Dodano: 17.06.11 - 11:15 | Dział: EKOInformacje

Niebezpieczna pogoda

Powoli, ale skutecznie zaczynamy wierzyć w efekt cieplarniany, a pogoda staje się rzeczywiście niebezpieczna. W naszym EkoRadio od dawna powiadamy i powtarzamy, że przed ludzkością stanęły trzy wielkie i dramatyczne problemy: bezpieczeństwo państw, czyli walka o pokój i przeciw wojnie, czy terroryzmowi, mamy też bezpieczeństwo energetyczne oraz bezpieczeństwo eko-bio-meteorologiczne.

EkoRadio służy tej ostatniej wielkiej sprawie i często choć nieśmiało zachęcamy, aby zarówno w naszych rozmowach rodzinnych i przyjacielskich, jak i całej działalności medialnej, przestać traktować prognozy pogody jako cenny magnesik, który przytrzyma uwagę słuchaczy i widzów dla obudowanych tekstów propagandy manipulowanej. Pora też najwyższa, aby dziesiątki prezenterów pogody radia i telewizji przestali zachwycać się plażowym słońcem w trosce oczywiście o tych, co wypoczywają. Dzisiaj już o pogodzie musimy rozmawiać znacznie szerzej i mocniej ściskać musimy treści, które nasuwa to wielkie globalne niebezpieczeństwo. Istnieje więc potrzeba kojarzenia pogody ze zdrowiem, przyrodą i biorytmami zarówno ludzi, jak i przyrody. To jest właśnie specjalność firmowa EkoRadia i cieszymy się, że budzi ona narastające zainteresowanie wśród Słuchaczy Polskiego Radia oraz internautów zaprzyjaźnionych z naszą stroną w sieci internetu. Pora też najwyższa, aby prezenterzy pogody byli profesjonalistami, czyli dziennikarzami, którzy wiedzą, o czym mówią. Światowa Organizacja Meteorologiczna od dawna namawia media całego świata, aby liczna grupa prezenterów pogody stała się ważną "drużyną", która upowszechnia wiedzę niezbędną dla przetrwania zarówno świata, jak i ludzi.

Życzymy więc powodzenia prezenterom pogody w polskojęzycznych mediach. Cieszymy się, że nasze stanowisko znajduje coraz większe poparcie władców polskich mediów. Cieszymy się również, iż na antenach radia i telewizji pojawiają się synoptycy, którzy profesjonalnie prognozują pogodę zarówno w IMGW, jak i różnego rodzaju modelach tak szeroko oferowanych w internecie i eterze radia czy telewizji.

O pogodzie warto mówić często i dużo. Nie tylko dlatego, iż jest to najbardziej popularny temat medialny, znacznie nawet ważniejszy niż polityka.

Andrzej Zalewski