Poniedziałek 19 Kwietnia 2021r. - 109 dz. roku,  Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 26.11.20 - 20:17     Czytano: [351]

Rozwód w Koalicji Polskiej

"Argumenty Kosiniak-Kamysza są żenujące". Polityk Kukizʼ15 w ostrej kontrze do byłego koalicjanta

- Zaraziliśmy dosyć duże środowisko postulatami Pawła Kukiza z 2015 roku. Jeśli było to tylko udawane przyjęcie postulatów (przez PSL -red.), nie mamy czego żałować - powiedział niezalezna.pl poseł Kukizʼ15 Jarosław Sachajko, niedługo po decyzji o rozwiązaniu Koalicji Polskiej. Polityk nie szczędził też słów pod adresem szefa PSL. Argumenty Kosiniak-Kamysza określił jako "żenujące". - Myślę, że tam jest jakieś drugie dno, może nawet i trzecie - podkreślił.

Dziś w Sejmie odbywa się klub Koalicji Polskiej. Politycy Kukiz’15 opuścili jednak spotkanie zaledwie po 30 minutach. - Decyzję Rady Naczelnej Polskiego Stronnictwa Ludowego klub PSL-u - Koalicja Polska podziękował nam za współpracę - poinformował Paweł Kukiz.

O koniec koalicji zapytaliśmy posła Jarosława Sachajko.

- Zaraziliśmy dosyć duże środowisko postulatami Pawła Kukiza z 2015 roku. Jeśli było to tylko udawane przyjęcie postulatów (przez PSL -red.), nie mamy czego żałować - powiedział nam polityk.

- Środowisko, które zgromadziliśmy przez lata, a które odeszło od nas przez tę koalicję (Koalicję Polską -red.), już do nas wraca - przyznał Sachajko. Dodał, że „nie ma innego ugrupowania, które by podnosiło te postulaty”.

„Przepełniona czara goryczy”


Władysław Kosiniak-Kamysz poinformował dziś, że powodem zakończenia współpracy jest „inne podejście do silnej obecności Polski w Unii Europejskiej” . Szef PSL przywołał też słowa Kukiza dotyczące „zrównywania Unii Europejskiej ze Związkiem Radzieckim”. - To przepełniło czarę goryczy - tłumaczył Kosiniak-Kamysz.

Sachajko nie wierzy jednak w oficjalne powody rozwiązania koalicji.

- Myślę, że tam jest jakieś drugie dno, może nawet i trzecie, związane z umową, że po roku będzie zmiana na stanowisku marszałka (Sejmu -red.). Być może chodzi też o przywiązanie do pieniędzy Dwadzieścia procent pieniędzy miało iść na projekty obywatelskie. To się niestety nie dzieje
- przypomniał, dodając, że „jak się chce uderzyć psa to się i kij znajdzie”.

Odnosząc się dalej do słów lidera PSL Władysława Kosiniaka-Kamysza wskazał, że „jego argumenty są miałkie” .
- Właściwie, powinienem użyć słowa „żenujące”. Przeglądając internet, znajdzie się mnóstwo wypowiedzi polityków Kukiz’15 w sprawie obecności Polski w Unii Europejskiej. Jesteśmy oczywiście za, ale na zasadach partnerskich - zastrzegł.

Kukizʼ15 przeciw "brukselskiej okupacji"

Koledzy z PSL-u widocznie nie rozumieją, co to znaczy partnerstwo. Dawanie kolejnych instrumentów, żeby poniewierać Polskę… Nie zgadzamy się na takie postępowanie
- powiedział nam, informując jednocześnie, że ugrupowanie dalej jest przeciw mechanizmowi wiązania wypłaty funduszy z tzw. praworządnością.

Unia Europejska chce dać Polsce taką „wolność” jak traktat wiedeński dawał Królestwu Polskiemu. Polacy niewiele mogli wówczas zrobić, będąc pod rosyjską okupacją. Teraz próbuje się wdrożyć te same mechanizmy, tylko -zamiast okupacji rosyjskiej- mielibyśmy okupację brukselską - porównał.

Paweł Kukiz zadeklarował dziś, że wkrótce utworzy nowe koło poselskie. Sachajko pytany o nową nazwę ugrupowania, odparł: „nie zmienia się koni w trakcie przeprawy”.
- Nazwa zostaje
. Jestem do niej przyzwyczajony, w klapie marynarki od lat noszę znaczek K15
- podsumował.

Niezależna.pl

Wersja do druku

Pod tym artykułem nie ma jeszcze komentarzy... Dodaj własny!

19 Kwietnia 1882 roku
Zmarł Charles Robert Darwin, twórca teorii ewolucji biologicznej (ur. 1809)


19 Kwietnia 1988 roku
Zmarł Jonasz Kofta, polski dramaturg, satyryk (ur. 1942)


Zobacz więcej