Dodano: 25.09.16 - 13:59 | Dział: Opowiadania

ZWIĄZKI PARTNERSKIE


 Panie profesorze - zagadnął redaktor - jakie jest pana zdanie na temat związków partnerskich?
 Partnerstwo w interesach? Popieram w całej rozciągłości - starszy, elegancko ubrany mężczyzna zdawał się być w doskonałym nastroju.
 Właściwie nie o to mi chodziło, chodzi o partnerstwo dwojga ludzi tej samej płci - redaktor starał się wybrnąć z sytuacji. Już żałował, że nie przedyskutował z profesorem tematu dzisiejszej rozmowy.
 Przyjaźń między mężczyznami to cenny dar, a ich żony też przecież powinny czasem porozmawiać ze swoimi przyjaciółkami - profesor odpowiedział ze swoim lwowskim akcentem, zmiękczając wyraźnie „ł”.
 Ależ, panie profesorze, mnie chodzi o partnerstwo homoseksualne - spłoszony redaktor postanowił przejść do sedna.
 Chodzi panu o grzech sodomii? - Zapytał staruszek po dłuższej przerwie. W czasie tej przerwy uśmiech zniknął z jego twarzy.
 Nie do końca - wił się redaktor.
 Jak to nie do końca? Czy grzechem sodomii nie kalają się przepadkiem nieszczęśnicy nazywani od setek lat sodomitami?
 Tak mówiono kiedyś, teraz nazywa się ich homoseksualistami - tłumaczył redaktor, czując wyraźnie, jak pot spływa mu po plecach.
 A niech mi pan przypomni, panie redaktorze, za co to Bóg spalił Sodomę i wygubił jej mieszkańców - zacięty wzrok starego naukowca spoczął na rozmówcy i zaczął świdrować mu dziurę w głowie.
 To może zrobimy przerwę na kawę, a potem porozmawiamy o in vitro? - Redaktor próbował ratować, co się da z wywiadu.
 Czyli o planowym zabijaniu kilku ludzi, aby potem mógł urodzić się jeden!?
Panie redaktorze, zdaje się od początku tej rozmowy chce mnie pan obrazić.


Andrzej Chodacki
Strona autorska


Autor opowiadania: Andrzej Chodacki
Urodzony w 31.05.1970 roku. Z powołania mąż i ojciec, z zawodu lekarz. Pisze prozę i poezję, a także fotografuje. Laureat kilkudziesięciu konkursów literackich. Jego opowiadania były drukowane między innymi w Wydawnictwie My Book w Szczecinie, Miesięczniku Literackim Akant w Bydgoszczy, Kwartalniku Literackim Horyzonty, w Półroczniku literackim „Inter-. Literatura–Krytyka–Kultura”, oraz w wielu czasopismach polonijnych na całym świecie. W 2012 roku wydał debiutancką książkę z poezją i fotografią pt.„ Pejzaże tęsknoty”. W 2013 roku wydał cykl opowiadań pt. „ Opowieści ze świata”. W 2014 roku wydał kolejny cykl opowiadań pt „ Wyczekując dnia”.
W 2015 roku jego najnowsza powieść pt „ Doktor Seliański” została przetłumaczona na język ukraiński. Od 2015 roku członek Unii Polskich Pisarzy Lekarzy


Od Redakcji: Opowiadania Andrzeja Chodackiego można również znaleźć w dziale:Na każdy temat.