Piątek 22 Stycznia 2021r. - 21 dz. roku,  Imieniny: Dominiki, Mateusza, Wincentego

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 01.12.19 - 16:38     Czytano: [447]

Cenzura


Szanowni Państwo!W ostatni poniedziałek mieliśmy wyjątkowe reality show. Na naszych oczach rozgrywał się spektakl pt. Kto tu rządzi? Zaczęło się całkiem niewinnie. Właściciel sali Dobre miejsce odwołał uzgodnione wcześniej spotkanie promocji książki trojga znakomitych autorów, zatytułowanej Powrót do Jedwabnego. Organizatorzy imprezy i autorzy książki nie poddali się. Znaleźli równie prestiżowe miejsce w Amikusie na Żoliborzu, żeby po godzinie czy dwóch dowiedzieć się, że i tam spotkanie odbyć się nie może. Ten sam scenariusz powtórzył się jeszcze dwukrotnie i za każdym razem wyglądał tak samo. Sala stawała się niedostępna po telefonie z Archidiecezji Warszawskiej, w której interweniowała Gmina Wyznaniowa Żydowska w Warszawie.

Nasuwa się pytanie - co takiego zawiera książka, której nie wolno nigdzie promować? Czyżbyśmy mieli jednak "demokratyczną" cenzurę? Pewne światło rzuca wypowiedź niejakiego Danielsa. Zapewniał on, że gdyby nawet czterdzieści milionów Polaków domagało się ekshumacji w Jedwabnem, to Żydzi na nią nie pozwolą. A więc chodzi o niedopuszczenie za wszelką cenę do ujawnienia prawdy o mordzie na Żydach, dokonanym przez Niemców, a przypisywanym Polakom!

Jakie ważne to musi być dla Żydów kłamstwo, skoro dopiero administracja Domu Dziennikarza na Foksal (brawo!) nie ugięła się przed pogróżkami i wieczór promocyjny się odbył.

A swoją drogą zastanawia taka wyjątkowa skwapliwość hierarchów (naszego?) Kościoła do ulegania naciskom gminy żydowskiej. Gdzie my żyjemy? Może czas na dobrą zmianę, w kulturze zwłaszcza?

Pozdrawiam i do następnej soboty,
Małgorzata Todd

PS. Co się nosi w Warszawie? Żydów na rękach.

.....

KOMENTARZ DO FELIETONU

Ad. Skąd się biorą? 47/2019 (438)

Szanowna Pani Małgorzato

Scenariusz wydarzeń, który Pani przedstawia w swoim ostatnim tekście, jest jak najbardziej prawdopodobny, tym bardziej, że wiele sygnałów na to wskazuje. Jednym z nich, jest wspomniana przez Panią zapowiedź Ministerstwa Finansów, o wdrażaniu w naszym kraju płatności bezgotówkowych. Również, całkowite zaniechanie wszelkich działań ze strony Ministerstwa Cyfryzacji, by wreszcie ukrócić praktyki cenzorskie w internecie (które nie są zgodne z naszym prawem), jakich się dopuszczają na polskich treściach Google i YouTube, daje wiele do myślenia. Nie wspomnę już, o ochoczym przychylaniu nieba (nie spotykanym w innych krajach Europy) światowym gigantom telekomunikacji instalującym w naszym kraju technologię 5G. Podobno polskie państwo za sprawą owej technologi ma „zrobić” wielką kasę. Jednak owa kasa (czego Ministerstwo Cyfryzacji nie ukrywa i wyłuszcza dużymi literami w swojej „Strategii” wydanej w 2018 r.) ma być przeznaczona na rozwój tej technologi w Polsce, a więc ma popłynąć w kierunku owych gigantów. To się nazywa mieć nos do robienia cudzych interesów. Kolejny „kwiatek” - tym razem świeżej daty. Niegdysiejsze buńczuczne zapewnienia, że nie damy się „zdekarbonizować" legły niedawno w gruzach. Stworzenie Ministerstwa Klimatu chyba o tym świadczy. W kontekście tych i innych wydarzeń, jak również braku solidnej informacji w polskiej przestrzeni publicznej, aż drżę o los polskich lasów. To obecnie jedyne tak duże aktywa państwowe i łakomy kąsek, by uzyskać z nich upłynnienia szybką kasę - kasę do „odpowiedniego” spożytkowania. Już z tego typu próbami mieliśmy przecież do czynienia. Oby nasi umiłowani przywódcy nie wysmażyli cichcem ustawy o ich prywatyzacji. Dzieje się, oj dzieje w polskiej polityce. Niestety społeczeństwo polskie jest coraz bardziej zdezorientowane, traci czujność i nie ma ochoty by ją monitorować. Można się domyśleć, że właśnie o to chodzi.

Serdecznie Panią pozdrawiam - Ewa Działa-Szczepańczyk

.........................................................

Quiz
Co oznacza 22022020?
Za trafną odpowiedź przewidziane są nagrody.


Podpowiedź: to nie jest warszawski numer telefonu.
Tak, to jest data, ale co tego dnia się wydarzy?
To będzie ostatnia sobota karnawału i co jeszcze?
Tak, to są też imieniny Małgorzaty,
ale to nie powód, żeby zawracać tym Państwu głowę.


.....................................................................................................
.....................................................................................................


Małgorzata Todd zaprasza na łamy kolejnego wydania KABARETU INTERNETOWEGO, gdzie możecie Państwo przeczytać i obejrzeć całość. A jest to wielka uczta dla ducha i kompendium wiedzy z wielu dziedzin życia, nie tylko POLITYKI: Apele, Petycje, Audiobooki, Ciekawe filmy na You Tube, Gościnne występy, Kącik Muzyczny, Zaułek Sztuki, Ogłoszenia ITD…

30 listopada 2019 r. | Nr 48/2019 (439)

Wersja do druku

Lubomir - 01.12.19 17:12
Wygląda na to, że wielcy tego świata wydali nam jedynie koncesje na prostowanie historii polsko-polskiej, co najwyżej - polsko-rosyjskiej. Historii polsko-żydowskiej, polsko-niemieckiej, polsko-ukraińskiej i polsko-litewskiej - lepiej nie dotykać. Jak można np. stawiać zarzuty pod adresem tych, co gratis przekazują Izraelowi sprzęt wojskowy, czy tych co są np. oficjalnym sponsorem Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej?. Komu to wreszcie przeszkadza, że gigant niemieckiej motoryzacji, wciąż noszący hitlerowską markę producencką - dba o europejski sport? Polska inteligencja techniczna i humanistyczna wciąż ucieka w polityczne partyjniactwo. Nikomu nie grozi, że zbuduje nowy Centralny Okręg Przemysłowy czy chociażby nowy port na Pomorzu Środkowym. Winnymi wszystkich nieszczęść w Europie mają być Polacy. Nawet o zagrabionych przez Niemców dobrach Polaków, lepiej nie mówić. Ale czy na pewno? Tuszowanie zbrodni jest współudziałem w niej!

Wszystkich komentarzy: (1)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

22 Stycznia 1863 roku
Wybuchło powstanie styczniowe i trwało do późnej jesieni 1864 r.


22 Stycznia 1921 roku
Urodził się Krzysztof Kamil Baczyński; poeta, żołnierz AK, uczestnik powstania warszawskiego (zm. 1944)


Zobacz więcej