w sposób niezwykle wciągający odsłania prof. Andrzej Nowak, jeden z największych erudytów XXI wieku i światowej sławy znawca stosunków rosyjskich oraz sowieckich. Obala przy tym powstałe przez ostatnie 100 lat mity, dokładnie przedstawia plany Józefa Piłsudskiego, mistrzowsko odwzorowuje przebieg bitwy warszawskiej i opisuje, jak wpłynęła ona na myśl polityczną II Rzeczypospolitej.

Ale były przecież w roku 1920 także inne imperia na świecie. Złe czy dobre? Na to ważne pytanie prof. Andrzej Nowak także szuka odpowiedzi. Przygląda się przede wszystkim trzem mocarstwom, które – chociażby na papierze – były sojusznikami Polski: Francji, Wielkiej Brytanii i USA. Autor precyzyjnie opisuje politykę tych trzech imperiów zachodnich wobec Polski, demaskuje ich nieraz bardzo dwulicową dyplomację, obnaża hipokryzję ówczesnych elit politycznych Zachodu, które gotowe były poświęcić Polskę dla Rosji, nieważne, czy białej, czy czerwonej. Andrzej Nowak powołuje się przy tym na najnowsze badania historyczne, a także na własne żmudne i niezwykle odkrywcze kwerendy w archiwach rosyjskich (kiedy było wolno), brytyjskich i amerykańskich.
Książka ta zwraca na siebie uwagę także w bogatej warstwie ilustracyjnej. Umieszczono w niej blisko 50 nigdy dotychczas nie publikowanych zdjęć frontowych z lat 1919–1921, autorstwa uczestnika walk kpt. Paulo de Silva. Fotografie naszych polskich żołnierzy sprzed 100 lat, zmęczonych czy okaleczonych, ale bohatersko walczących, są doprawdy wzruszające. Cenne uzupełnienie stanowią inne zdjęcia (ponad 70), przedstawiające tło historyczne epoki oraz jej najważniejszych aktorów. Słowem, dzieło godne obchodzonego właśnie Roku Bitwy Warszawskiej, z okazji jej 100-lecia.Księgarnia Biały Kruk

Wersja do druku

Ania - 15.08.20 20:17
Żydzi w Rosji mieli kilka ośrodków szkolenia speców od prania mózgów m. in. w Kujbyszewie. Jakow Swierdłow prowadził pranie mózgów szeregowym rosyjskim żołnierzom skierowane przeciw władzy rosyjskiej. Rozpracował system przesyłania rozkazów, zrobił duplikaty pieczęci wojskowych. Główny twórca zwycięstwa żydowskiego zamachu stanu w Rosji. Dzisiaj ciągle poza propagandowym przekazem.
Trocki ściągnął do Rosji 200 zawodowych morderców z USA, którzy szybko zamordowali 12 rosyjskich generałów a potem zajęli się grabieniem i wywożeniem majątku Rosjan do USA. Jeden ocalał bo przeszedł na stronę żydobolszewików. Zsowietyzowani prości Rosjanie nie kwapili się do mordowania dlatego żydowskie NKWD publicznie rozstrzeliwało tych co nie chcieli wykonywać rozkazów.
Niemcy po wkroczeniu do Związku Radzieckiego w 1941 r. nie mieli żadnego oporu. W pierwszym miesiącu poddało się bez walki DWA I PÓŁ MILIONA zsowietyzowanych Rosjan.
Obserwując to co się obecnie dzieje w Polsce powinno nas szczególnie interesować jak żydobolszewicy przygotowali rząd Juliana Marchlewskiego do przejęcia władzy. Nie było wtedy u nas telewizji i tzw. demokracji więc zadanie przerosło mozliwości żydobolszewików.
W 1920 r do nacierających żydobolszewikow dołączyło 18 tysięcy Zydów z Polski w tym dezerterzy z polskiego wojska. Po porażce zostali w Polsce i nikt ich nie ukarał za zdradę i dezercję.
Czesi zablokowali pociąg z bronią z Francji dla walczącej Polski.
Dzisiaj tego zwycięstwa uzywa się w celu propagandowym, zapominając, że żydobolszewicy pokonali w 1917 w. Rosjan właśnie dzięki polskim władzom.
W historii w wersji dla szkół pomija się udział obcej agentury w działaniach mających decydujące znaczenie gdyż nie da się jednoznacznie tego udowodnić.
Teraz przydałby się opis przebiegu jak to poszczególne państwa uznawały powstanie żydobolszewickiego imperium,Związku Radzieckiego w tym zwłaszcza polskich władz.

Wszystkich komentarzy: (1)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /domains/kworum.com.pl/public_html/_box/_right.php on line 84

Wejdź do Galerii 


Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /domains/kworum.com.pl/public_html/_box/_right.php on line 148

17 Czerwca 2016 roku
Zmarł w Szwecji, po ciężkiej chorobie, Włodzimierz Kuliński, założyciel i wieloletni redaktor Portalu Wirtualna Polonia


17 Czerwca 1793 roku
W Grodnie rozpoczął się ostatni sejm Rzeczypospolitej Obojga Narodów.


Zobacz więcej