Poniedziałek 19 Kwietnia 2021r. - 109 dz. roku,  Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 29.11.20 - 12:37     Czytano: [247]

Literatura niepiękna


Szanowni Państwo!Gdyby w czasach przedinternetowych ktoś kazał ludziom siedzieć w domach, to czytelnictwo niewątpliwie by wzrosło.

Obecnie nowych wiadomości już nie szukamy w gazetach, a rozrywki w książkach z beletrystyką. Mamy podawaną gotową papkę, nawet nie zauważamy, że stale tą samą. Pokarm niezróżnicowany, na dłuższą metę musi okazać się szkodliwy dla organizmu. Podobnie rzecz ma się z papką medialną, która w końcu musi prowadzić do dysfunkcji mózgu.

Totalitaryzm polega właśnie na tym, żeby wszyscy myśleli identycznie. Czy raczej, żeby im się zdawało, że w ogóle myślą. Czy mamy wybór? Teoretycznie tak. Nieskończona ilość nadawców wszelkich treści pozwala wybierać między tym co głupie, a tym co wulgarne, między kłamstwem, a szpetotą. Nikt oczywiście nie zabrania czytać starych książek. Młodzież ma nawet teoretycznie obowiązek znać co poniektóre. Starzy już je czytali i chcieliby dowiedzieć się czegoś nowego o współczesności, ale poprawność polityczna stoi na straży i promuje tylko te "jedynie słuszne". Inne oczywiście można pisać, a nawet wydawać, ale bez silnej reklamy kto je znajdzie?

Pozdrawiam i do następnej soboty,
Małgorzata Todd


PS. Chciałabym nawiązać kontakt z osobami, najchętniej młodymi, które lubią literaturę piękną.


KOMENTARZ DO FELIETONU

Ad. Powody i preteksty 47/2020 (490)

Szanowna Pani Małgorzato

Powody inicjowania tzw. zadym w Polsce są czytelne i dość łatwe do rozpoznania, ponieważ głoszone w nich hasła „buntu” nie odzwierciedlają rzeczywistych problemów i potrzeb naszych rodaków. Tak jest w przypadku tęczowych pochodów i wieców i tak jest w przypadku obecnego tzw. protestu kobiet.

Kuriozalnie wyglądają te „bunty w obronie... lub przeciw....” w zderzeniu z realnymi problemami Polaków w obecnej dobie, takim jak: zagrożenie bezrobociem na skutek zniszczenia drobnej przedsiębiorczości i rolnictwa (czyli zniszczenia drobnej prywatnej własności, bo jest ona ostoją niezależności, a solą w oku wielkich światowych budowniczych nowego świata), zapaść umysłowa młodego pokolenia na skutek zafundowanej mu zdalnej edukacji, zapaść systemu lecznictwa, wydrenowanie obywateli z gotówki na skutek inflacji wywołanej „zwijaniem się" gospodarki i produkcji pustego pieniądza i wreszcie najważniejsze – utrata wolności obywatelskich – w postaci fundowanym nam wszelkich przymusów, nakazów i przejściu na płatność bezgotówkową (czyli przejściem na pełną kontrolę nad naszymi funduszami) i wiele innych (np. rodzaju - instalowania technologii 5G w naszym kraju w wersji bezprzewodowej, bez możliwości kontroli państwa nad firmami zarządzającymi tą technologią ). To są realne powody by wyjść na ulice, a nie jakieś wydumane problemy obrony mniejszości seksualnych i kobiet, rzekomo dręczonych w naszym kraju. Ale jak się chce odwrócić uwagę społeczeństwa od tych faktycznych problemów (tak się dzieje nie tylko w Polsce) to się mu funduje zastępcze, by się ludek nie połapał, co mu się "smaży" nad jego głowami.

Serdecznie Panią pozdrawiam – Ewa Działa-Szczepańczyk

POLECAM.....................................................................................................
.....................................................................................................


Małgorzata Todd zaprasza na łamy kolejnego wydania KABARETU INTERNETOWEGO, gdzie możecie Państwo przeczytać i obejrzeć całość. A jest to wielka uczta dla ducha i kompendium wiedzy z wielu dziedzin życia, nie tylko POLITYKI: Apele, Petycje, Audiobooki, Ciekawe filmy na You Tube, Gościnne występy, Kącik Muzyczny, Zaułek Sztuki, Ogłoszenia ITD…

28 listopada 2020 r. | Nr 48/2020 (491)

Wersja do druku

Lubomir - 03.12.20 9:29
Po prostu,,, Mamy zdalną okupację i trudno uwierzyć w bajki o niepokalanych historycznie idealnych politykach. Wszystkie szumowiny są siebie warte. To nieudacznicy, bojący się konfrontacji z rzeczywistością Niezdolni do życia na własny rachunek. Pewnie dojdziemy do epoki odwilży i wiekopomnym wyczynem będzie czas, kiedy sfora antypolskich nieudaczników i pasożytów założy gdzieś pod Berlinem swoje Tuskowo czy może nawet Thuzkowo. Wtedy okaże się, że wszyscy 'uchodźcy', jak jeden mąż zostali wytresowani przez niemiecki wywiad, niemiecki uniwersytet Viadrina, niemieckie banki, niemieckie korporacje farmaceutyczne, niemieckie komitety tzw. pojednania i niemieckie fundacje prywatne i rządowe i, że ich celem było stworzenie nad Wisłą kraju Polen ze stolicą w Warschau. To będzie początek Wielkiej Warszawy i Wielkiej Polski, miejsc na miarę ambicji prezydenta Stefana Starzyńskiego i generała Władysława Sikorskiego. Na razie sekta 'Kościół szatana' i niemieccy marksiści rozgrywają Warszawę, Polskę i Europę. Chyba potrwa to już niedługo...Pieniacze i intryganci przegrywają zawsze. Przyszłość należy do przebaczenia i miłosiernej miłości. Polska rozpoczęła renowację...Na razie Berlin blokuje ten proces, ale fali wolności nikt nie jest w stanie zatrzymać. Nawet urodzona w Brukseli niemiecka 'feldmarszałek' Ursula von der Leyen. Odnowa Polski, Europy i świata staje się realnym a nie medialnym faktem.

Wszystkich komentarzy: (1)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

19 Kwietnia 1988 roku
Zmarł Jonasz Kofta, polski dramaturg, satyryk (ur. 1942)


19 Kwietnia 1899 roku
Zmarł Stanisław Kierbedź, konstruktor mostów (ur. 1810)


Zobacz więcej