Piątek 22 Stycznia 2021r. - 22 dz. roku,  Imieniny: Dominiki, Mateusza, Wincentego

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 13.09.20 - 23:13     Czytano: [497]

Dział: Godne uwagi

Smoleńsk 2010 pamiętamy

Po zakończeniu Mszy świętej w warszawskiej Katedrze św. Jana o godz. 19.00 przeszliśmy - jak co miesiąc od 2010 r.- z modlitwą pod Pałac Prezydencki w Marszu Pamięci [organizowanym przez nasze Stowarzyszenie od 2018 r.].

Marsz miał szczególny przebieg - Ewa Stankiewicz non stop podczas drogi apelowała do obecnych władz o determinację i kompetencję w wyjaśnieniu zbrodni smoleńskiej, przypominając, iż po 10 latach od katastrofy [oraz po 5 latach sprawowania władzy przez PiS] nie ogłoszono pełnego raportu, wyników śledztwa ani nie podjęto kroków prawnych na arenie międzynarodowej! [patrz video]Potrzeba dziś wielkiej modlitwy, o to, aby Polska była Polską o jakiej marzyli nasi przywódcy duchowi. Potrzebna jest msza św. za ofiary Smoleńska (...) Polska potrzebuje prawdy; nasza modlitwa nie jest skierowana przeciw komuś. Nie chcemy dekalogu pisanego przez fałszywe autorytety, chcemy prawdy. Kłamstwo smoleńskie będzie ociekać strumieniami krwi tak długo, dopóki nie poznamy prawdy, bo tylko prawda nas wyzwoli - powiedział w poruszającej homilii ks. prof. Czesław Parzyszek.Marsz Pamięci poprowadziła Ewa Stankiewicz, wyjątkowo i po raz pierwszy przez całą drogę informując o idei Marszu, który od 2018 r. organizuje samodzielnie nasze Stowarzyszenie, i żądając sprawiedliwego ukarania winnych zamachu dokonanego w Rosji 10 kwietnia 2010 r.
Apelowała o kompetentne śledztwo i prawdziwy raport, z wyrzutem zwracając się do obecnych władz i organizatorów prac komisji, której efekty są daleko niesatysfakcjonujące.
Modlitwę pod Pałacem Prezydenckim poprowadził towarzyszący nam w Marszu ks. Stanisław Małkowski.

Na koniec Ewa Stankiewicz zaprosiła Solidarnych2010 na promocję Antologii Smoleńskiej i obchody 10. rocznicy powstania naszego Stowarzyszenia, na 10 października do siedziby SDP na ul. Foksal 3/5 w Warszawie.

Zapraszamy wszystkie osoby, które czują więź z Solidarnymi 2010 oraz obecnych i dawnych członków naszego Stowarzyszenia do udziału w spotkaniu, promocji połączonej z koncertem oraz wykonaniami poezji smoleńskiej.

Namiot Solidarnych był wystawiony tradycyjnie podczas trwania Mszy świętej 10 września, towarzyszył nam także Dzwon Smoleński.

Solidarni2010

Wersja do druku

Lech Galicki - 18.10.20 13:17
Od dawna współpracuję, piszę, całym sercem jestem z Solidarnymi 2010. To zaszczyt i spełnienie. Pani Ewa Stankiewicz, pani Hanna Dobrowolska, pani Natalia Tarczyńska i wiele osób, to Światło na Polskich Drogach. Pozdrawiam. Zawsze solidarny i oddany Ojczyznianym Ważnym Sprawom, Solidarnym2010.

warszawiacy - 29.09.20 1:21
Dziekujemy pani Ewie Stankiewicz za apelacje do wladzy o wyjasnienie Tragedii Smolenskiej.Czekamy na prawdziwe wiadomosci od 2010r ,Narod czeka na prawde,a takze ukaranie winnych.Mordercy powinni poniesc sprawiedliwa kare.Planujac zabojstwo moze mysleli,ze ukryja prawde i swiat zapomni o dokonanej zbrodni.Nigdy nie zapomnimy,modlimy sia za poleglych ,prawda wyjdzie na jaw.

Wszystkich komentarzy: (2)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

22 Stycznia 1874 roku
Urodził się Wincenty Witos, polski polityk ludowy (zm. 1945)


22 Stycznia 1942 roku
Powołanie Kierownictwa Dywersji AK (Kedyw) przez gen. S. Roweckiego ps. "Grot"


Zobacz więcej