Sobota 16 Stycznia 2021r. - 16 dz. roku,  Imieniny: Mascelego, Włodzimierza

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 22.11.20 - 12:26     Czytano: [157]

Wojna o życie Polaków


„Covid to zbyt mało”, tak będzie zatytułowana polska wersja bondowskiego filmu „The world is not enough”. Kto zagra głównego agenta, okaże się po latach. Teraz powinniśmy zbiorowo przeganiać covida z naszej krainy. A tymczasem… totalna opozycja i jej akolici, wstydzący się polskiego języka i obywatelstwa, wyprowadzają ludzi na place i ulice, by szybciej ich zarazić wrednym wirusem.Co im tam „obostrzenia”, zakaz zgromadzeń, dystans i maseczki? Każdy powód, by zmarło więcej Polaków jest dla nich dobry. Nowinką obecnej zadymy są mocno wulgarne słowa, profanacje pomników, wtargnięcia do kościołów, znaczący udział młodych ludzi… Do szkoły nie chodzą, mają czas. Epidemii się nie boją. Troska o przeżycie nie ma sensu, bo co to za życie bez skrobanki?

Pośród wielu agresywnych i nikczemnych haseł warto się zadumać nad zaskakującą groźbą: „To jest wojna”. Ktoś ją wypowiedział polskiemu państwu. Państwo to jest struktura i przepisy, obyczaje, prawa, ale przede wszystkim ludzie. Prawa ulegają nieustannym zmianom, bo okoliczności tego wymagają. Jeżeli suweren się zagapi, państwo upada i jest rozkradane przez sąsiadów, a Polacy są mordowani. Na Sybirach, w Katyniach, w komorach gazowych, podczas rzezi Woli, rzezi Pragi, rzezi Wołynia. To się nam przydarzyło wielokrotnie w ostatnich trzech stuleciach. Tak więc żadnych wojennych zapowiedzi nie wolno lekceważyć. Czuwać musi konstytucyjna władza, ale też Straż Narodowa, tak jak czuwała przed kościołem na pl. Trzech Krzyży w dniach aborcyjnej rebelii. Straż Patriotyczna, którą powołują Kluby „Gazety Polskiej”. Straż Solidarności, którą zapowiada przewodniczący Piotr Duda. A w Sejmie pilnować norm parlamentarnych musi Straż Marszałkowska, by żałosne kreatury i małpiszony nie urągały powadze Rzeczypospolitej. Niepodległość odzyskana przez Solidarność 40 lat temu nie może być poniewierana przez zmowę seksedukatorów i pieniądze lewych sponsorów.

Jak wojna, to wojna! Zbiórka w zbrojowni. Czyszczenie broni. Sorty mundurowe na grzbiet! Manierka z gorzałczyną. Lanca do boju! Szabla w dłoń!

Jan Pietrzak

Felieton opublikowany w tygodniku „Sieci” nr 45/2020
ZAMÓW E-PRENUMERATĘ SIECI + W SIECI HISTORII I NIE WYCHODŹ Z DOMU – SUPER OFERTA


Wersja do druku

Pod tym artykułem nie ma jeszcze komentarzy... Dodaj własny!

16 Stycznia 1941 roku
Urodziła się Ewa Demarczyk, polska piosenkarka, wykonawczyni piosenek literackich, związana z kabaretem „Piwnica pod Baranami (zm. 2020r.)


16 Stycznia 1991 roku
Rozpoczęła się w Iraku akcja Pustynna Burza


Zobacz więcej