Poniedziałek 19 Kwietnia 2021r. - 109 dz. roku,  Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 10.01.21 - 13:37     Czytano: [400]

Reklama dźwignią


Szanowni Państwo!Reklama dźwignią handlu - głosiło peerelowskie hasło. Zakłamanie polegało na tym, że żaden towar nie potrzebował reklamy, bo wszystkiego brakowało. Reklamy potrzebowała wyłącznie propaganda i pod tym ostatnim względem nic się nie zmieniło.

Czy zauważyliście Państwo pojednanie ponad podziałami? Zarówno rząd, jak i nierząd, namawiają usilnie do szczepień. Każdy robi to jak potrafi i w charakterystyczny dla siebie sposób. Premier stosuje zasadę przekonywania argumentami, nie bacząc iż, gdy działań jest zbyt wiele, można się pogubić w uzasadnieniach, które zdają się chwilami sobie przeczyć. Mniejsza z tym.

Ważne, że opozycja totalna też wzięła się do roboty. Dawno nie widziałam tak udanej akcji reklamowej jak "afera" ze szczepieniem nadobywateli. Wyświechtane w reklamach słowo: "skandal" nabrało nowego blasku dla obu stron barykady. Dla jednych skandalem jest wpychanie się celebrytów bez kolejki, dla drugich kwestionowanie takiego prawa!

Kto i dlaczego zainicjował cały ten zgiełk, nie ma większego znaczenia. Teraz na szczepienia stawią się tłumnie ci popierający demokratycznie wybraną władzę, jak i miłośnicy antypolskich, polskojęzycznych "elit". Zwykła nachalna reklama nie byłaby w stanie tego osiągnąć.

Jeszcze należy się słowo uznania lekarzom zamieszanym w całą tę afaro-reklamę. Od czasu niejakiej Ewy Kopacz niczym mnie to środowisko nie zaskoczy. Tym razem dało wspaniały pokaz studentom medycyny, jak robić pacjentów w zdumionego bezczelnością konia.

Pozdrawiam i do następnej soboty,
Małgorzata ToddKOMENTARZ DO FELIETONU

Ad. Wątpliwości 1/2021 (496)

Szanowna Pani Małgorzato

W kwestii szczepionek przeciw Sars-Cov-2 kluczowa pozostaje odpowiedź na pytanie - czy obecnie zmagamy się z pandemią czy też Covid-19 jest jedną z wielu chorób, które nękają ludzkość od wieków. Pandemia w jeszcze niedawnym rozumieniu tego słowa oznaczała epidemię o szerszym zasięgu geograficznym spowodowaną przez patogeny wywołujące duża śmiertelność w populacji (np. rzędu 30%). Jednak, z nieodgadnionych dla nas przyczyn, działacze z WHO dokonali niedawno zamachu na dotychczasową definicję pandemii ograniczając jej treść tylko do pierwszej części. Tym sposobem obecnie każda choroba rozprzestrzeniająca na określonym obszarze Ziemi w określonym czasie z miejsca staje się pandemią, bez względu na szkody zdrowotne, jakie wywołuje. Praktycznie grypa jest sezonową pandemią, HIV jest notoryczną pandemią itd. Tyle, że z powodu ich istnienia nie stawiało się świata na głowie. Dlatego, niektórzy dociekliwi ludzie snują domysły, że być może w tej globalnej „zabawie” z nami wcale nie chodzi o walkę z pandemią. Jest ona raczej narzędziem do osiągania innych celów – zresztą niezbyt skrywanych, wręcz artykułowanych jawnie od wielu lat – m. in. na Światowym Forum Ekonomicznym (jednak nie nagłaśnianych medialnie, czego efektem jest praktycznie całkowita niewiedza społeczeństw czym to Forum jest i co się na nim ustala?). Wracając jednak do samych szczepień. Przecież śmiertelność spowodowana przez Covid -19, rzędu - 0,4% (dla porównania śmiertelność spowodowana powikłaniami grypy wynosi 2,4%) nie uzasadnia stosowania takich drakońskich środków jak szczepienie wszystkich ludzi na Ziemi. To działanie przypomina zabijanie komara strzałem z armaty. Zważywszy, że patogenów wokół nas mamy dostatek, a nasza odporność jest coraz słabsza (na skutek prowadzonego przez nas trybu życia - ostatnio mocno nam rekomendowanego czyli siedzenia w domu, czystości środowiska w jakim żyjemy i jakości pochłanianego przez lata jedzonka], mamy duże szanse „walczyć” z „pandemiami” za pomocą szczepionek, praktycznie w nieskończoność, przyczyniając się walnie do sukcesu ekonomicznego firm farmaceutycznych.

Serdecznie pozdrawiam i życzę Pani i nam wszystkim, by ten Nowy 2021 Rok nie przybliżył nas ani na krok do "nowej normalności"- Ewa Działa-Szczepańczyk

.....................................................................................................
.....................................................................................................


Małgorzata Todd zaprasza na łamy kolejnego wydania KABARETU INTERNETOWEGO, gdzie możecie Państwo przeczytać i obejrzeć całość. A jest to wielka uczta dla ducha i kompendium wiedzy z wielu dziedzin życia, nie tylko POLITYKI: Apele, Petycje, Audiobooki, Ciekawe filmy na You Tube, Gościnne występy, Kącik Muzyczny, Zaułek Sztuki, Ogłoszenia ITD…

9 stycznia 2021 r. | Nr 2/2021 (497)

Wersja do druku

Pod tym artykułem nie ma jeszcze komentarzy... Dodaj własny!

19 Kwietnia 1995 roku
W Oklahoma City dokonano zamachu bombowego. Zginęło 167 osób.


19 Kwietnia 1988 roku
Zmarł Jonasz Kofta, polski dramaturg, satyryk (ur. 1942)


Zobacz więcej