Niedziela 27 Września 2020r. - 271 dz. roku,  Imieniny: Damiana, Wincentego

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 13.09.20 - 23:13     Czytano: [103]

Dział: Godne uwagi

Smoleńsk 2010 pamiętamy

Po zakończeniu Mszy świętej w warszawskiej Katedrze św. Jana o godz. 19.00 przeszliśmy - jak co miesiąc od 2010 r.- z modlitwą pod Pałac Prezydencki w Marszu Pamięci [organizowanym przez nasze Stowarzyszenie od 2018 r.].

Marsz miał szczególny przebieg - Ewa Stankiewicz non stop podczas drogi apelowała do obecnych władz o determinację i kompetencję w wyjaśnieniu zbrodni smoleńskiej, przypominając, iż po 10 latach od katastrofy [oraz po 5 latach sprawowania władzy przez PiS] nie ogłoszono pełnego raportu, wyników śledztwa ani nie podjęto kroków prawnych na arenie międzynarodowej! [patrz video]Potrzeba dziś wielkiej modlitwy, o to, aby Polska była Polską o jakiej marzyli nasi przywódcy duchowi. Potrzebna jest msza św. za ofiary Smoleńska (...) Polska potrzebuje prawdy; nasza modlitwa nie jest skierowana przeciw komuś. Nie chcemy dekalogu pisanego przez fałszywe autorytety, chcemy prawdy. Kłamstwo smoleńskie będzie ociekać strumieniami krwi tak długo, dopóki nie poznamy prawdy, bo tylko prawda nas wyzwoli - powiedział w poruszającej homilii ks. prof. Czesław Parzyszek.Marsz Pamięci poprowadziła Ewa Stankiewicz, wyjątkowo i po raz pierwszy przez całą drogę informując o idei Marszu, który od 2018 r. organizuje samodzielnie nasze Stowarzyszenie, i żądając sprawiedliwego ukarania winnych zamachu dokonanego w Rosji 10 kwietnia 2010 r.
Apelowała o kompetentne śledztwo i prawdziwy raport, z wyrzutem zwracając się do obecnych władz i organizatorów prac komisji, której efekty są daleko niesatysfakcjonujące.
Modlitwę pod Pałacem Prezydenckim poprowadził towarzyszący nam w Marszu ks. Stanisław Małkowski.

Na koniec Ewa Stankiewicz zaprosiła Solidarnych2010 na promocję Antologii Smoleńskiej i obchody 10. rocznicy powstania naszego Stowarzyszenia, na 10 października do siedziby SDP na ul. Foksal 3/5 w Warszawie.

Zapraszamy wszystkie osoby, które czują więź z Solidarnymi 2010 oraz obecnych i dawnych członków naszego Stowarzyszenia do udziału w spotkaniu, promocji połączonej z koncertem oraz wykonaniami poezji smoleńskiej.

Namiot Solidarnych był wystawiony tradycyjnie podczas trwania Mszy świętej 10 września, towarzyszył nam także Dzwon Smoleński.

Solidarni2010

Wersja do druku

Pod tym artykułem nie ma jeszcze komentarzy... Dodaj własny!

27 Września 1939 roku
W Warszawie gen. Michał Karaszewicz-Tokarzewski powołał Służbę Zwycięstwu Polski. Powstanie Szarych Szeregów


27 Września 1533 roku
Urodził się Stefan Batory, książę siedmiogrodzki, król Polski i wielki książę litewski w latach 1576-1586.


Zobacz więcej