Niedziela 19 Maja 2019r. - 139 dz. roku,  Imieniny: Celestyny, Iwony, Piotra

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 05.08.18 - 14:50     Czytano: [454]

Być Polką

Szanowni Państwo!

Bycie Polką jest wyróżnieniem losu. Tylko w naszym kraju cieszymy się szacunkiem, jakiego pozbawione są kobiety innych nacji. Całowanie w rękę, to oczywiście ceremoniał trochę przestarzały, ale trzeba go doceniać nawet w naszych czasach. Rolą Niemki było zajmowanie się dziećmi, kuchnią i chodzeniem do kościoła. Na tym polegało jej społeczne powołanie za czasów, kiedy jeszcze Kościół nie był „be”. Francuski czy Rosjanki nie miały przypisywanych jakichś szczególnych ról ani specjalnych praw, dlatego teraz biedne lewaczki nie odróżniają wyrazów szacunku od molestowania. W Polsce prawa wyborcze kobiety otrzymały 99 lat temu, zaraz po odzyskaniu przez nas niepodległości, kiedyśmy mogli na powrót decydować o sobie.

Zastanówmy się, co oznacza przynależność do jakiegoś narodu. Każdy naród rozumie to po swojemu. Niemcy pokazali w czasie ostatniej wojny, jak rozumieją i realizują swoją wyższość nad podbitymi narodami. Buta i okrucieństwo to ich najbardziej rozpoznawalne cechy „cywilizacyjne nadludzi”. Rosjanie ze swoją nieposkromioną żądzą zdobywania i niszczenia wszystkiego, co na drodze, bywali jeszcze gorsi, bo żadne racjonalne ani moralne argumenty nie trafiały do stale zapijaczonych łbów. Takich mamy sąsiadów, a trzeba zachować godność, naszą polską godność i kulturę.

Podłość tych dwóch nacji znajduje dobitny wyraz w prowokacjach i zbrodniach przez nich popełnianych, a teraz przypisywanych nam – Polakom. „Bracia Słowianie” i „starsi bracia w wierze” upodobali sobie szczególnie mordowanie Żydów na nasz koszt, np. Niemcy w Jedwabnem, a Rosjanie i ich tubylczy najemnicy w „pogromie kieleckim”. Trudno się przed tymi pomówieniami bronić zwłaszcza, gdy „nasi prezydenci”, wszyscy po kolei, w kółko przepraszają kogo się da za nie nasze zbrodnie.

Niech pociechą będą nam poniższe słowa:


„Zawsze byłem stronnikiem polskiej idei, nawet wtedy, gdy moje sympatie opierały się wyłącznie na instynkcie. Moja instynktowna sympatia do Polski zrodziła się pod wpływem ciągłych oskarżeń miotanych przeciwko niej; i rzec mogę wyrobiłem sobie sąd o Polsce na podstawie jej nieprzyjaciół. Doszedłem mianowicie do niezawodnego wniosku, że nieprzyjaciele Polski są prawie zawsze nieprzyjaciółmi wielkoduszności i męstwa. Ilekroć zdarzało mi się spotkać osobnika o niewolniczej duszy, uprawiającego lichwę i kult terroru, grzęznącego przy tym w bagnie materialistycznej polityki, tylekroć odkrywałem w tym osobniku, obok powyższych właściwości, namiętną nienawiść do Polski. Nauczyłem się oceniać ją na podstawie tych nienawistnych sądów i metoda okazała się niezawodną.”
Gilbert Keith Chesterton

Może przyjdzie wreszcie taki czas, że państwo polskie będzie na tyle silne, żeby zacząć głosić prawdę o naszej historii wszem i wobec, aby znów wznosić ludzkość na wyższe poziomy ducha i kultury.

Małgorzata Todd
www.mtodd.pl
Lub http://sklep.mtodd.pl

TEATRZYK ZIELONY ŚLEDŹ

ma zaszczyt przedstawić sztukę pt.
Pierwsza kobieta na Marksie

Występuje: Francuska Feministka Fatima


Towarzysze i towarzyszki!

Rewolucja marksistowska ożywa na nowo i to dzięki niezłomnej Pierwszej Sekretarz Sądu Ostatecznego, czy jak ona tam się nazywa. Cały świat dowiedział się, jak poniewierane są prawa kobiet i nie tylko kobiet, w tej zaściankowej, ksenofobicznej Polsce. Ta dzielna kobieta pokazała, jak zwyciężać mamy, donosząc do nieskazitelnie prawego wymiaru sprawiedliwości Niemiec na reżim w zacofanej Polsce. Nic zatem dziwnego, że musiała się ewakuować z miejsca, na którym się nieco zasiedziała, ale tu groziło jej śmiertelne niebezpieczeństwo. Wcale się nie zdziwię, gdy okaże się ona pierwszą kobietą, która wyląduje na czerwonym Marksie!

Tak właśnie! Co? Powiedziałam na Marksie? Och, to takie zawodowe przejęzyczenie. Miałam oczywiście na myśli czerwoną planetę, czyli Marsa.

Na razie proponuję, uczcić ją takim małym pomniczkiem pod wielkim pomnikiem wielkiego Marksa, podarowanym nam przez komunistycznych chińskich towarzyszy.

Odnośnie do poniższego zdjęcia pytacie mnie czy to fałszywka. Tak. Zbadali je nasi niezależni eksperci, ci sami, którzy badali autentyczność akt TW Bolka. Stwierdzili oni nie podważalnie, że fotografia nie przedstawia towarzysza Gierka, a kogoś nic nie znaczącego, łudząco do niego podobnego. Pozostałe osoby są autentyczne.

Mówiła wasza Francuska Feministka Fatima.

KURTYNASzanowni Aktorzy!
Zapraszam to współpracy przy tworzeniu Teatrzyku Zielony Śledź.
Umieścimy nasz teatrzyk na YouTube.
To znakomita forma promocji.

Chętnych do współpracy proszę o kontakt na adres:
mtodd@mtodd.pl


.....................................................................................................
.....................................................................................................


Małgorzata Todd zaprasza na łamy kolejnego wydania KABARETU INTERNETOWEGO, gdzie możecie Państwo przeczytać i obejrzeć całość. A jest to wielka uczta dla ducha i kompendium wiedzy z wielu dziedzin życia, nie tylko POLITYKI: Apele, Petycje, Audiobooki, Ciekawe filmy na You Tube, Gościnne występy, Kącik Muzyczny, Zaułek Sztuki, Ogłoszenia ITD…

4 sierpnia 2018 r. | Nr 29/2018 (370)

Wersja do druku

Lubomir - 12.08.18 8:32
Uwaga, Niemcy znów maszerują! - chciałoby się powiedzieć. Nawet kursy języka niemieckiego w Polsce, nie są promowane jako kursy języka Goethego, ale kursy jakiegoś dziwnego niemieckiego, wyłącznie dla mniejszości niemieckiej. Zdeklarujesz, że będziesz folksdojczem - będziemy cię uczyć na koszt niemieckiego państwa. Stara germanizacja - w najnowszej postaci! Ktoś tu próbuje znów zawładnąć polskim umysłem i polską duszą! Próbuje zatruć to swoim pomysłem na 'polskość'. Wnuczkowi co dziesiątego dziadka z Wehrmachtu, czasami to imponuje.

Jan Orawicz - 11.08.18 17:40
(C) Hamilkton trudno narody mierzyć jedną miarką -także Żydów.
Tego rodzaju pojmowanie jest błędne.Ono kiedyś przypadło do gustu
zbrodniarzowi Hitlerowi! W każdym narodzie są ludzie dobrzy i żli!
Ja przeżyłem jako chłopiec okupacje Hitlerowską w Polsce i pamiętam
pomoc Niemców nam Polakom. Oni Hitlera nazywali szatanem!
Przyjacielem nas Polaków był sklepikarz Konrad Eichman,rolnik Szwanke i dalsi,których nazwisk już nie pamiętam.Obok tych normalnych Niemców
byli też niemieccy bandyci. I tych znałem z nazwisk jako miejscowych
zbrdniarzy,którzy mordowali w sposób okrutny nas Polaków! Taka jest
prawda o ludziach.Są ludzie i ludzska,jeden da ci po pysku,a drugi ci poda
pyska! Pozdrawiam

(C)Hamil-ton - 09.08.18 10:26
Gilbert Keith Chesterton (1874-1936) pisarz angielski.

Pisał powieści, wiersze, nowele, eseje, biografie, rozprawy na różne tematy, a nawet sztuki teatralne. Jego twórczość liczy osiemdziesiąt tomów.

W 1922 roku Gilbert Keith Chesterton oficjalnie przeszedł na katolicyzm.
Było to najgłośniejsze wydarzenie religijne w Europie od czasu konwersji Johna Henry'ego Newmana, około 75 lat wcześniej.

Cytuję:
"...Ilekroć zdarzało mi się spotkać osobnika o niewolniczej duszy, uprawiającego lichwę i kult terroru, grzęznącego przy tym w bagnie materialistycznej polityki, tylekroć odkrywałem w tym osobniku, obok powyższych właściwości, namiętną nienawiść do Polski..."

Kogo wam to przypomina Rodacy, " ...osobnika o niewolniczej duszy, uprawiającego lichwę i kult terroru, grzęznącego przy tym w bagnie materialistycznej polityki..."?

Czy czasami chodzi o tych, którzy w ostatnim czasie wyją z nienawiści i szkalują nas Polaków przypisując nam sprawstwo holokaustu i obozy koncentracyjne?

Aj waj, aj waj nie ładnie to pachnie, chyba czosnkiem albo jeszcze gorzej.

Wszystkich komentarzy: (3)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

19 Maja 1802 roku
Napoleon Bonaparte ustanowił Order Legii Honorowej


19 Maja 1965 roku
Zmarła Maria Dąbrowska, powieściopisarka ("Noce i Dnie") -ur. 1889.


Zobacz więcej