Poniedziałek 19 Kwietnia 2021r. - 109 dz. roku,  Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 06.12.20 - 23:06     Czytano: [257]

PO-datki


Szanowni Państwo!Poprzednia koalicja sprawująca rządy w Polsce zostawiła kraj w zapaści, z której stale mamy nadzieję się wydobyć. Pandemia temu nie sprzyja, ale na pociechę i inni też nie mają lekko. Związek Socjalistycznych Republik Europejskich stoi na straży lewych wartości, lewej praworządności i lewych interesów. Usiłuje narzucić nam siłą umiłowanie dla zboczeń, jako wyższej formy komunizmu. Robi to bezczelnie i hałaśliwie.

W takim zgiełku nie trudno ukryć masę innych problemów, takich chociażby jak podatki i zadłużanie się u gangsterów. Tylko patrzeć jak przestaniemy być właścicielami czegokolwiek w naszym kraju. Datki na PO, to tylko niewielka część publicznych pieniędzy. Partie jawnie lewicowe zamiast zostać zdelegalizowane, są też dotowane i żeby tylko z funduszy krajowych! Lwia część pochodzi zapewne od "wielkich sponsorów" typu Soros et consortes, którzy postawili sobie za cel zniszczenie Polski.

Wyborcy prawicy mogą czuć się zawiedzeni, że mimo większości sejmowej nie są przeprowadzane reformy pro-kapitalistyczne, a przeciwnie, takie popierane przez lewicę! O walce z międzynarodową mafią producentów śmieci nie ma nawet co marzyć. Opodatkowanie opakowań bardzo podbudowałoby budżet i ochroniło środowisko, które staje się jednym, wielkim śmietnikiem.

Ale kto będzie przejmował się płonącymi śmietnikami, gdy zaraz zaczną płonąć kościoły?

Pozdrawiam i do następnej soboty,
Małgorzata Todd

KOMENTARZ DO FELIETONU

Ad. Literatura niepiękna 48/2020 (491)

Szanowna Pani Małgorzato

Rzeczywiście - w ostatnim czasie informacyjny przekaz „łatwy, lekki i przyjemny” opanował w naszym kraju (na wzór krajów zachodnich) wszystkie media tzw. głównego nurtu. Przekaz ten przez swoją prostotę i odwoływanie się do emocji jest łatwo przyswajalny, a więc dociera nawet do tych, którzy z zasady nie przemęczają mózgu zbytnią zadumą, wątpliwością czy refleksją. Mało tego, ten przekaz – uzależnia niczym narkotyk i uodparnia na dopływ informacji, które mogłyby zakłócić ten nieskomplikowany proces percepcji świata. Tak naprawdę, to jest najgroźniejsze, bowiem, ludzie nie wiedzą i nie chcą wiedzieć. Również i nasi rodacy poddawani długoletniej tresurze medialnej powyższego rodzaju stali się niejako impregnowani na wiedzę. Dlatego ilościowo spora część naszego społeczeństwa nie jest świadoma w jakich czasach przyszło im żyć, kto tak naprawdę nimi zarządza i steruje. Stali się zupełnie bezbronni wobec wszelkiego rodzaju manipulacji, a jednocześnie są przeświadczeni, że „wiedzą o co chodzi”. I w tym przeświadczeniu są nieustająco podtrzymywani przez tzw. elity, które w kuluarach zanoszą się ze śmiechu i radości jak łatwo „tych Polaczków można wykołować na ich własną zgubę”. Te tzw. elity podrzucają naszemu społeczeństwu liderów i przywódców, dla których takie słowo jak „spier.....ć (aj)” dobrze opisuje całą polska złożoną rzeczywistość. A my mamy ten sposób postrzegania świata przyswoić i uznać za swój. Niektórzy z naszych rodaków - niestety na ten zabieg reagują tak, jak mają reagować – ku uciesze tych, dla których wszystko co polskie źle się kojarzy i jest docelowo przeznaczone do likwidacji.

Serdecznie Panią pozdrawiam – Ewa Działa-Szczepańczyk

POLECAM.....................................................................................................
.....................................................................................................


Małgorzata Todd zaprasza na łamy kolejnego wydania KABARETU INTERNETOWEGO, gdzie możecie Państwo przeczytać i obejrzeć całość. A jest to wielka uczta dla ducha i kompendium wiedzy z wielu dziedzin życia, nie tylko POLITYKI: Apele, Petycje, Audiobooki, Ciekawe filmy na You Tube, Gościnne występy, Kącik Muzyczny, Zaułek Sztuki, Ogłoszenia ITD…

5 grudnia 2020 r. | Nr 49/2020 (492)

Wersja do druku

Pod tym artykułem nie ma jeszcze komentarzy... Dodaj własny!

19 Kwietnia 1934 roku
Urodził się Jan Kobuszewski, wybitny polski aktor teatralny, telewizyjny i filmowy, artysta kabaretowy (zmarł w 2019r.)


19 Kwietnia 1943 roku
Wybuch powstania żydowskiego w getcie założonym przez Niemców w okupowanej Warszawie


Zobacz więcej