Poniedziałek 19 Kwietnia 2021r. - 109 dz. roku,  Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 26.12.20 - 19:05     Czytano: [315]

Oczko


Szanowni Państwo!Wiem, że trwają jeszcze Święta Bożego Narodzenia, ale ponieważ są wyjątkowo kameralne, to trudno spodziewać się, żebyśmy stronili od internetu. Już niebawem przywitamy Nowy 2021 Rok i wszyscy życzymy sobie żeby był lepszy od mijającego, a przynajmniej nie gorszy. Dlatego powstrzymam się od jakiegokolwiek czarnowidztwa. Zaufajmy sobie wzajemnie, kierujemy się rozumem, dobrą wolą, ale nie pobłażliwością dla niecnych uczynków. Każdy z nas może czynić dobro, ma prawo poszukiwać prawdy. Wówczas okaże się, że jest nam po drodze do osiągania celów.

Nowy rok jest okazją na takie nowe rozdanie. To też czas dla wróżbitów wszelkiej maści, nie wyłączając numerologów. A może by tak sięgnąć do karcianych tradycji i gry w oczko? Magiczna liczba dwadzieścia jeden niech nam będzie dobrą wróżbą, szczególnie w XXI wieku, bo to się zdarzyło dopiero trzeci raz w nowej erze. To były lata 21, 1021 i teraz 2021. Za 100 lat będzie rok 2121!

To będzie dopiero numer!

Dosiego Roku!

Pozdrawiam i do następnej soboty,
Małgorzata Todd


Tak wygląda handel w ArkadiiKOMENTARZ DO FELIETONU

Ad. Wesołych Świąt 52/2020 (495)

Szanowna Pani Małgorzato

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia – jakże są one odmienne od tych, które przeżywaliśmy dotychczas. Ale przecież to nie jedyne novum zaserwowane nam w tym roku. Cięgle tkwimy w wielkim zadziwieniu, dokąd podryfował ten nasz świat. Jednak wielu z nas dość łatwo i szybko „kupiło” bajeczkę o pandemii, jako przyczynie powstałej uciążliwej sytuacji. Wydaje się, że „rozbujane” medialnie zagrożenie pandemią jest zbyt grubymi nićmi szyte, by w nie uwierzyć. Przekaz jest prymitywny, „śmierdzi z daleka” manipulacją, głownie za sprawą podawanej ciągle przez media ilości „zarażonych” (sprytnie użytemu określeniu na tych, u których w pobranym wymazie stwierdzono obecność sekwencji RNA wirusa), które to liczby mają nas przestraszyć i usprawiedliwić wprowadzanie kolejnych restrykcji. Wisienką na torcie tej smętnej zabawy z nami jest zapowiedź masowych szczepień. To co się wokół owych szczepień dzieje tylko utwierdza w przekonaniu, że operacja „pandemia” wchodzi w kolejną fazę. Może świąteczne wyciszenie i dystans od medialnego pandemicznego jazgotu, zmusi wreszcie niektórych z nas do refleksji. Inaczej zatracimy się w tym chocholim pandemicznym tańcu.

Serdecznie Panią pozdrawiam i życzę spokojnych Świat Bożego Narodzenia - Ewa Działa-Szczepańczyk

POLECAM

.....................................................................................................
.....................................................................................................


Małgorzata Todd zaprasza na łamy kolejnego wydania KABARETU INTERNETOWEGO, gdzie możecie Państwo przeczytać i obejrzeć całość. A jest to wielka uczta dla ducha i kompendium wiedzy z wielu dziedzin życia, nie tylko POLITYKI: Apele, Petycje, Audiobooki, Ciekawe filmy na You Tube, Gościnne występy, Kącik Muzyczny, Zaułek Sztuki, Ogłoszenia ITD…

25 grudnia 2020 r. | Nr 52/2020 (495)

Wersja do druku

Pod tym artykułem nie ma jeszcze komentarzy... Dodaj własny!

19 Kwietnia 1999 roku
Parlament Niemiec został przeniesiony do Berlina.


19 Kwietnia 1979 roku
Dokonano próby wysadzenia pomnika Lenina w Nowej Hucie.


Zobacz więcej