Poniedziałek 19 Kwietnia 2021r. - 109 dz. roku,  Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 14.03.21 - 20:19     Czytano: [348]

Walenie dechą


Są takie momenty w życiu, kiedy człowiek, po latach tolerowania poczynań idiotów, zaczyna się w końcu zastanawiać o co tak właściwie idzie gra, o co chodzi tym dziwnym ludziom. Zaczyna składać po kawałku rozrzucone puzzle, w końcu dostrzega motyw i traci cierpliwość. Koniec z pseudo tolerancją i wchodzeniem na głowę, dosyć pomawiania i oczerniania porządnych ludzi, dość chamstwa, wulgaryzmów w przestrzeni publicznej, dość szkalowania Polski na arenie międzynarodowej i sypania piachu w tryby, oraz błaznowania w telewizji. Teraz, kiedy mamy szansę wybicia się ponad przeciętność, obserwujemy zaciekły i niczym nieuzasadniony atak opozycji na wszystko czego dotykają i zmieniają rządzący. Od 6 (sześciu) lat trwa frontalny atak na Polskę, opozycja wykorzystuje do walki wszystko co się rusza, bariery przyzwoitości pękły już dawno a czerwona linia właśnie jest przekraczana. Dochodzi już do tego, że opozycja preparuje kłamliwe newsy i na ich podstawie donosi do Unii, żąda kar dla Polski, współpracuje z dziwnymi typami, … jak długo jeszcze.

Patrząc bardziej globalnie, widać, że te ataki na Polskę nie są przypadkowe, rodzimi politycy są prowadzeni przez tzw. bogatych zmieniaczy świata, których szlag trafia, że Polacy nie chcą się podporządkować nowemu ładu lewackiemu i cały czas wybierają prawicowych polityków.
Nowoczesna lewica poczuła silny zachodni wiatr w żagle (skąd my to znamy) i po 4. letniej absencji parlamentarnej gna na oślep do koryta, tracąc zdrowy rozsądek, naiwnie myśli, że doświadczeni komunizmem starsi już wymarli a młodzi wszyscy zostali wychowani na GW i TVNie i zagłosują za nimi, bzdura – niedoczekanie.

Żeby jeszcze dosadniej wybrzmiało, można stwierdzić, że we łbach się niektórym poprzewracało z tego dobrobytu, żeby nie powiedzieć, w czym jeszcze. Dawno wojny nie było, niektórzy z nudów wymyślają cuda na kiju. Znudzeni, czy też spragnieni emocji prawicowcy zaciągają się do terytorialsów i jest ok., bo mogą się sprawdzić w ekstremalnych warunkach, przy okazji pomogą poszkodowanym podczas klęsk żywiołowych, nie pozwolą na działania „zielonych ludzików”, czy też zainterweniują, gdy będzie taka potrzeba. Jakże odmiennie spełniają się nowocześni lewicowcy, szczególnie młodzi. Działają zgodnie z wytycznymi b. prezydenta Komorowskiego, brać co dają, ale nie kwitować a jak potrzeba walić dechą. Ludzie z totalnej opozycji dochodzą już do ściany, ogłaszają np. bojkot polskich produktów, człowiek słucha i przeciera uszy ze dziwienia, razem z unijnymi dygnitarzami stosują nowomowę i wymyślają takie bzdety na forum UE, że aż nie chce się tego wszystkiego wymieniać.

Głównym powodem takiej sytuacji jest to, że Zjednoczona Prawica nienawistnie zawłaszczyła sobie wszystkie przyczółki programowe i do tego jeszcze ma czelność spełniać po kolei wyborcze obiecanki, mało tego, dwukrotnie wygrywa większościowo wybory, nie produkuje afer, inwestuje w przyszłość Polaków, pozwala na wszystko opozycji, a zbrojne ramię prowokowane niemiłosiernie, nie pałuje i rzadko gazuje. Nie do pomyślenia we Francji czy Niemczech, ale to inna kultura oczywiście, nie zapominajmy.
I co ma zrobić w takiej sytuacji biedna opozycja, jaki ma program napisać, jak wszystko, czego oczekują Polacy realizuje rząd i prezydent? Pozostało walenie na oślep przysłowiową dechą, to tak jakby walić głową w mur. A czy ten mur to walenie wytrzyma zależeć będzie również od zwykłych ludzi i tu jestem dziwnie spokojny, bo niemożliwe jest aby wszyscy nagle stracili rozum i zdrowy rozsądek, większość pamięta jeszcze te ciągłe kryzysy, grube afery, niemożność i notoryczny brak kasy POprzedniej władzy. Pilnujmy Polski.

Zbigniew Skowroński

Wersja do druku

warszawiacy - 18.03.21 0:44
Nie mozemy naslasdowac lewicy ,kierowac sie rozumem ,sumieniem i wzorowac na czynach naszych swietych Bohaterow ,Patriotow,Damy rade,zwyciezymy.

MariaN - 16.03.21 0:18
Ci prymitywni indywidua zwani lopozycją już dawno stracili szanse aby mieć jakikolwiek wpływ na losy Polski, to nie są Polacy, nienawiść zniszczyła ich mózgi, uduszą sie własnym jadem. Wiedzą że nigdy nie będą u władzy więc niszczą wszystko co im w ręce wpadnie, nie liczy sie los Polaków, w ich głowach tylko nienawiść i zemsta. Mam nadzieje, że prezes Obajtek puści ich z torbami. Sa tez w naszym biednym kraju i upierdliwi gderacze którzy ciągle biadolą że władza rozdaje kase naokoło, sa całkowicie bez wyobrazni. To już lepiej było za Tuska, gdy kasa spływała do mafii paliwowej?

KOJAK - 15.03.21 19:06
Przyczolki programowe ? A jakie to przyczolki ? Totalne rozdawnictwo, totalna propaganda i totalne bezprawie ! Innych scigamy, sczegolnie tych co sie nam narazili, innych kolesi nawet jawnych przestepcow jesli sa nasi, nie wolno ruszyc ,!

PERTH - 15.03.21 9:41
DZIĘKUJEMY - PRZYNAJMNIEJ JA DZIĘKUJĘ PANIE REDAKTORZE - ZA GŁOS MĄDRY I ROZSĄDNY.

"Żeby jeszcze dosadniej wybrzmiało, można stwierdzić, że we łbach się niektórym poprzewracało z tego dobrobytu, (JAK TEMU TWÓRCY NA EMIGRACJI) żeby nie powiedzieć, w czym jeszcze. Dawno wojny nie było, niektórzy z nudów wymyślają cuda na kiju."

Wszystkich komentarzy: (4)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

19 Kwietnia 1988 roku
Zmarł Jonasz Kofta, polski dramaturg, satyryk (ur. 1942)


19 Kwietnia 1882 roku
Zmarł Charles Robert Darwin, twórca teorii ewolucji biologicznej (ur. 1809)


Zobacz więcej