Poniedziałek 19 Kwietnia 2021r. - 109 dz. roku,  Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 19.12.20 - 13:53     Czytano: [580]

Wesołych Świąt


Szanowni Państwo!Równo czterdzieści lat temu. Święta Bożego Narodzenia były wesołe, bo pełne nadzieje na lepszą przyszłość. W rok później Polacy przekonali się, jak te nadzieje były płonne.

Obecna sytuacja jest inna. Właśnie dowiedzieliśmy się, że znowu nas wykiwano. Zgodziliśmy się, żeby Unia Europejska zaciągała niebotyczne długi na nasz koszt. Zapłacimy ile zażądają, a i tak będą nas ciągali po wszelkich trybunałach, pod dowolnymi, bzdurnymi zarzutami. Nie mamy najmniejszych szans udowodnić, że nie jesteśmy wielbłądami.

Śmieszność tej sytuacji wcale nie jest wesoła, chociaż aktorzy dobrze odgrywają swoje role. Zwłaszcza Soros popisał się, udając niezadowolonego z wyniku obrad, w którym de facto osiągnął dokładnie to, co chciał. Telewizja państwowa pokrętnie usiłuje nam wmówić sukces rządu, pokazując udającego niezadowolenie Sorosa. Wcześniej, kiedy lewica entuzjastycznie i szczerze popierała piątkę dla zwierząt, to jakoś jej nie pokazywano jako dowód na rację rządu.
A może to takie przyzwyczajanie nas do wiary tylko w brednie?

Radujmy się Świętami, póki nam wolno.

Pozdrawiam i do następnej soboty,
Małgorzata ToddKOMENTARZ DO FELIETONU

d. Mowa 50/2020 (493)

Szanowna Pani Małgorzato

Trafiła Pani w samo sedno – tak jest w istocie - istnieją czte-ry rodzaje „przekazywania innym tego co się wie, lub wierzy, że się wie”. Dodałabym i piąty rodzaj narracji, ale dotyczący tych, którzy „wiedzą, ale nie powiedzą” prawdy. Ich przekaz robi wrażenie intelektualnie wypracowanego, a tak naprawdę jest pokrętny i obliczony na uzyskanie celu – czyli wpro-wadzenia widza, czytelnika, słuchacza w błąd. Słowem, dzi-siejszy przekaz nie ma nic do przekazania, prócz wrażenia, że coś przekazuje. Gdzieś tam siedzą sobie Wielcy Dyry-genci, którzy za sprawą posiadanych pieniędzy, zatem i wielkich wpływów politycznych i medialnych, chcą zarządzać światem. Ubzdurali sobie realizację misji uczynienia z ludzi, zaliczanych przez nich do "gorszego sortu" – istot funkcjonujących na poziomie wyłącznie biologicznym, po-wodowanych pierwotnymi instynktami i nie korzystającymi z daru rozumu. Temu służy również to o czym Pani wspomina – mówienie o rzeczach prostych i oczywistych w sposób zawiły. Ci Wielcy Dyrygenci dobrze wiedzą, że to jest nie-zawodny sposób by skutecznie ludzi ogłupić, a tych zalicza-jących siebie do elity, dowartościować. Któż z nich oprze się urokowi pseudointelektualnej retoryki, robiącej wrażenie wielce uczonej, której sens , jak im się zdaje, tylko oni są w stanie pojąć. Najwyraźniej Wielcy Dyrygenci zgłębiając przez lata i pokolenia tajniki robienia wielkich pieniędzy stali się przy okazji wytrawnymi psychologami i dlatego doceniają siłę oddziaływania „odpowiedniej” narracji, osiągając mistrzostwo w tym dziele pustoszenia ludzkich umysłów.

Serdecznie pozdrawiam - Ewa Działa-Szczepańczyk

POLECAM.....................................................................................................
.....................................................................................................


Małgorzata Todd zaprasza na łamy kolejnego wydania KABARETU INTERNETOWEGO, gdzie możecie Państwo przeczytać i obejrzeć całość. A jest to wielka uczta dla ducha i kompendium wiedzy z wielu dziedzin życia, nie tylko POLITYKI: Apele, Petycje, Audiobooki, Ciekawe filmy na You Tube, Gościnne występy, Kącik Muzyczny, Zaułek Sztuki, Ogłoszenia ITD…

19 grudnia 2020 r. | Nr 51/2020 (494)

Wersja do druku

Pod tym artykułem nie ma jeszcze komentarzy... Dodaj własny!

19 Kwietnia 1632 roku
Zmarł Zygmunt III Waza, król Polski i Szwecji (ur. 1566)


19 Kwietnia 1979 roku
Dokonano próby wysadzenia pomnika Lenina w Nowej Hucie.


Zobacz więcej