Sobota 30 Maja 2020r. - 151 dz. roku,  Imieniny: Ferdynanda, Zyndrama

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 03.07.07 - 15:13     Czytano: [1945]

Dział: Interwencje

KIP o strajku lekarzy i...

pielęgniarekOŚWIADCZENIE

Klub Inteligencji Polskiej przy Społecznej Fundacji Pamięci Narodu Polskiego w swych dyskusjach i publikacjach popierał i popiera potrzebę znacznego podniesienia płac lekarzy i pielęgniarek oceniając ich obecny poziom za wysoce niesprawiedliwy, zarówno biorąc pod uwagę płace w innych instytucjach publicznych jak również aktualny wzrost dochodu narodowego.

Poprzednie rządy PRL-u jak również po r. 1989 utrzymywały ów niesprawiedliwy i niewytłumaczalny z punktu widzenia rozwoju społeczeństwa – stan niesprawiedliwości względem zawodów najbardziej pożytecznych jak lekarze i nauczyciele.

Obecna koalicja rządowa, pierwsza od kilkudziesięciu lat, podjęła realne kroki w kierunku zmiany tego patologicznego stanu (podwyżka 30 % i plan jej podniesienia w przyszłym budżecie).
Dlatego uważamy za absurdalne podjęcie strajków przez służbę zdrowia w takim momencie. Uważamy je za manipulację polityczną zmierzającą do obalenia aktualnego rządu, pierwszego, który podjął zmiany zgodne z solidaryzmem społecznym.

Zorganizowanie strajków na taką skalę stało się możliwe dzięki funkcjonowaniu w kierownictwie Zw.Zaw. dawnych aktywistów bolszewickich partii, niszczących od lat naszą substancję narodową.
Pozbawianie chorych opieki lekarskiej oraz zmuszanie ich do wysokich opłat za leczenie (odmowa wpisywania PESEL, drożejące lekarstwa, usługi w prywatnych przychodniach) uważamy za formę pełzającego ludobójstwa narodu, biorąc pod uwagę jego zubożenie.
Za odrażające uważamy łamanie przez lekarzy złożonej przez nich przysięgi Hipokratesa.

Za KIP:
Przewodniczący - dr Rudolf Jaworek
Warszawa 1 lipca 2007 r.

Wersja do druku

Stafan Możdżeń - 20.07.07 12:28
Kto w Polsce widział biednego lekarza ?

Wszystkich komentarzy: (1)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

30 Maja 1943 roku
Dowódca Armii Krajowej wydał rozkaz o scaleniu oddziałów Batalionów Chłopskich z AK.


30 Maja 1431 roku
W wieku 19 lat spłonęła na stosie Joanna d Arc.


Zobacz więcej