Sobota 17 Listopada 2018r. - 321 dz. roku,  Imieniny: Grzegorza, Salomei

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 10.01.18 - 22:50     Czytano: [688]

Dział: Godne uwagi

Komunikat przełomowy? (Aktualizacja)

Po raz pierwszy tak stanowcze stwierdzenie, że w Smoleńsku musiało dojść do zamachu, sformułował uznany zagraniczny ekspert od badania katastrof lotniczych. Co więcej, Frank Taylor - bo o nim mowa - sformułował swoje wnioski po zapoznaniu się z materiałem dowodowym. To ostatecznie podważa narrację Laska, Millera i Tuska mówiącą o spiskowych teoriach "pisowskich pseudospecjalistów".

Poniższa część komunikatu podkomisji smoleńskiej nie jest może zaskakująca dla tych, którzy śledzą jej prace. Dowiedzieliśmy się bowiem, że:

1. lewe skrzydło samolotu Tu-154 M zostało zniszczone w wyniku eksplozji wewnętrznej;
2. istniało kilka źródeł eksplozji: w skrzydle, slocie, a także w centropłacie, potwierdzone przez analizę mechanizmu uderzenia drzwi w ziemię,
3. brzoza nie miała wpływu na pierwotne zniszczenie skrzydła.


To oczywiście mocne stwierdzenia, całkowicie podważające oficjalną wersję katastrofy smoleńskiej - ale wielokrotnie przedstawiane w formie hipotez przez uczonych współpracujących z Antonim Macierewiczem.

Teraz jednak po raz pierwszy - i to po zapoznaniu się z materiałem dowodowym - pod zdaniami tymi podpisał się uznany zagraniczny ekspert lotniczy - czyli Frank Taylor z Wielkiej Brytanii.

Ów uczony z Cranfield University od lat zajmuje się badaniami związanymi z katastrofami lotniczymi, pracował też jako wykładowca zajmujący się systemami lotniczymi i bezpieczeństwem. Był dyrektorem Ośrodka Bezpieczeństwa Lotów w College of Aeronautics w Cranfield, a w 1998 r. został nagrodzony prestiżową Nagrodą Jerome A. Lederera za techniczną doskonałość w zakresie badań katastrof lotniczych. Wyróżnienie to przyznaje Międzynarodowe Stowarzyszenie Specjalistów Bezpieczeństwa Lotów (International Society of Air Society Investigators).

Taylor już 3 lata temu - po przeczytaniu raportów MAK i Millera - uznał, że w procesie wyjaśniania katastrofy były "poważne mankamenty, w tym zaniedbania i nieudane wyjaśnienia rozmaitych czynników, które mogły wpłynąć na końcowe wnioski". Zaapelował wówczas o dalsze badanie tragedii smoleńskiej, które objęłoby wszystkie jej aspekty. Według Brytyjczyka fragmenty raportów poświęcone zachowaniu się konstrukcji samolotu podczas niszczenia oraz dotyczące możliwości przeżycia pasażerów były powierzchowne i nie spełniały międzynarodowych standardów. Wątpliwości specjalisty z Wielkiej Brytanii wzbudziło także przemieszczenie niektórych części wraku w dniu katastrofy i dobę później. To o tyle istotne, że według Franka Taylora "opis i analiza wraku wydają się nie tłumaczyć niektórych niezwykłych zniszczeń samolotu". Dziś Brytyjczyk przeanalizował dowody i jest już pewien, że oficjalne raporty to stek kłamstw.

Zaangażowanie Franka Taylora w prace podkomisji smoleńskiej nie byłoby możliwe bez osobistych starań Antoniego Macierewicza, byłego szefa MON. Ci, którzy po usunięciu go z tego stanowiska cieszyli się, że o Smoleńsku znów zacznie się mówić "po rosyjsku", bardzo się przeliczyli: Antoni Macierewicz odszedł, ale pozostali zaangażowani przez niego eksperci - w tym Frank Taylor. I w nich cała nadzieja na odkrycie prawdy o Smoleńsku.

Niezależna.pl


Z ostatniej chwili:
11.01.2018
...........................................................

Antoni Macierewicz został szefem podkomisji smoleńskiej. Zadecydował o tym nowy szef MON


Na wniosek ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka były szef tego resortu Antoni Macierewicz został przewodniczącym podkomisji wyjaśniającej katastrofę smoleńską – informuje niezależna.pl.

We wtorek prezydent Andrzej Duda na wniosek premiera Mateusza Morawieckiego powołał nowych członków Rady Ministrów.

Mariusz Błaszczak, który dotychczas pełnił funkcję ministra spraw wewnętrznych i administracji, został powołany na ministra obrony narodowej. Tym samym zastąpił Antoniego Macierewicza.

Podkomisja badająca tragedię smoleńską została powołana przez byłego ministra obrony narodowej w lutym 2016 roku.

(TVP Info)

Wersja do druku

Teresa N - 17.01.18 19:40
MariaN czas Jaruzelskiego,to komuna sowieka!
Trza mieć rozeznanie w tych ważnych sprawach,
w naszym odradzajacym się umęczonym kraju.
Radzę zapamiętać sobie tę fraszkę Jana Sztaudyngera:
Jeśli potrafisz nie pchaj się na afisz!

Lubomir - 14.01.18 20:17
Panie MariaN, czy generał i premier Władysław Sikorski też Panu kojarzy się z juntą Jaruzelskiego?. Nie popadajmy w paranoję!. Przedszkolacy i niewiasty dobre są na figurantów, ale gdzie potrzebna jest skuteczność i znajomość tematu - trudno liczyć na słabą płeć.

MariaN - 13.01.18 21:21
Jak może być ministrem obrony narodowej generał, to już przerabialismy za Jaruzelskiego. Dziwie się ze znowy sie komuś marzy powrót do komuny, i rządzeniu przez juntę, ale jak widać po ustawie dekomunizacyjnej przyjętej przez prawicę rządzacą, jest takich jeszcze sporo

Karol Styk - 13.01.18 21:14
Re Lubomir zapewne teraz tacy generaolwie jak wyliczyles bardzo.by
sie przydali! Ale niestety,mamy generalow,tylko oni sa skomunizowani
do szpiku kosci.A tacy mogliby w WP zrobic pucz,a w lzejszym wypadku
podstepnie szkodzic - w rozmaity sposob naszej armii.To jest rzecz
oczywista! Ale uwazam,ze sie wnet dorobimy generalow z krwi i kosci
polskich!

Lubomir - 13.01.18 11:28
Pewnie przydałby się w Polsce nowy generał Tadeusz Rozwadowski, nowy generał Józef Haller, czy nowy generał Władysław Sikorski, jako minister Obrony Narodowej. Niech tam u Niemców będzie sobie nawet lesbijka albo prostytutka, jako p.o. obowiązki szefa Bundeswehry. Polska kształci w akademiach wojskowych wybitnych specjalistów wojskowych. Dochodzą jeszcze polscy absolwenci m.in. West Point, dlaczego nie mają zostać powołani do obrony Rzeczypospolitej Polskiej. Grandziarz uliczny, wywrotowiec, czy absolwent kursu harcerskiego - to kiepskie kwalifikacje na naczelnego wodza armii.

Michal P podpukownik - 12.01.18 1:42
A ja uwazam,ze ministrem Obrony Narodowej
powinien byc facet w stopniu generala,a nie
cywilny laik!!! To jest az smieszne,ze cywilny
lakik jest powolywany na tak bardzo wazne,a
zarazem bardzo odpowiedzialne stanowisko!
To jest nie jakas fabryczka,czy biuro,a Obrona
Narodowa!! A wiec trzeba znac sprawy wojskowe
i obronne - jak codzienny pacierz!

MariaN - 11.01.18 17:24
Wyborcy PiSu zszokowani i zbulwersowani dymisją Macierewicza, ale na całośc trzeba patrzeć spokojnie i z wyobraznią. Już wczoraj Jaroslaw Kaczyński zapewnił wszystkich zwolenników dobrej zmiany, że nic sie nie zmienilo, żeby zaufać, bo final jest najważniejszy, podziękowal też Macierewiczowi za wielką prace a dziś jak widać dostal nominację na szefa Komisji do wyjasnienia katastrofy smoleńskiej. Trzeba chwilę poczekać, nie panikować, bo totalni tylko czekają na zalamanie a jak na razie to oni się zalamali i wyrzucają swoich poslów. Partia obludy i N-ka w rozsypce, oby tak dalej.

Lubomir - 11.01.18 16:58
Co dla zwyczajnych Polaków jest oczywiste od początku, oficjalne kanały potrzebują dziesięcioleci żeby to uznać za prawdę. Tak było z Katyniem nr 1. Większość Polaków od początku znała prawdę o tej stalinowskiej zbrodni. Współczesne zbrodnie są zakłamywane i zamilczane przy oczywistych, znanych powszechnie faktach. Zawodowy zbrodniarz wciąż chce brylować po salonach. Kiedy nasila się sprawa reparacji wojennych od Niemiec - na rzecz Polski, od razu włączany jest Smoleńsk, jako alternatywa dla polskich roszczeń. Niemcy byli zawsze motorem napędowym wszystkich zbrodni przeciwko Polsce, Polakom i polskości. Gdyby nie było 1 września 1939 nigdy nie byłoby 17 września 1939. Katyń Bis też najwyraźniej miał niemieckie korzenie. Też był eksplozją niemieckiej nienawiści do Polski, Polaków i polskości.

Jan Orawicz - 11.01.18 16:51
... Ale się dzieje w tym naszym kraju!!! Nawet po prawicy
mamy czerwone wtyki.które usunęły w cień wybitnego
Polaka i patriotę Pana Maciarewicza! O... Polsko, kiedy nam
wykaraskasz się... do cna z komuszego grzęzawiska?!
O... Prezydencie A.Duda Naród Panu zawierzył i co Pan robi?!
Wyzbywa się Pan wybitnych patriotów?!

A.Drahera - 11.01.18 2:55
Tak się musiało stać jak chcieli czerwoni zdrajcy,
nie wyczesani w tamtym czasie z ważnych strategicznie
stanowisk w służbie bezpieczeństwa! Do tej pory wielu
z nich nie ruszono!! I do tej pory, nasi prawicowcy,co są
przy sterach władzy nie wyciagneli własciwych wniosków
z tamtego podstępnego nieszczęścia.A więc szpiclowaci
zainstalowali bomby na pokładzie samolotu - tutaj w Polsce.
I tak udało im się zniszczyć Prezydenta - ledwiusieńkiej RP i
sporą gromadkę wybitnych patriotów.To zahamowało dalszy
proces odkomuszania Polski.Ten proces jeszcze się do tej
pory ślimaczy. Toteż nie radzę i teraz takich itp patriotycznych
wycieczek na cmentarze pokległych Polaków w Riosji.

Wszystkich komentarzy: (10)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

17 Listopada 1942 roku
Urodziła się Anna Seniuk, aktorka filmowa i teatralna, niezapomniana w serialu Czterdziestolatek.


17 Listopada 1231 roku
Zmarła Elżbieta Węgierska, święta, królewna węgierska, filantropka, ascetka (ur. 1207)


Zobacz więcej